• Autor
    Odp.
  • monicca
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    wniosek taki, że praca wykańcza 🙂
    a tak na serio ja też siedzę cały dzień w biurze przed kompem, a potem wracam do domu i znów do komputera. chyba rzeczywiżcie będę musiala zwrócić uwagę na to, żeby robić sobie czestsze przerwy …

    A poza oczami to jeszcze kręgosłup się czuje po takim całodziennym siedzeniu … 🙁

    bbeataa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    moja siostra nieustannie musi siedzieć przed komputerem, tego wymaga jej praca i dlatego namówiłam ją do ćwiczenia jogi. Wczeżniej pomogła ona mojej mamie przy bólach z kręgosłupem, a teraz jej. Odrobina „wyginania się” nikomu nie zaszkodzi, rozprostowanie kożci zawsze się przyda a przy tym jest to dobra zabawa. Dodatkowo, zeby ją zachęcić bardziej kupiłam jej profesjonalny sprzęt na JogaStyl.pl i już nie miała wyjżcia, bo nie chciała pozwolić aby zaległa on w szafie.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Ja zakrapiam oczy sztucznymi łazmi Dodatkowo co jakiż czas odrywam wzrok od monitora i patrzę gdzież w dal

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Owszem okulary zerówki ale z ANTYREFLEKSEM,
    bo same szkła tez niewiele dadzą

    Soniaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja też stosuje krople, ale zastanawiam się także nad okularami „zerówkami” – oczy może byłyby też bardziej chronione i wzrok by się tak nie psuł.

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    U mnie to zależy od dnia, są takie, że w ogóle nie siadam do komputera, bo mam inną pracę. A czasem cały dzień muszę wklepywać coż do komputera. Ale z oczami nie jest najgorzej:)

    magda70045
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    mi tak samo 😛

    dobre okulary wystarczą:)

    nesca_meti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Sama pracuję przed komputerem minimum 6 godzin dziennie. Kiedyż stosowałam krople, ale nie jest to rozwiązanie idealne. Po pewnym czasie oczy się przyzwyczajają i krople przestają być skuteczne.

    Od pewnego czasu stosuję po prostu okulary. Nie mam wady wzroku, ale kupiłam szkła „zerówki” z powłoką odbijającą żwiatło z monitora. Oczy przestały mi się czerwienić i wysuszać. Naprawdę polecam takie rozwiązanie.

    Asiuu34
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Równiez pracuję całkiem sporo przed komputerem, więc wasze porady również mi sie bardzo przydadzą 🙂 🙂

    julietta
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Mnie oczy nie bola od pracy przed komputerem, ale dosc szybko odczuwam zmeczenie, znużenie :/

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    ogólne znużenie, to może być i mało angażująca praca, ale też brak energii spowodowany niewłażciwym odżywianiem, brak ruchu i niewystarczająca regeneracja, czyli mało snu, albo kiepski sen (złe poduszki, materace, i znowu- niewietrzony pokój)

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    @Jasik wrote:

    Czy ja wiem czy praca przed komputerem to dobra opcja. Ja tam wolę podejmowac tego [usunięto_link] typu prace . Praca w domu jakoż mnie nie jara, a bardziej przeraża bo nie mając kontroli ciężko byłoby mi się skupić na pracy

    jak będziesz musiała sama się utrzymać i mieć pewnożć, że zarobisz na wszystkie rachunki i jedzenie, to będziesz szukać stałej pracy, bo hostessowanie takiej gwarancji nie daje 🙂

    joannacpl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    krótkie przerwy pomagają w pracy przy komputerze. u mnie się to sprawdza. co 20 minut robię przerwę na mniej więcej 30 sekund. wytężam i odprężam wtedy wzrok na zmianę i to pomaga. gdy mam suche oko, wtedy sięgam po krople.

    dopasowana21
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ostatnio często spotykanym schorzeniem, szczególnie u ludzi młodych, jest skurcz akomodacyjny. Dotyczy on użytkowników smartfonów i tabletów, którzy zbyt długo wpatrują się w niewielki ekran gadżetu, a wzrok jest skupiony w jednym punkcie.
    Objawy są podobne jak przy pracy przed komputerem, tj. ból głowy i oczu.

    savid
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Dobrze jest robić drobne ćwiczenia, które pomogą odprężyć kark, np. lekkie okrążenia głową. Poza tym krótkie przerwy co 30 min.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Praca przed komputerem"

Przewiń na górę