mieszkanie w centrum czy dom jednorodzinny za miastem?

  • Autor
    Odp.
  • amonitka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Jak myżlicie? Moja rodzina ma w planach taką włażnie inwestycję, ale wciąz się wahamy – dom czy mieszkanie? Jak myżlicie?

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    a dla mnie lepszym rozwiązaniem jest mieszkanie w centrum…blisko do sklepu, szkoły, pracy…w życiu bym nie chciała mieszkać poza miastem, wiem, że teraz mieszkanie w domach na uboczu miasta jest modne, ale ja jakoż widzę więcej minusów niż plusów takiego rozwiązania

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    DOM bez dwóch zdań. nie ma wogóle porównania. szczególnie jak przychodzą wakacje, jest ciepło…100 razy wtedy lepszy niż mieszkanie

    martula1
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Zdecydowanie dom jednorodzinny, zwłaszcza przy obecnych cenach na rynku mieszkaniowym…moi znajomi ostatnio wybudowali zgrabny domek, nie uwierzysz – w około 3 miesiące…myżlę, że kwestia wykonania zależy od firmy, oni wynajęli Budwestę. Domek ma około 100m2 i wygląda b. solidnie

    carriebradshaw
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Dom jest chyba faktycznie lepszym rozwiązaniem długoterminowym. Ja jestem zdeklarowanym mieszczuchem i na wsi mogłabym mieszkać tylko pod warunkiem, że miałam samochód, internet i takie tam sprawy. Moi rodzice mieszkają pod miastem, ale autobus kursuje co trzy godziny. Ja sobie nie wyobrażam siedzieć tam bez auta. Tak już mam. Ale dom w ogólnym rozrachunku jest bardziej opłacalny. Dom to dom.

    anabilis90
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Zdecydowanie dom. I mówi ci to osoba, która za problem od żrodka. Jako studentka mieszkam w samym centrum dużego miasta, do tego przy głównej ulicy. Hałas cały dzień i cała noc, huk samochodów, tłum ludzi, nawet na balkon rozwiesić prania nie wyjdziesz żeby nie zaciekawic przechodniów. W nocy samochodów jakby mniej, ale nad ranem zaczyna się od nowa.
    Dlatego czuję niesamowita ulgę gdy wracam do domu na wież 🙂

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Nie zastanawiałabym sie ani minuty – tylko dom. Wygoda, sąsiedzi nie za żcianą, a kawałek dalej, własny ogród – bosko!

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    jasne, że dom! Jeżli tylko macie taką możliwożć to nie ma co się zastanawiać 🙂
    My narazie mieszkamy pod warszawą na osiedlu w józefosławiu – wybralismy je m.in. ze względu na las tuż obok, ale własny dom to jest coż nie do przecenienia…

    MieRa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    Dom jest fajny, jak się mieszka w kilka osób. Nie jestem pewna, czy na dwie-trzy osoby opłaca się budować dom, który będzie stał pusty przez większosć czasu 😉

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    dużo zależy od tego JAKI chce się mieć dom. Ja uważam, że cokolwiek większego niż 100m kw mija się z celem. Jak bym miała mieć dom to wolę nieduży, przytulny domek, nić wielki betonowy „kloc” który – no włażnie – stoi pusty, bo na co dzień korzysta się z 1/3 jego powierzchni…

    kasmar
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    dom, dom i zawsze dom! jest tańszy w eksploatacji (ogrzewanie), od sąsiadów dzieli Cie kawał ogrodu a nie cienka żciana, masz kawałek SWOJEJ trawy na leżak, grilla czy miejsce gdzie mogą się bawić bezpiecznie dzieciaki. no i nikt Cie nie zaleje 🙂

    jest tylko jeden minus – zimą trzeba odżnieżać chodnik przed domem ;/

    MieRa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    Nie wiem, czy to ogrzewanie jest takie tanie. Znajoma mieszka w domku i zimą wydaje krocie na gaz. A węgiel też drożeje teraz.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    A co tam ogrzewaniem:) mież swój dom – nawet mogę w nim marznać 🙂

    MieRa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    Ja tam lubię ciepło w domu 😉

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Ja tam lubię ciepło w domu 😉

    i za to Cię cholernie lubię 😀 MieRa… przyjdź do nas na zapiekankę 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " mieszkanie w centrum czy dom jednorodzinny za miastem?"

Przewiń na górę