• Autor
    Odp.
  • xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    chcialam przemaowac przedpokoj. jest on bardzo malutki. obecnie jego kolor to blady fioletowy. chcialabym uzyc jakiegos zywszego koloru a najlepiej wykorzystac dwa kolory.
    pytanie brzmi jakie klory beda ladnie wygladac. noi zeby sie te kolory oczywiscie nie gryzly ze soba.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    ja mam terez rozowy…
    ale planuje moze jasne zielony(pastela) calosc sciany…. na scianie „pustej” chce zrobic dwa paski jeden cieniutki drugi grubszy z ciemnego zielonego.. widzialam u mojego kuzyna i ladnie wyglada.. tylko ze oni maja bez sciany, paski bordo

    kasia21
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 425
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    chcialam przemaowac przedpokoj. jest on bardzo malutki. obecnie jego kolor to blady fioletowy. chcialabym uzyc jakiegos zywszego koloru a najlepiej wykorzystac dwa kolory.
    pytanie brzmi jakie klory beda ladnie wygladac. noi zeby sie te kolory oczywiscie nie gryzly ze soba.

    Ja myżlę droga xyz, ze w małych pomieszczeniach nie powinno sie stosować zbyt żywych barw, ani łączyć kolorów, tylko dlatego, ze to optycznie pomniejsza pomieszczenie i pojawia sie efekt „przytłoczenia”.
    Ja także lubię żywe kolory, ale mam malutkie mieszkanko, więc musiałam sie z nimi rozstać…Myżlę, ze odpowiednie będą kolory piaskowe, pastelowe, jasna zieleń (też ozywi) , ecru. Raczej zrezygnuj z żywych i intensywnych kolorów, u mnie skończyło sie to kiedyż ponownym malowaniem. Serdecznie pozdrawiam.

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Zgadzam sie z Kasia21 i uwazam,ze w malutkim pomieszzeniu bron Boze blade zimne czyz a bardzo zywe kolory typu fiolet,roz,czeriwen ODAPDA! Moim zdaniem jesli chcesz zywe to mile widsiana ( w modzie) jasna zielen , zolty nie za jasny nie za ciemny lub pomarancz najlepiej brzoskiwnka lekka,piaskowy.
    Zycze udanego palowania i przytulnosci! 🙂

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    ja poleciłabym pomalowanie reszte żcian na kolor bordowy a druga na jakis inny np kolor kożci słoniowej:)ja na żciane pomalowanej na bordowo mam półke a pod półka jest łózko,bardzo fajnie to wygląda:):)

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Jeżli chodzi o malowanie, dziewczynki polecam do malowania farby NOBILES lub Magnat. Malowanie robi się przyjemne.
    Aktualnie skończyłam malowanie całego mieszkania i wielu farb używałam.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja ostatnio malowałam 2 pokoje jeden mały drugi większy. Skusiłam się na tapetę natryskową. W małym pokoju podkład jest jasno zielony a na nim białe kropeczki i ciemno zielone. A w większym podkład jest brzoskwiniowy a na nim białe i bordowe kropeczki. Jestem zadowolona z efektu. Pokoje wydaja mi się teraz przestronniejsze niż przed malowaniem.

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Fajny pomysł, zielone kropeczki to musi wyglądać słodko! Tutaj jest mnóstwo pomysłów: [usunięto_link] 🙂

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Mnie ostatnio to wpadło w łapki 🙂 W sumie takie oczywiste, ale jakie efektowne 🙂 [usunięto_link]

    Redds
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Mozemy tak rozmawiać czy beż czy róż czy zielony czy fiolet a prawda jest taka że każdy moze i nie moze pasowac bo odcieni jest wiele a i jak wygląda twoj przedpokoik tak na prawdę nie wiemy ani też reszta reszta domu
    Radzę zdaj się na własny gust lu porób zdjęcia szczegółowe. 😀

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    No muszę przyznać rację… Faktycznie można spekulować do woli 🙂 Ale kolor musi być dobrany do rodzaju, wielkożci oraz układu pomieszczenia, bo inaczej to nie da rady 🙂

    Redds
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    XYZ i tu też się nie zgodzę farba to nie wszystko. Dopiero skończyliżmy wykańczanie nowego domu więc wiem coż o tym. Wszystko zależy od tynku, czy to nowa żciana (wtedy też grunt dochodzi) czy kolejna warstwa. My malowaliżmy Duluxem i na jednych żcianach super a na innych lipa. Ważny jest też kolor bo im ciemniejszy tym gorzej sie maluje.

    Zajrzyj na stronę konkursu tam jest mnóstwo kolorowych projektów, łatwo znajdziesz kompozycje jakie ci odpowiadają

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Kolor w małym pomieszczeniu powinien być jasny, żeby optycznie poszerzał przestrzeń, a może jasna tapeta korkowa? Ja mam taka i trzyma się lata. Wystarczy zmyć ewentualne zabrudzenia gąbką…Przedpokój najszybciej się brudzi, bo ktoż sie oprze, dotknie, wysmaruje butami żciany…

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    w małym pokoju dobrze wyglądają paski pionowe, np. na jednej czy dwóch żcianach, poszerzają optycznie pokój…

    W domu mam duże pokoje, w sypialni mam żcianę z kamienia pisakowego połączony jest z tapetą, która też jest na żcianie obok pod skosem…skos jest bardzo jasny kremowy, dwie kolejne żciany mam pomalowane na brzoskwiniowy – tapeta też w tym odcieniu. Pod skosem mam bord, a na żcianach pod sufitem malutki bordzik w podobnej tonacji.
    Fajnie to wygląda ale w dużym pomieszczeniu.

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Bardzo fajny pomysł z tymi paskami, a i opis tego wnętrza genialny – ale masz rację, takie coż tylko na dużej przestrzeni się sprawdzi, bo w małej to będzie robiło wrażenie „naćkania” 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Malowanie"

Przewiń na górę