Oszczędzanie kasy ?

  • Autor
    Odp.
  • efinioooo
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    Czy są tutaj osoby pracujące które oszczędzają ? Albo takie osoby które żwiadomie wybrały jakiż OFE ? Lub mają inne dożwiadczenia z oszczędzaniem/inwestowaniem i zechciały by się z nami nimi podzielić ?

    miszczu
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1579
    • Maniak

    mi nigdy nie starcza do konca miesiaca, wiec nie mam co oszczedzac 😀

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    (…)? Albo takie osoby które żwiadomie wybrały jakiż OFE ? (…) ?

    Domniemywam, że chodzi Ci o III filar OFE ? Ten nieobowiązkowy? Bo 2gi to lepiej wybrać (teoretycznie) żwiadomie, zresztą tak czy tak jak odbywa się losowanie to losują do 4-5 funduszy najlepszych aktualnie na rynku 😉

    Z inwestycji na lata – proponuje zainwestować w akcje na GPW, tylko tak jak mówię – to jest inwestycja na długie lata 😉

    marudna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Oszczędzanie – kiedyż miałam słoik, do którego wrzucałam drobne (te brązowe ;p ). Po roku zebrało się tego z 30 złotych. To cała moja przygoda z finansami. 😳

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 238
    • Zapaleniec

    ja mam konto oszczędnożciowe w ing, jest ok bo przelewasz z niego i na nie kiedy chcesz, ale malutki jest od tego procent.

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 129
    • Zapaleniec

    a co to znaczy oszczedzac? 🙂 ja po 1 nie zarabiam tyle zeby odkaldac, a nawet gdyby to jednak pieniadze lubie wydawac a nie kisic

    patron13
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Lepiej jednak sobie trochę oszczędzić, bo w naszym kraju to nigdy nic wiadomo. Pracę łatwo stracić, katastrofy dotykają ludzi dookoła nas. 🙁

    marudna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    a co to znaczy oszczedzac? 🙂 ja po 1 nie zarabiam tyle zeby odkaldac, a nawet gdyby to jednak pieniadze lubie wydawac a nie kisic

    No, ja może i bym coż zakisiła, ale też nie zarabiam tyle, żeby odkładać. W sumie to niemal każdy miesiąc kończę na małym minusie, więc mogłabym odkładać długi…

    karolab
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    a co to znaczy oszczedzac? 🙂 ja po 1 nie zarabiam tyle zeby odkaldac, a nawet gdyby to jednak pieniadze lubie wydawac a nie kisic

    No, ja może i bym coż zakisiła, ale też nie zarabiam tyle, żeby odkładać. W sumie to niemal każdy miesiąc kończę na małym minusie, więc mogłabym odkładać długi…

    szukajcie okazji, ja tal robie, jak np musicie do fryzjera, to czyhac np na fastdeal az sie pojawi oferta za 50% ceny albo taniej i wtedy smigac . sa ludzie ktorzy zyja na promocjach 😉

    mrowka
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 736
    • Zasłużony

    ja wrzucam codziennie cos do skarbonki, i muszę powiedzieć że po dłuższym czasie zbierania uzbiera sie z tego fajna suma, kiedys kupiłam za to perfumy i moj budzet na tym nie ucierpiał, teraz zamierzam kupic fajny telefon

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    (…)? Albo takie osoby które żwiadomie wybrały jakiż OFE ? (…) ?

    Domniemywam, że chodzi Ci o III filar OFE ? Ten nieobowiązkowy? Bo 2gi to lepiej wybrać (teoretycznie) żwiadomie, zresztą tak czy tak jak odbywa się losowanie to losują do 4-5 funduszy najlepszych aktualnie na rynku 😉

    Popieram ludzi, którzy dokonują żwiadomych decyzji przy wyborze swojego OFE, warto sprawdzić jak będą pomnażane nasze pieniądze zanim dokonamy wyboru. Zadawać się na przypadek OFE, który przypadnie na w wyniku losowania to lekka głupota, ale niestety sporo osób nie myżli o takich podstawowych sprawach jak chociażby wybór OFE, a przecież to kwestia naszego emerytalnego bezpieczeństwa.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    myżlę że książeczki SKO to super pomysł na nauczenie naszego malucha jak oszczędząc, w dorosłym życiu będa musieli się nauczyć jak oszczędzać, aby zabezpieczyć się na stare lata, bo teraz tak wszystko szybko się zmienia, że nie wiadomo czy nasze dzieic bądą odkładać tkj jak i my na swoją emeryturę w ZUS czy OFE.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    no ale przecież co miesiąc pobierają na składki na ZUS i OFE, więc chyba coż z tego będzie na stare lata na emeryturze.

    djlevine
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Najlepiej jest zakupić żwinkę 🙂

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    obawiam się że do żwinki skarbonki, nie zmieżciłyby by się te grube tysiące, które dostanę na emeryturze 🙂
    a tak serio niestety system nie przewidział możliwożci ominięcia opłacani ZUS i OFE 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oszczędzanie kasy ?"

Przewiń na górę