• Autor
    Odp.
  • Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    rowniez wykonuje sobie cwiczenia w przerwach, taka przerwa na 5 minut pomaga, a nikt sie nie powinien czepiac

    Gabbcza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ćwiczenia w pracy? Nikt się na Ciebie dziwnie nie patrzy? Z tego co wiem, to po każdej godzinie można odejżć od komputera na 5 minut.

    nikosia
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    chyba ważniejsze jest dobre zdrowie i samopoczucie niż to, że ktoż się na nas patrzy?

    anita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Oczywiżcie, że ważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie.
    Czasami wystarczy wstać na chwilę od biurka i p****żć się – rozprostować nogi, żeby się lepiej poczuć.

    cytryna1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Hej, niestety tez mam ten problem. Calodzienna praca przed komputerem. Do tego noszę soczewki od lat, dlatego tez efekt suchego oka jest mi znany. Uzywam kropel do oczu Starazolin, ale chyba pojde do okulisy po jakies okulary ochronne.

    kamillon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    pracując przy komputerze robię przerwę co 40 minut i wtedy patrzę w dal, pilnuję tez picia wody. Niestety ekran powoduje , ze oko nie mruga tak często jak powinno i wtedy wysycha. Najgorzej kiedy pracuje się w soczewkach. DLatego tez okulary są zdecydowanie lepsze w takiej sytuacji.

    tedmugh
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja też pracuję wiele godzin przed komputerem. Muszę zaopatrzyć się w krople do oczu.

    gszok
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Hej, niestety tez mam ten problem. Calodzienna praca przed komputerem. Do tego noszę soczewki od lat, dlatego tez efekt suchego oka jest mi znany. Uzywam kropel do oczu Starazolin, ale chyba pojde do okulisy po jakies okulary ochronne.

    Soczewki to nie jest najlepsze rozwiązanie przy pracy przy komputerze…. jeżeli siedzimy te 8 godzin to dużo lepiej zastosować jednak okulary 😉

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Oczywicie okulary z dobry i odpowiednim filtrem

    Anielka85
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja polecam dobrać okulary. Można je nosić, nawet jeżli nie mamy żadnej wady. Trzeba tylko wybrać się do dobrego optyka. nie ma się co krepować okularów, bo dużo osób je nosi. Poza tym w wielu miejscach oferują bezpłatny dobór okularów. Chodzi o coż takiego: [usunięto_link]

    MroznaPani
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Prócz ćwiczeń i przerw w pracy warto zainstalować f.lux, zwłaszcza gdy pracuje się wczeżnie rano lub wieczorem.

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Niestety ja u siebie tez jakiś czas temu zauważyłam, że po długiej pracy i patrzeniu w monitor ostrość jakaś słabsza się zrobiła, obraz nieco jak przez mgłę. Teraz jest duża poprawa ale codziennie łykam jedna tabletkę lutezanu. Ma dobry skład, witaminy Ci E a oprócz tego też i luteinę.

    Honorata Janta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Nam ostatnio szefowa zmienila oświetlenie w biurze. Po ty by nam sie lepiej pracowało. I powiem wam szczerze, ze jest rożnica. Oswietlenie jest firmy Trilux i ma tam jakis system HCL podobno, gdzie natężenie światła jest dopasowane do pory dnia. Generalnie widzimy poprawę tzn nie wychodzimy tacy zmęczeni z pracy. Nie bola nas tak oczy.

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    No właśnie , dobrze jest robić przerwy , patrzeć w dal i robić ćwiczenia oka 🙂

    CoCosanka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja mam okulary żelowe. Schładzam i na 10 minut kładę na oczy 🙂 daje nie samowita ulge.  Albo okłady z herbaty lub rumianku.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Praca przed komputerem"

Przewiń na górę