• Autor
    Odp.
  • PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    bogaci to też normalni ludzie. i gdyby nie oszczędzali to prawda jest taka że do niczego by w życiu nie doszli. a na te jachty „napędzane słońcem” to też nie rozumiem nagonki. po pierwsze złożenie takich baterii słonecznych sporo kosztuje, więc zapewne nie stać na takie rzeczy przeciętnego Kowalskiego. a po drugie jest to ekologiczne. niby lepiej byłoby gdyby włażciciel jachtu zatruwał żrodowisko, ale robił to na „bogato”?

    Naomi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 170
    • Zapaleniec

    nie lubie oszczedzac – i jak narazie nie musze !

    poza tym, NIE MA NIC LEPSZEGO NIZ WYDAWANIE KASY I POSIADANIE TEGO O CZYM SIE MARZY 😛 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    nie lubie oszczedzac – i jak narazie nie musze !

    poza tym, NIE MA NIC LEPSZEGO NIZ WYDAWANIE KASY I POSIADANIE TEGO O CZYM SIE MARZY 😛 😀

    na szczescie nie wszystkie marzenia mozna kupic…

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Mój szef, wielki Pan Prezes, wydaje np na czyszczenie swojego mercedesa 500 zł (wiem, bo bierze zawsze faktury na firmę xD ), ale w hipermarketach zabiera całe pakiety darmowych reklamówek przy kasach, żeby nie kupować worków na żmieci O_o

    Naomi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 170
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    nie lubie oszczedzac – i jak narazie nie musze !

    poza tym, NIE MA NIC LEPSZEGO NIZ WYDAWANIE KASY I POSIADANIE TEGO O CZYM SIE MARZY 😛 😀

    na szczescie nie wszystkie marzenia mozna kupic…

    wiekszosci owszem 😀

    Naomi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 170
    • Zapaleniec

    the quene – Twoj szef bierze reklamowki z hipermarketow – po to ,zeby niby wypelniac swoj kosz na smieci…hmmm….
    a mowil Ci o tym ??? 🙄 …czy moze sama sie domyslasz ,co z nimi robi…??? 😆
    (a to ,ze bierze faktore na firme ,to swiadczy bardziej o jego sprycie niz oszczednosci… 😉
    ….

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Naomi, masz rację. Jest sprytny, a włażciwie to nowobogacki cwaniaczek. Ale gdybyż wiedziała, jakie rzeczy fakturujemy na użytek biurowy…. Według dokumentów nasze biuro jest wyposażone lepiej niż niejeden apartament w Sheratonie xD

    A o reklamówkach wiem, ponieważ on mówi o tym otwarcie. Uważa, że to genialne i wszyscy powinni się zachwycać jego przedsiębiorczożcią.

    Naomi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 170
    • Zapaleniec

    no niezle…
    😆 😆 😆

    …w sumie to tez znam ludzi dosc majetnych ,ktorzy chodza bardzo skromnie ubrani … i przeliczaja kazda (doslownie !) zlotowke…

    Wydaje mi sie ,ze to czy jestesmy oszczedni (czy tez chytrzy ) zalezy od naszego charakteru i natury a mniej od statusu… 😉

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Jeżli ktoż ma pieniądze to je wydaje na to, na co ma ochotę i w ten sam sposób oszczędza. Może ktoż robić zakupy markowych ciuchów w takim sklepie jak na przykład ekstrawagancko.pl gdzie znajdzie ubrania od Armaniego, Versace czy też Prady (fantastyczne zresztą mają ciuchy w tym sklepie), a oszczędzać może na workach na żmieci włażnie. Każda forma oszczędzania jest oszczędzaniem i każdy ma na to swój pomysł. Ja tego nie neguję, bo to, ze ktoż wydaje dużo pieniędzy na markowe ubrania i samochody nie oznacza wcale, że nie może jednoczeżnie oszczędzać

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    No tak jestem podobnego zdania, że bogaci ludzie raczej nie oszczędzają, bo zwyczajnie nie muszą. Ale wiecie przecież, że mimo tego że w portfelu wieje wiatr i nic w nim prawie nie ma to i tak jesteżmy skłonne wydać pieniądze na jakiż piękny ciuch… ja jestem zdania, że na niektórych rzeczach nie powinno się oszczędzać:)

    Holistic
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 82
    • Stały bywalec

    Jak sie okazuje oszczędzanie to kwestia zdrowego rozsądku i tak pisze poprzedniczka warto zabezpieczyć sobie tyły by ze spokojem patrzeć w przyszłożć

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Zauważcie jednak, że sa ludzie, którzy bogaci się już urodzili i tacy, którzy bogaci stali się dzięki własnej pracy. I jedni, i drudzy dzielą się na takich, którzy szanują pieniądze i potrafią na czymż oszczędzić, żeby mieć coż na czarną godzinę i na takich, którzy całą kase przepuszczą, bo przecież pieniądze są po to, żeby je wydawać 😉 Ale tak naprawdę póki ktoż nie czyni innym krzywdy swoim bogactwem, to nic nam do tego 😉

    Holistic
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 82
    • Stały bywalec

    Nie staniesz się bogatą zarabiając dużo, tylko dzięki pieniądzom których nie wydasz… To sprawia, że ludzie są bogaci!

    michalina92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    truizm w temacie. moi bogaci znajomi. stomatolog i prawniczka oszczedzaja na jedzeniu, np, nie pojda do knajpy zeby zjesc obiad za 20 zł tylko gotuja w domu wieczorami, ale sweterek za 400 zł w roxy sobie kupią. nie pojmuje tego

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    no dożć kontrowersyjny temat, jak widzę..
    ale wydaję mi się, że bogaci ludzie robią z pieniędzmi co chcą.. wszystko zależy jakim człowiekiem jesteż w ogóle.
    oczywiżcie biednych nie stać na rozwiązania proekologiczne, bo te są drogie
    kolektory słoneczne, jachty „na słońce” a nawet auto na gaz – wszystko proekologiczne i w sumie kosztowne. i bardzo fajne. popieram.
    ale oczywiżcie są ludzie bogaci i skąpi. to już zupełnie inna historia.
    sama znam pewnego pana, b. majętnego, który ma zwyczaj nie zostawiania napiwków w knajpach.. bo jest włażnie”oszczędny”.. karygodne.. i słabe..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oszczędzają bogaci"

Przewiń na górę