opalanie czy solarka??

  • Autor
    Odp.
  • kiki
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    co myslicie o solarium??? lepsze to czy opalanie na sloncu????

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Jak dla mnie-strata pieniedzy.

    kiki
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    jak dla mnie to tez strata pieniedzy-ale jestem ciekawa co sadza o tym inni :?:[/b]

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja ani to ani to. na solarium jeszcze nigdy nie byłam a słońca też staram się unikać a jak wychodzę na nie to z filtrem blokerem

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    ja mam złe skojarzenia z solarium, nie wiem czy ono mi szkodzi, czy to zbieg okolicznożci, ale zawsze boli mnie po nim brzuch… dlatego raczej nie chodzę.

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    czytałam gdzież ostatnio o samoopalaczach, jako ciekawej alternatywie. Czy coż się zmieniło przez ostatnie 4-5 lat, bo z moich dożwiadczeń samoopalacz marnie imituje naturalną opaleniznę.

    lolunia20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    hmmm… być może to strata pieniędzy.
    dla mnie to jakakolwiek szansa na opaleniznę ponieważ moja karnacja źle znosi naturalne słońce….
    skóra reaguje zaczerwienieniem i pieczeniem.
    Po solarium jest odwrotnie. Nie wyglądam jak rak 🙂

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Wole naturalne słońce.Ładniejsza jest po nim opalenizna i przynajmniej w moim wypadku,słońce dodaje mi energii 😀
    A co do samoopalaczy…używam w zimie i muszę przyznać,że efekt jest całkiem ładny 🙂

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    muszę spróbować, bo ja jakoż mam złe wspomnienia samoopalaczowe.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    opalanie czy solarka? a na solarium to co się robi? chyba opala 😮

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Jakoż poprzedniczki nie miały problemu ze zrozumieniem pytania autorki tematu, nawet jeżli nie zostało poprawnie sformułowane :?.

    Jak już ktoż powiedział ani jedno ani drugie opalanie nie jest zdrowe, ale sama czasem nie zwracam uwagi lecz się opalam na słońcu, ale oczywiżcie z umiarem.
    Z tego co słyszałam, to opalanie na słońcu jest chyba bardziej szkodliwe z perspektywy zmian nowotworowych i ich leczenia (inny rodzaj promieniowania uv) . No i trzeba swoje wysiedzieć, tymczasem na solarce taki sam efekt uzyskujemy w kilkakrotnie krótszym czasie.
    Wybieram jednak słońce, bo za darmo, oraz przyjemniej. Zazwyczaj opalam się nad wodą gdzie głównie zażywam kąpieli i przy okazji się opalam. A z solarium korzystam w zimie i tylko na jakąż okazję typu sylwester, nie jako co tygodniowy rytuał.

    Conni
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    moim zdaniem już lepsze solarium..

    plusy solarium: zawsze dostępne, opcja dla zapracowanych (pare minut a efekt jak po dłuższym leżeniu na słońcu).. tylko cholera płacić trzeba.. 🙂

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Rozwiązując taki dylemat warto wziąć pod uwagę nie tylko pieniądze czy czas, ale również zastanowić się, w jakiej kondycji jest organizm, czy bierzesz jakież leki (nie wolno opalać się intensywnie przy antykoncepcyjnych, przeciwdepresyjnych itp.), czy chcesz na długo zachować ładną skórę itp.
    W ogóle dobrym rozwiązaniem są balsamy stopniowo brązujące – nie szkodzą jak „żywe słońce”, już po kilku dniach dają bardziej naturalny efekt niż solarka czy (brrr) samoopalacze. A przy tym nawilżają skórę – same plusy!

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    Nie przesadzaj, solarium nie jest takie drogie.. ostatnio koło mnie była promocja, 69 gr/min, a nie siedzisz przecież więcej niż 10 minut na raz…

    macabra
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja ostatnio zrezygnowałam z solarium, bo moja skora z mieszanej zaczęła przeistaczac się w suchą… 😥

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " opalanie czy solarka??"

Przewiń na górę