• Autor
    Odp.
  • Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    nie ma to jak swieze gotowane warzywka mrozonki zero wartosci odzywczych…

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    A ja tam błogoslawię mrożonki każdego dnia 😀 mrożonki nieraz już uratowały mi życie,nie pozwolę więc ich obrażać!! 😆 😉

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    mrozonki maja prawie tyle samo wartosci odzywczych co swieze warzywa wiec stwierdzenie ze mrozonki to zero wartosci odzywczych jest calkowicie bledne

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Zalezy jakie mrożonki… a tak naprawdę zależy jaką metoda są chłodzone i jak przechowywane…
    jeżli zamrozisz sobie żwieże warzywa czy owoce i zjesz je zimą to może i mają one tyle witamin co latem. Ale te mrożonki w sklepach, które w większożci były rozmrażane i zamrażane po 4 razy to będę się spierać że ich wartożć odżywcza jest minimalna…

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    nie wierze ze w nich cokolwiek porzytecznego jest.wole kupic cos swiezego i jakos zalatke czy gotowane podac wiem ze swiece i zdrowe:)

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    polecam sklepy ze zwrowa zywnoscia na warszawskiej pradze .maja ciekawe i bardzo swieze warzywka i owoce.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    kontrola jakosci w dzisiejszych czasach jest na takim poziomie ze nie ma mozliwosci zeby producentci rozmrazali i zamrazali sobie mrozonki kiedy chcą, moze gdzies w prowincjonalnych zakladach ale napewno w zadnym z renomowanych. Mrozonki zamrazane sa zawsze w temp od -18 do -30 wiec nie ma mowy o jakis technikach jest zamrazanie i juz.

    nie wierze ze w nich cokolwiek porzytecznego jest.wole kupic cos swiezego i jakos zalatke czy gotowane podac wiem ze swiece i zdrowe

    a mozesz sobie wierzyc lub nie badania dowodza ze mrozonki maja prawie tyle samo wartosci co swieze. Jak narazie nie dowiedziono ze niska temp wplywa na utrate wartosci odzywczych.

    Oledzka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    mrozonki to genialny wynalazek, a mieszanki typu „warzywa na patelnię” według mnie -mistrzostwo swiaa, uwielbiam, ale nie sadze zeby to pomogło w odchudzaniu, bo w mojej kuchni awsze laduja na patelni na skwierczacym masełku…a do tego jakis sosik czosnkowy zrobiony samemu…pycha, zwłaszcza po całym dniu w pracy. 😀 sybko i pysznie.
    Ale jezeli ktos je gotuje zamiast smazyc, a do tego nie miesza ich z miesem i weglowodanami moze przyniesc rezultat…
    az nabrałam ochoty na takie warzywka 😀

    Karolinha
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Warzywka na patelnię są super – to sie zgadza. Ja dodaję minimalną ilożć tłuszczu, wiec nadal sa lekkostrawne i mało kaloryczne. Ale musze przyznać, ze z tymi warzywami to bywa różnie, zależy jakiej firmy jem, bo czasem brzydkie warzywa znajduję, czasem nawet łykowate, aż sie jeżć odechciewa. Bo opakowania to wszystkie mają dożć ładne i zachęcające, ale to co w żrodku to inna sprawa … Jakie ty kupujesz Olędzka, jeżeli mogę spytać ? 🙄

    Oledzka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Ja kupuje najczęsciej Hortexu, tak mi sie wydaje ze to Hortexu, opakowanie takie troche zielone, aczkolwiek ostatnio w moje rece wpadły frosty i przyznam szczerze ze zawartożć tej paczuszki bardziej mi odpowiadała, tylko nie pamietam dokładnie jaka to konkretna mieszanka była, tesciowa podała mi gotowe na talerzu i tylko powiedziała ze to frosta 😀 ….to zalezy tez od składników jakie zawiera dana mieszanka warzyw..

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja nie lubie miesa.
    zima gdyby nie mrozonki po prostu umarlabym z glodu.

    lubimy urozmaicona kuchnie, lubie gotowac i czarowac w kuchni…nie moglabym codziennie jesc kotleta, ziemniakow i sorowki lub ogorka kiszonego. a tak niestety jada sie w wiekszosci polskich domow.
    ja nie jestem do tego przyzwyczajona. lubie jedzenie, ktore jest DOBRE. kawal miecha codziennie by mnie zanudzil na smierc.

    zatem…skad wziac zmima swiezy szpinak?
    to se ne da…:)

    zatem: lisciasta mrozonka hortexu.

    czy mrozonki traca wartosci odzywcze?
    bzdura.
    mrozenie jest najlepszym sposobem przechowywania warzyw i owocow wlasnie przez to, ze ich nie traca.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    zdecydowanie mrożenie nie zabija wartożci odżywczych! to najlepszy sposób na przechpwywanie żywnożci. a gdyby były rozmrażane i zamrażane ponownie to na pewno konsumenci by się pochorowali i propducent miałby kłopoty. wielu rzeczy wimą nie można kupić żwieżych – fasolka szparagowa, zielony groszek, szpinak… a dobrze jest jeżć wszystkie warzywa przez cały rok. poza tym widzieliżcie gdzież żwierzą skorzonerę? ja nie. a frosta ją ma w mieszance więc można sobie urozmaicić menu. poza tym moja zamrażarka jest za mała żebym mogła zamrozić wszystko latem. a tak lece do sklepu i mam kompot truskawkowy. i na pewno jest zdrowszy niż sok z kartonu który jest na proszku robiony. o.

    BLANKA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    ja bardzo lubie mrozonki!

    nawet sami mrozimy warzywa i owoce na zime! na pewno sa zdrowsze niz takie ze sloikow.

    zakochana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    moim zdaniem mrożonki to super rozwiązanie….korzystam z nich bardzo często…i z dań gotowych, warzyw i ryb oczywiżcie……nigdy nie zdarzyło mi się , żebym źle sie po nich czuła….rzeczywiżcie firmy dbają o to, aby sklepy nie rozmrażały i zamrażały kilkakrotnie tych samych torebek, bo klienci w kolejkach by stali od samych drzwi ze skargami:::))jeżeli chodzi o firmy z jakich kupuje mrożonki to też zależy od tego na co mam ochotę i co planuję na obiad …nie twierdzę ze nie mam ulubionych….::)))

    Karolinha
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Widze ze z tematu mrożonek zbaczamy na konkretne marki, co w sumie jest uzasadnione, bo kurczę jedni dają dobrze jeżć, a inni nie 🙂 Jedni lepsi od drugich, ale wole tych co dają smacznie i prosto hehe

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Mrożonki – czy dobre przy odchudzaniu?"

Przewiń na górę