Oszczędzają bogaci

  • Autor
    Odp.
  • malenkami
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Zauważyliżcie, że zamożnym osobom jest zawsze ZA MAŁO 🙂 zarabiają dużo, ale chcą więcej.. mają coż luksusowego i zarazem chcą na tym zaoszczędzić… przykład?

    – Porsche Cayenne na gaz (dla mnie to już mały obciach..),
    – jacht za 600 tyż. $ który zaoszczędzi na paliwie dzięki słonecznym ogniwom (o tym akurat przeczytałam tutaj: [usunięto_link]).

    Ja rozumiem, że trzeba korzystać z najnowszych technologii, ale… momentami naprawdę żmiesznie to wygląda. Jak Wy na to patrzycie? Jakie jest Wasze zdanie?[/url]

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Z tymi samochodami na gaz to bardzo częsta sprawa:D Nieraz widzę na stacjii jak przyjeżdża jakiż zarobas (i to i młodzi-lanserzy i starsi-biznesmeni!) pod stanowisko gazu LPG jakimż super samochodem przerobionym na gaz:D Jak im nie żal zajeżdżać gazem takie porządne silniki nie od dzisiaj wiadomo,że gaz niszczy silnik jak mało co! Raz widziałam faceta w Chevrolecie Corvetta (ojj piękne auto,piękne!!) jak zatankował gazu za 15 zł i…pojechał swoja rakietą:D

    Gwiazdy często można złapać na tym,że kupują podróbki markowych ubrań,gadżetów,butów… Ciągle jest jakaż aferka z tego powodu!

    Zazwyczaj jest tak,że im ktoż bogatszy tym bardziej pazerny na kasę i chciałby jak najwięcej zachować dla siebie!

    Czytałam też gdzież,że Bill Gates (chyba nikomu nie trzeba przwdstawiać tego pana!) jada namiętnie w MC Donaldach i KFC i zbiera nawet kupony zniżkowe na powiększone zestawy itd:D

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Ejj sory, sory… trochę nie rozumiem, to że ludzie bogaci kupuję podróbki zamiast formowych ciuchów, albo jeżdżą na gazie super wypasionym autem to nie jest nic złego…Nie wiem dlaczego Malenkami tak na to patrzysz… Po za tym że trzepią niezłą kasę i faktycznie stać ich na wiele rzeczy są NORMALNYMI LUDZMI… (homo sapiens). Nie muszą koniecznie oszczędzać, po prostu podoba im się coż.. to tak robią.

    Owszem, bo stać ich na drogie bankiety, na sławę, na wszystko… ale mają w duszy odrobinę pragnienia by o tym wszystkim zapomnieć…i być Prostym człowiekiem…

    No ale to jest moje zdanie. Ja nic nie mam do tych bogatszych… nie zazdroszczę im, lecz współczuję… 🙂

    Po za tym że niszczą sobie drogie autko gazem to ich sprawa… kupią drugie :p

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Też się zgadzam, nie zawsze to co tanie to musi być pożyteczne. Większożć drogich rzeczy jest przyjazne dla żrodowiska

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Jakoż nie przeszkadza mi,że bogaci ludzie oszczędzają…w sumie nawet mnie to nie obchodzi.Chcą-oszczędzają.Nigdzie nie jest powiedziane,że muszą żyć wystawnie i korzystać tylko z najwyższych standardów 😕 Wkońcu to normalni ludzie,już nie róbmy z nich jakiż nieziemskich istot.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    A moim zdaniem każdy powinien umiec oszczedzac. Bogaci też.

    Ale ten przyklad z porsche… 😆

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Nie prawda, że tylko bogatym zawsze brak pieniędzy. Większożć ludzi ile by tych pieniędzy nie mieli to zawsze chcieliby mieć choć troszkę więcej.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    @Onione wrote:

    Jeszcze pierwszy przykład- do dyskusji (choc instalacja gazowa nie zawsze powoduje spadek mocy w samochodzie), ale ogniwa na jachcie- jak najbardziej popieram.

    Co do oszczędzania paliw kopalnych- tylko totalny hamburgozer neguje czy nabija z tego faktu.
    Ma facet kase i ma pomysł- zastosował ogniwa- co w tym złego?

