• Autor
    Odp.
  • aniaz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Chciałabym polecić wszystkim zabieg usuwania pieprzyków. Byłam ostatnio z moimi przeszkadzajacymi pieprzykami u dermatologa i wszystko usunęłam laserowo. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a efekt fantastyczny.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Wszystkie pieprzyki usunęłaż?
    Czy na pewno zabieg wygląda tak różowo, jak opisujesz? I ile kosztuje takie cudeńko? I rozumiem, że po tym zabiegu nie można przez jakiż czas na słońce wychodzić?

    aish
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Hmm… ja mam liczne pieprzyki, ale nie myżlałam o ich usunięciu.
    Co Ci to dało?

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    strzelam ze dało jej to, poza odchudzeniem portfela kilka dodatkowych blizn…
    po co usuwać pieprzyki?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    jakoż nie specjalnie się tym interesowałam, ale tak po przeczytaniu tego posta doszłam do wniosku że kilka przydało by się usunąć, a przynajmniej zrobić jakież testy czy te pieprzyki nie są groźne. Czy któraż z was drogie laseczki nie orientuje się gdzie się takie teżciki robi i jak to wygląda?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    idziesz do dermatologa, mktory oglada znamie, jesli wydaje mu sie podejrzane, wycina je i przekazuje do badabie histopatologicznego.

    oto caly „tescik”.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    dziękuje bardzo za odpowiedz

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    masz blizny po usuwaniu laserem?? bo i to wycieli ze 20 ale strasznie ubolewam ze sie dalam namowic. mam straszne blizny, popki co zeszly mi tylko dwie 🙁 i wygladam nie najlepiej… a usuwalam dlatego ze byly grozne i niby to robil chirurg plastyczny ktory twierdzi ze to zejdzie z czaseeeem ale juz pol roku i nic

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    usuwa się te wystające które można podrażniać ubraniem,
    ja mam np. na plecach i byłam z nimi u dermatolog powiedziała że przydało by się bo obcieram stanikiem jednak moje klasyfikują się do usuwania chirurgicznie skalpelem, jednak usuwanie na plecach nie jest dobre bo tu skóra pracuje rozciąga się i blizny będą się rozciągać to mi powiedziała lekarka,
    ja tam się boję skalpela a ponieważ ich nie widzę to mi tak bardzo nie przeszkadzają 😀

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    ja miałam jeden wycinany gdyż był w takim miejscu że bardzo mi przeszkadzał (obok ramiączka) i w sumie to żałuję.. bo została mi brzydka blizna.. wiem to wina lekarza.. no ale cóż 🙂

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    mialam duzo usuwanych sklapelem i bac sie nie ma co bo to nic kompletnie nie czuc. na poczatku znieczulaja. ale potem jak mowisz same blizny mi zostaly. podobno to nie jest wina lekarza. tylko miejsca gdzie si usunelo i wlasciwosci skory. mowia ze z czasem zejdzie ale poki co nie schodzi.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    po prostu zle to zszył.. i blizny raczej nie znikają 😀

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    no dwoch juz nie mam, zeszly z czasem, reszta sie powoli zmniejsza ale ile to zajmie to nie wiem. ale to byl chirurg plastyczny wiec chyba nie mogl zle zszyc.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    tez chcialam usunąć w taki sposob- bezboleżnie i wlasciwie niewidocznie- widzialam, że to działa. Tylko teraz zastanawiam się – czy naprawdę chcę?

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ja bym chciała ale się boję, cykor jestem po prostu 🙄
    jeżli ktoż może to proszę o kilka informacji :
    a jak robią znieczulenie? zastrzyk czy smarują jakimż samrowidełkiem?
    a jak znieczulenie przestanie działać to bardzo boli to miejsce?
    wycinają po jednym na wizytę czy wszystkie za jednym razem ?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pieprzyki"

Przewiń na górę