• Autor
    Odp.
  • Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Powiem szczerze mi okulary jeszcze bardziej przeszkadzają

    Masz też trochę racji. Ciężko się przyzwyczaić do okularów. Ja miałam spore problemy bo nie tylko suchożć i zmęczenie oczu mi przeszkadzało, ale i bóle głowy i bóle skóry powyżej uszu.

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Mnie również okulary bardziej przeszkadzają, poza tym mam mniejsze pole widzenia. Polecam zainstalować sobie EyeDefender, darmowy a przydatny program, który przypomina nam o koniecznej przerwie. Poza tym, polecam zaopatrzyć się w żel z chabrem z flosa, parę złoty koszt a ulgę przynosi jak oko ciężkie i pulsujące.

    Ejoanna_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Dla mnie okulary, gdy pracuję przed komputerem daja ogromną ulgę. Kiedy nie miałam ich na nosie często bolała mnie głowa, czułam sie zmęczona. Od kiedy zakładam je do pracy problem zniknął.

    wilczur
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    dla mnie to tylko krople sa skuteczne

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    EyeDefender ???
    Jak to dziala??

    Ja sobie kupilam wczoraj jakies tam krople do oczu ( na zmeczenie, suche oko itd) i powiem wam ze dziwnie sie czulam po zakropieniu… jakbym miala galki znieczulone :/ to ja juz wole robic przerwe co dodzinke, dwie i uzywac swietlikow pod oczy czy robic kompresy z herbaty

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    ja bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem. nie dożć że moja praca jest z tym związana to jeszcze do tego lubię siedzieć tak o po porstu. zawsze coż się ciekawego znajdzie na necie do roboty. Filmy też oglądam na kompie, dlatego też olstatnio zainwestowałam w jakież krople do oczu bo zaczęłam odczuwać skutki :/

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Są podobno takie specjalne okulary profilaktyczne do pracy przed kompem, wiecie coż na ten temat?

    betty80.80
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Tak sa specjalne okulary z antylefreksem, i filtrami. Mam takie 🙂
    U kazdego optyka powinas dostac, nie pamietam ile kosztuja bo robilam z 10 lat temu ale nie sadze zeby to byl jakis duzy koszt

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Jak się niedawno orientowałam to cena okularów do kompa to jakież 300zł. Zatem tanie to one nie są. Uważam, że bardzo ważne są przerwy i te ćwiczenia gałek ocznych. Ja często zakraplam oczy bo jednak po dwóch, trzech godzinach siedzenia przed kompem w sali z klimatyzacją oko wysycha i się męczy. Ale o żelu ze żwietlikiem to nie pomyżlałam, a przecież faktycznie na zmęczone oczy czasem nim smaruję. Dzięki za podpowiedź!.

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    Ja również zakraplam Starazolinem HydroBalance. Staram się pilnować i od czasu do czasu keirować wzrok poza okran na coż zielonego najlepiej – oczy wtedy odpoczywają.
    Co do okularów należy pamiętać ze najdrozdze są oprawki stąd taka cena. Teoretycznie w tym przypadku łatwiej mają osoby noszące okulary ( czytaj ja 😛 ), bo po prostu zmieniając szkłą zdecydowałam się na te z antyrefleksem 🙂

    nadia83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    @izaczek wrote:

    joga oczu? i co jeszcze? moze uszu i nosa tez? 🙄

    Haha :D.
    Joga oczu – dobre :).

    hanna_f
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Joga oczu? Rzeczywiżcie bardzo ciekawe, nigdy o czymż takim nie słyszałam 😛 Ja z powodu mojej dużej wady i komputerowej roboty musiałam się poddać zabiegowi laserowej korekcji wzroku. Na konsultacje szłam jak na skazanie, a lekarkę, która zabieg mi wykonywała, panią Gadomską, wyobrażałam sobie jako kata z brzytwą haha 😀 Jak zwykle moja wyobraźnia trochę sobie poszalała. Wszystko poszło dobrze, a życie bez 'drugich oczu’ jest żwietne 😀 Ale joga oczu? Hmm zaciekawiłaż mnie, może zacznę trenować? 😀

    kowalsek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Oczy oczami, ja np mam straszny problem ze skupieniem jak siedzę za długo przed kompem. No poprostu masakra… Ostatnio kumpel przesłał mi link to pewnej gry która ponoć ćwiczy skupienie [usunięto_link] myżlicie że coż takiego może pomóc?

    ewelina 32
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Joga oczu?? Ja jak mam zmęczone oczy to sobie masuje gałki oczne i odchodze od komputera na kilka chwil.

    krecona30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Robienie przerw w pracy przy kompie to absolutna podstawa i powinniżmy łączyć to z wietrzeniem pomieszczenia, małym ruchem oraz krótkim ćwiczeniem wzroku (sporo takich ćwiczeń w necie) oprócz tego powinniżmy dbać o prawidłowe odżywianie oczu tj. dostarczanie witamin zwalczające wolne rodniki atakujące nasz narząd wzroku. Vitrum Vision jest suplementem diety z działaniem ukierunkowanym na oczy, zawiera antyoksydanty niezbędne do ochrony naszego wzroku.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Praca przed komputerem"

Przewiń na górę