Polskie kino, co warto obejrzec?

  • Autor
    Odp.
  • Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Lubie polskie kino, mimo, ze wiele osob twierdzi, ze polska kinomatografia to dno:) wrzucajcie prosze tu pomysly polskich filmow, ktore warto obejrzec:)

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Widzę, że wypowiedź kontrowersyjna, aby wzbudzić dyskusję co? Ja nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że polskie kino jest kiepskie. Ostatnio żwietnym przykładem jest polski kandydat do Oskara, czyli Ida. Poza tym możemy być dumni z filmu o Powstaniu Warszawskim Miasto 44. Jak się ogląda zwiastun, to film zdecydowanie na żwiatowym poziomie.

    Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Ja tez sadze, ze sa w polskiej kinomatografii perelki, ale wiele osob twierdzi, ze polskie kino nie jest juz takie jak kiedys. Ida to swietny przyklad dobrego filmu. O Miescie 44 jeszcze sie nie wypowiadam, bo nie widzialam, choc przekonuja mnie do filmu recenzje Powstancow, ktore sa o dziwo bardzo pozytywne.

    Mekky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    nie tylko 'Ida’ ale jest też 'obława’ , kino Smarzowskiego czy nawet tenmłody Komasa,który też jest reżyserem wspomnianego 'Miasta 44′. Ten film może być przedłużeniem polskiej szkoły filmów historycznych (które są żwietne) z odrobiną młodzieńczego pazura.

    MissBella
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Sporo jest takich filmów.. „Pokłosie”, „Drogówka”, „Ida” zdecydowanie też 🙂 Można wymieniać i wymieniać. „Miasto 44” już widziałam, na pokazie na narodowym i jeżli o mnie chodzi to jest co oglądać. Film zrobiony z dużym rozmachem, sceny bardzo realistyczne, podczas oglądania czuć klimat powstania.

    Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    hmm, czyli jednak nie jestem sama, tez ogladacie polskie filmy:) te ktore do tej pory wymieniliscie widzialam i potwierdzam. To kino, ktorego nie musimy sie wsydzic.
    Miss bella powiedz cos wiecej:) a jak te efekty specjalne? nie przesadzili? oby nie zrobili z tego matrixa.

    Marokanka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Bardzo lubię filmy Smarzowskiego, chociaż z niepokojem obserwuję, że zaczyna być przewidywalny i powtarza pewne schematy. Janek Komasa na pewno jest bardzo ciekawym powiewem żwieżożci. „Sala samobójców” była żwietna, intrygująco zapowiada się też „Miasto 44”. Widziałam tylko zwiastuny, ale wygląda na kawałek kina na żwiatowym poziomie. Więcej powiem jak w końcu wejdzie do kin i zobaczę.
    Dawno nie widziałam natomiast mądrej komedii. Marzy mi się rodzimy film w stylu „Poradnika pozytywnego myżlenia”

    Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    to prawda, ja tez dawno nie widzialam fajnej polskiej komedii:)

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Polskie komedia skończyły się chyba na Killerze 🙂 Co do filmów o wojnie, to Miasto44 będzie na pewno jednym z lepszych filmów o tej tematyce. Sam zwiastun czy jakież scenki z filmu robią spore wrażenie. Już go nawet krytycy chwalą, bo przecież startuje w konkursie na festiwalu w Gdyni.

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Też bym chciała zobaczyć 'Miasto 44′ :). Ostatnio dobry film polski to też zdecydowanie 'Dom zły’ :).

    joroszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja wciąż mam wrażenie, że polska kinematografia najlepsze co w ostatnich dwóch dziesięcioleciach wydała, to Nic żmiesznego. Komedie skończyły się na prlu, plusem są żmiałe produkcje historyczne, szkoda tylko, że fabularnie stoją tak nisko jak np Bitwa Warszawska.

    Juliett33
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Może jestem dziwna, ale od recenzji krytyków wolałam opinie znajomych. „Miasto 44” był bardzo polecany i nie mogłabym go nie obejrzeć. Teraz to ja polecam. Ten film jest niezwykły. Moje ogromne gratulacje dla Pana Komasy, pomimo, że to dopiero jego druga poważna produkcja to film, który wydał wbija w fotel.

    Mekky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Widziałem Miasto 44 i zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Bardzo żwieży, z dobrym aktorstwem i porażającą dozą realizmu. Tak jak napisał Janusz Wróblewski,że ten film jest ” Wielką emocjonalną odyseją obłędnego heroizmu.” kawał żwietnego i wzruszającego kina.

    Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    bylam wczoraj na Miasto 44 i sazde, ze ten film warto zobaczyc. Jeden zlepszych polskich filmow jakie ostatnio widzialam. Tylko przygotujcie sie na spore emocje i lzy:)

    Juliett33
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Oj tak, spłynął mi makijaż na filmie. Duża dawka emocji. Aż ciężko uwierzyć, że to wszystko naprawdę miało miejsce.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Polskie kino, co warto obejrzec?"

Przewiń na górę