• Autor
    Odp.
  • agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Witam wszystkich.To jest moja pierwsza notka na forum więc jak coż źle zrobię to przepraszam.
    Chciałabym się dowiedzieć, poradzić w jakim czasie da się schudnąć 16 kg.? 😐
    Aha no dodam jeszcze że mam 163 cm wzrostu i 66 kg wagi. Jestem strasznie zmartwiona i nie wiem co mam robić.Zwykle jak się odchudzam to wytrzymuje zaledwie kilka dni.Dosłownie kilka.Bardzo lubię jeżć i to jest chyba mój nałóg.Eh. 😥 Nie wiem co mam robić.Chciałabym jak najszybciej zrzucić te kg ale zdrowo.I nie wiem ile mi to zajmie.Proszę o pomoc.

    shanleenka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 122
    • Zapaleniec

    Nie możemy Ci za bardzo powiedzieć ile ci to zajmie, bo to zależy tylko od ciebie. Jeżli chodzi o zdrowe odchudzanie- to na pewno nie może to być szybko- bo takie efekty nie utrzymują się długo. Jeżli chcesz schudnąć musisz zmienić swój tryb życia- uprawiać sport, ćwiczyć i zmienić dietę na zdrową. —> A to na pewno nie może być szybko;P I pamiętaj- nie wierz w diety cud;]

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    I pamiętaj- nie wierz w diety cud;]

    Wlasnie!

    Zmien diete na taka, ktora bedzie ci smakowala, a jednoczesnie bedzie bogatsza w warzywa, owoce i niskokaloryczne produkty. Pamietaj, ze dieta nie oznacza glodowki, czy jedzenia selera na sniadanie. Chodzi o zwykla modyfikacje posilkow.

    Zacznij sie wiecej ruszac. Wybadz z domu na caly dzien, idz do parku ze znajomymi, czy nawet na turne po sklepach. Chodzi o ruch w dowolnej postaci.

    Jesli polaczysz obie te rozwiazania, to na pewno stracisz na wadze i niekoniecznie musi to trwac dwa lata. Jedz by sie najesc, ale zeby to nie bylo kaloryczne. 😉

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Jeżli chodzi o wytrwałożc w odchudzaniu to dobrą metodą jest zaznaczanie dni w kalendarzu (tak jak male dzieci zaznaczają dni w których nie zmoczyly sie w nocy 😉 ). Będziesz widziec, ze wytrzymalas juz np tydzien i to bedzie Cie motywowac do dalszej walki z kilogramami. Potem jak się przyzwyczaisz do nowego nie bedzie Ci potrzebny zaden specjalny sposob na wytrwalosc w odchudzaniu 🙂

    agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Dziękuję Wam bardzo za te rady.Mam nadzieję, że dam radę.Dodam może jeszcze że wczeżniej się odchudzałam, ważyłam 70 kg i schudłam 4 kg ale już mi się znudziło odchudzanie 🙄 A teraz z tą wagą 66 kg walczę.Bardzo bym chciała schudnąć te 16 kg.
    Ciężko jest mi się odchudzać, ponieważ zwykle jem bardzo dużo ziemniaków (pod prze różną postacią).Bardzo mi smakują.Teraz ich jeżć nie mogę, bo wiem że między innymi to włażnie one doprowadziły mnie do tej okropnej wagi.A mam taką ochotę jeżć i jeżć i jeżć …. 😉 Ja zawsze jadłam nawet z nudów… ciągle… Cięzko mi jest teraz…Jak myżlicie, uda mi się zrzucić te 16 kg w około 4miesiące?Czy może wczeżniej?choć na to nie ma raczej szans to tak po cichutku mam nadzieję 🙄 Jak dam radę schudnąć w ciągu 4 miesiecy 16 kg to poprostu będę tak bardzo szczężliwa, że nie potrafię tego opisać. Za 4 miesiące są moje urodzinki więc byłby to prezent dla mnie od samej siebie. To są równe 4 miesiące. Na chwilę obecną mam wiarę w siebie, ale jak znam siebie to potrwa to może do jutra rana. Ehh. Chciałabym żebyżcie Wy Dziewczynki pomogły mi i mnie troszQ powspieraly kiedy bedzie trzeba. Fajnie by bylo jak ktos by sie do mojego odchudzania przylaczyl 😉 Ma ktos moze tez podobna wage do zrzucenia 😛 ??