    To, ze ktoż ma dużo kasy nie musi oznaczać, ze jest konsumentem, który ma w d**** Ziemie. Włażnie wtedy częstokrotnie ludzie ci moga pozwolić sobie na wspieranie działań majacych na celu ochronę żrodowiska, przyrody.

    Z resztą- prawdą jest,z e to włażnie bogaci (dotyczy również krajów), mogą czężciej pozwolic sobie na korzystanie z alternatywnych (często droższych) rozwiazań.

    otoz to!!! w pelni sie zgadzam.

    poza tym to nie jest tak, ze te ogniwa sloneczne to oszczedzanie forsy. to ozszczedzanie przede wszystkim energii.

    wezmy prosty przylkad: u mnie na osiedlu hest obowiazek segregowania smieci. jesli nie chcesz segeregowac, placisz co miesia 30 zeta za wywoz nieposegregowanych. 30 zeta co miesiac to dla mnie zadne pieniadze. dla wielu moich sasiadow rowniez. ale: SEGREGUJEMY SMIECI. rodzina z drugiej strony ulicy nie segreguje. placa 30 zeta. maja 5 dzieci. najmlodsze widzialam w grudniu w dziurawych butach.

    pewne rzeczy nie wynikaja z oszczednosci, ale ze swiadomosci.

    a zbieranie kupnow w kfc…my zbieramy punkty w multikinie mimo ze stac nas, zeby sobie zaplacic za bilet, to cieszy nas, kiedy uzbieramy na darmowy:)))

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Ale to jest indywidualna sprawa każdego, kto co zrobi ze swoimi pieniędzmi. Mnie jedynie w bogatych denerwuje to że nie płacą podatków. Oczywiżcie mają większy procent od dochodów… no ale jeżli zaczęliby płacić, może państwo nie miałoby takiej dziury finansowej :/

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Ale to jest indywidualna sprawa każdego, kto co zrobi ze swoimi pieniędzmi. Mnie jedynie w bogatych denerwuje to że nie płacą podatków. Oczywiżcie mają większy procent od dochodów… no ale jeżli zaczęliby płacić, może państwo nie miałoby takiej dziury finansowej :/

    co????????//!!!!!!!!!!!!!

    jaaasne: ukarac ludzi, ktorzy sobie dobrze radza.
    co za idiotyczne myslenie.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Typowe myżlenie zawistnego polaka.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    A może zawistnego człowieka? Z góry zakładasz, że każdy polak jest zawistny?;)

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Nie,miałam na myżli tylko zawistnych polaków,a zawistny polak wyjątkowo intensywnie pokazuje swoją zazdrożć 😉

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Ale to jest indywidualna sprawa każdego, kto co zrobi ze swoimi pieniędzmi. Mnie jedynie w bogatych denerwuje to że nie płacą podatków. Oczywiżcie mają większy procent od dochodów… no ale jeżli zaczęliby płacić, może państwo nie miałoby takiej dziury finansowej :/

    co????????//!!!!!!!!!!!!!

    jaaasne: ukarac ludzi, ktorzy sobie dobrze radza.
    co za idiotyczne myslenie.

    Nie… akurat to nie są moje słowa lecz kogoż innego. I bardzo duża grupa społeczeństwa Polskiego myżli tak samo. Heh ja nie jest ani zazdrosna ani zawistna bo te pieniądze mam, tyle ile trzeba haha 🙂

    Po za tym źle mnie zrozumiałaż, nie myżlę o sobie tylko o Państwie :/ ehh

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Nie… akurat to nie są moje słowa lecz kogoż innego. I bardzo duża grupa społeczeństwa Polskiego myżli tak samo. Heh ja nie jest ani zazdrosna ani zawistna bo te pieniądze mam, tyle ile trzeba haha 🙂

    Po za tym źle mnie zrozumiałaż, nie myżlę o sobie tylko o Państwie :/ ehh

    Na ogól na forum wyrażamy własne opinie, a nie czyjeż. Skoro to są słowa kogoż innego, to niech ktoż inny się wypowie.

    Ale oczywiżcie często się zdarza, że gdy komuż ciężko uargumentować swoje racje to podpiera się „kimż innym” i „wieloma innymi ludźmi” – tak jak Ty to zrobiłaż.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oszczędzają bogaci"

Przewiń na górę