odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?

  • Autor
    Odp.
  • puella1983
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    mam pytanie jak w temacie. włażnie zaczełam dietę restrykcyjną i wiem,ze powinnam pic minimum 1,5 litra wody dziennie. tylko jakiej? teraz jest takie mnóstwo wód w sklepie.. osobiżcie najbardziej lubię wodę źródlaną jodła nestle. jest żredniozmineralizowana.co sądzicie?

    dark-princess
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    wydaje mi się, że wszystkie wody mineralne są dobre, prócz smakowych (jakoż nie mam do nich zaufania 😆 ), aczkolwiek ekspertem nie jestem 🙄

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    wody smakowe odradzam bo to nie sa wody tylko napoje smakowe ustawa zabrania dodawania producentom jakichkolwiek dodatkow do wód i nazywania tego wodą dlatego nie ma na takich wodach napisu „woda” najlepsze sa mineralne bo wydobywane z głebszych warstw geologicznych choc zrodlane tez sa dobre zwlaszcza dla tych ktorzy maja ograniczenia zdrowotne w dostarczaniu skladnikow mineralnych (kamienie itp)

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    @zapominajka wrote:

    Myżlę, że dokonałaż włażciwego wyboru, bo nestle jest żredniozmineralizowana i jest dobra dla każdego, dodatkowo jakożć aquarel potwierdza Instytut Matki i Dziecka. Jeżli jest dobra dla dzieci to dla dorosłych tym bardziej.

    Nestle to chyba najlepsza woda mineralna ana polskim rynku, bez tych wszystkich pseudozdrowych ulepszaczy.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    @zapominajka wrote:

    Myżlę, że dokonałaż włażciwego wyboru, bo nestle jest żredniozmineralizowana i jest dobra dla każdego, dodatkowo jakożć aquarel potwierdza Instytut Matki i Dziecka. Jeżli jest dobra dla dzieci to dla dorosłych tym bardziej.

    Nestle to chyba najlepsza woda mineralna ana polskim rynku, bez tych wszystkich pseudozdrowych ulepszaczy.

    o czym Ty mowisz zadna woda mineralna czy zrodlana nie ma zadnych ulepszaczy.

    malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    ja juz od lat pije zywiec zdroj 🙂

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    ja wiem czy zywiec zdroj jest taki dobry zwyczajna woda zrodlana nawet nie mineralna na dodatek droga, drozsza od mineralnych

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    o czym Ty mowisz zadna woda mineralna czy zrodlana nie ma zadnych ulepszaczy.[/quote]

    a poczytaj dokładnie etykietki niektórych z mineralek:/ słabo sie robi.

    punia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    a jakie mineralne sa dobre ??

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    o czym Ty mowisz zadna woda mineralna czy zrodlana nie ma zadnych ulepszaczy.

    a poczytaj dokładnie etykietki niektórych z mineralek:/ słabo sie robi.[/quote]

    ale o czym Ty mowisz chyba cos Ci sie pomyslilo z jakimis napojami w stylu hellena albo oranzadami do wody mineralnej nie wolno producentom nic dodawac to zabronione ustawowo gdyby cos tam dodali zostalaby wycofana z rynku. Podaj przyklad takiej wody z ulepszaczami.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    a jakie mineralne sa dobre ??

    generalnie to wszystkie sa dobre choc zalezy kto czego szuka, jesli nie ma sie jakis schorzen uniemozliwiajacych picie wód z dużą zawartoscia niektorych skladnikow mineralnych to mozna kazda, mineralne sa lepsze od zrodlanych z tego wzgledu ze wydobywane sa z głebszych warstw ziemi dlatego są czystsze. To kilka przykladow wod mineralnych choc na kazdym opakowaniu napisane jest czy to jest zrodlana czy mineralna:
    Piwniczanka
    Muszynianka
    Zdroje Piwniczna
    Staropolanka
    Krystynka
    Krynica minerale
    Muszyna minerale
    Cisowianka

    dark-princess
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    s co myżlicie o tanich wodach w hipermarketach ? jest to coż warte czy zwyka „kranówa” ?

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    to pytanie mozna skierowac jedynie do sanepidu jedynie oni moga robic analize skladu wody.

    mamuska84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Ja piję wode niegazowaną żywiec zdrój i do 1,5 l wciskam cytrynę 🙂 Pobudza trawienie i nie jestem głodna 🙂

    dark-princess
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja piję wode niegazowaną żywiec zdrój i do 1,5 l wciskam cytrynę 🙂 Pobudza trawienie i nie jestem głodna 🙂

    całą cytrynę ❓

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " odchudzanie: woda mineralna czy źródlana?"

Przewiń na górę