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Niestety, ale odchudzanie mam juz za soba … 😉 Teraz stosuje juz jedynie profilaktyke. 🙂 8)

    shanleenka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 122
    • Zapaleniec

    Ja mogę spróbować się przyłączyc:) Co prawda nie wierzę w swoją wytrwałożć, ale sprobować moge:) Tzn w sumie to staram się schudnąć od jakiegoż czasu i efekty są(nie ważyłam się, ale widze, że uda mi schudły), ale nie stosuję jakiejż super diety, tylko po prostu duzo chodzę , czasem rowerkiem i patrzę na to co i ile jem:)

    agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    tiffany – No to bardzo Ci gratuluje 😀 😀 A ile udało Ci się schudnąć i w jakim czasie.Jaką dietę stosowałaż?

    shanleenka – Tak? Nio to super 🙂 A ile kg masz do zrzucenia tak mniej więcej? Pewnie o wiele mniej ode mnie?

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Dokladnie 7kg 😀 Teraz mam 56kg

    A jak mi sie to udalo? Pisalam o tym wiele razy i kazdej osobie to samo. Klopot w tym, ze to co najprawdzisze zwykle do nas nie przemawia i szukamy chemicznych wspomagaczy.

    1. Zaminilam diete – jem teraz mniej kaloryczne potrawy, nie pochlaniam juz tyle ptasiego mleczka. Po prostu – jem zdrowiej, mniej kalorycznie, ale ilosciowo wciaz tyle samo. Glodzic sie nie zamierzam. 🙂
    2. Zaczelam chodzic na basen i fitness. Wykupilam sobie karneciki. Chodzilo mi o to by sie popluskac i poruszac w wodzie. Procz tego czesto spaceruje. Czesto tez robimy sobie z moim lubym wycieczki po roznych ciekawych miejscach. Nie powiem bym byla super aktywna. Po prostu unikam dlugiego siedzenia w domu.
    3. Stosowalam i nadal stosuje produkty firmy guardian. Sa to oczyszczone owoce i warzywa (takie eko-produkty), ktore pomagaja mi utrzymac wage, a wczesniej ja stracic. Pisalam o nich wiele razy w innych tematach i dawalam linki do sklepu.

    agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    tiffany – nio to ładnie Ci się udało. Gratuluję jeszcze raz.A można jeszcze wiedzieć w jakim czasie?
    🙂

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Zaczelam pod koniec lutego jakos i na majowy wypoczynek jechalam juz z usmiechem na twarzy. 😀

    Liczy sie po prostu konsekwencja i postanowienie zmiany. Nie stalam na wadze codziennie, bo to bez sensu, tylko myslalam o tym, jak to bedzie juz miec te wysniona wage. 🙂

    agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Wiecie co? 😀 Postanowiłam że dam sobie więcej czasu niż te 4 miesiące 🙄 Mam czas do końca roku. I będzie bardzo fajnie (tylko nie wiem jak ogólnie przetrwam żwięta 😯 ) Ale co tam postaram się. Zawsze jak zaczyna się NOWY ROK to wszyscy zazwyczaj mają jakież postanowienia i najczężciej słyszy się, że takim postanowieniem noworocznym jest wlasnie to by schudnąć.Pomyżlałam więc jak bardzo wtedy będę z siebie dumna, ponieważ ja to będę miała już za sobą 8) 😀 😀 😀

    shanleenka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 122
    • Zapaleniec

    Powiem Ci, że nie wiem- dawno się nie ważyłam:/ Ale do zrzucenia mam brzuch (czasem wyglądam jak w ciąży:( ) przede wszystkim no i trochę nogi:)

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    16 kg powinnaż zrzucić w ciągu 16 tygodni. Natomiast jeżli zamierzasz się katować, to nic z tego nie wyjdzie. Nie wytrzymasz, zaczniesz się obżerać i powrócisz do dawnej wagi, lub nawet będziesz ważyć jeszcze więcej.

    agusioleQ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Józia -> Dziękuję 🙂 i tak też chyba zrobię. Fakt, mam milion pomysłów na minutę co do tego, w jaki sposób chciałabym schudnąć i w jakim czasie. Rzeczywiżcie posłucham tej rady i tak włażnie będę robić, by chudnąć kilogram tygodniowo.Nie więcej i nie mniej. Czyli w sumie to wyjdzie w takim czasie jaki zaplanowałam sobie na początku – około 4 miesięcy.
    Teraz mam naprawdę ogromną ochotę na czekoladę, ale nie dam się jej 😀 Będę dzielna 😆 Od jutra zaczynę więcej ćwiczyć, ponieważ przez ostatnie dni nie mogłam tego robić, bo niestety źle się czuję z powodu miesiączki 😥 Są dni kiedy nie wierzę w siebie i nie wyobrażam sobie, że dam radę tyle schudnąć, bo nigdy nie byłam szczupła-zawsze przykożci. Trzymajcie kciuki za mnie proszę ;**.Będę się ważyć zawsze w poniedziałki co tydzień 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Odchudzanie"

Przewiń na górę