Przetłuszczające sie włosy-help!

  • Autor
    Odp.
  • Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    Macie moze jakies sprawdzone domowe sposoby (i nie tylko) na przetłuszczające sie włosy???

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ja mam ten sam problem dożc że moje włosy są cieniutkie to jeszcze sie przetłuszczają i muszę myć głowę codziennie. Nie wiem czy jest na to jakis sposób, próbowałam róznych szamponów i odzywek i nic… taki urok i tyle

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    jejku jak miło słyszec ze jest jeszcze ktos kto ma ten sam problem, rano nie wyjde z domu bez wymycia łba, po prostu mam posklejane straki jakbym z tydzien głowy nie myła. Próbowałam juz wielu rzeczy, teraz jestem na etapie zwykłego, najtanszego, polskiego szamponu dla dzieci, gdzies na necie wyczytałam ze to pomaga bo jest delikatnieszy i nie zawiera tych wszystkich swinstw co reszta. Uzywam go drugi dzien takze jeszcze nie moge wiele napisac ale jak tylko bede miała jakies spostrzezenia na ten temat to sie na pewno z nimi podziele 😀 Ostatnio tez słyszałam ze tak nadmierne przetłuszczanie sie włosów spowodowane jest rowniez problemami hormonalnymi, troszku mnie to przeraziło, zastanawiam sie czy moze tego nie sprawdic….Trzeba cos z tym zrobic bo jest to bardzo uciązliwe! Dla mnie byłoby juz sukcesem gdybym musiała myc głowe co drugi dzien…

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    duzy wpływ na przetłuszczanie sie włosisków ma też to co jemy, i jeszcze gdzies wyczytałam że odzywki do włosów też je przetłuszczją[ nadmiar albo niedobrane do rodzaju włosów… najlepsze sa te do spłukiwania]. No i jeszcze zauwazyłam że przed okresem to juz tłużciochy takie sie robią że szkoda gadać[więc hormony też swoje robią] 🙄

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    nie uzywam odzywek bo zaraz po wysuszeniu miałam juz włosy które wyglądały nie swiezo wiec zrezygnowałam z tego calkowicie. moze nie jestem mistrzynia w odżywianiu ale nie jadam za duzo żwiństw mieszkam w malej miejscowaci w której na szczecie fast food nie zagoscił jeszcze na dobre:) powiem ci ze w moim przypadku nie jest wazne czy sa to dni przed czy po okresie codziennie rano wyglądam tak samo – jak straszydło. Do tego jeszcze prostuje włosy co teoretycznie powino je wysuszac – ni cholery…ciagle to samo- tłuszcz na głowie. Najżmieszniejsze jest to ze nigdy w zyciu nie miałam tłustej cery, ani grama tradziku, wyprysków, slyszałam ze ludzie z taka cera maja wieksze tendencje do przetłuszczania sie wlosów. Ktos mi tez powiedział ze czeste mycie głowy prowadzi do przetłuszczania sie włosów i ze najprawdopodobniej doprowadzilam sie sama do takiego stanu. Wiec sprobowałam ale w drugi dzien nie mycia głowy wyglądalam jakby mnie stado krów wylizało … jednak sie nie poddaje i mam nadzieje ze znajde jakis sposób 😀

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ➡ uzywasz suszarki… jakim powietrzem suszysz jesli ciepłym to wzmaga prace gruczołow łojowych[jakoż tak to sie nazywa nie jestem pewna]
    ➡ jesli myjesz głowę w zaciepłej wodzie to tez szybciej sie przetłuszczają
    ➡ uzywasz prostownicy[nigdy nie uzywałam] ale to tez ma związek z ciepłem nie wiem jak blisko skóry ją trzymasz
    ➡ a to że od częstego mycia głowy włosy sie przetłuszczaja to mit

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    wiesz kurcze z ta prostwonica to faktycznie roznie moze byc…fryzjer mi mówił ze to wysusza wlosy ale skoro gorący powiew suszarki zmaga tłuszczenie sie wlosow to dlaczego z prostownica miałoby byc inaczej?? w sumie mogłaby miec taki sam wpływ…. Skoro masz taki sam problem jakich szamponów uzywasz? Moze masz jakis swój, wyprobowany ktory choc trosze pomaga ci walczyc z ta przypadłożcią?? Wiesz zauważylam takze ze w momencie kiedy w moim zyciu maja miejsce sytuacje stresowe wtedy włosy wygladaja okropnie i tłuszcza sie dwa razy szybciej.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    stres powoduje prawie wszyskie choroby a zwłaszcza skórne. Moja kolezanka tez uzywa prostownicy kiedyż fryzjerka jej powiedziała że prostownica to raz na miesiąc. teraz uzywam fructis+odzywka[ale jak mi sie chce dosyć fajny ten szampon]. Ale mam juz nastepny pantene włosy cienkie i przetłuszczające + odzywka tylko że go jeszcze nie zaczełam

    elisabeth1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    nie wiem czy znacie chcialam wam polecic szampon do wlosow 100% naturalny oparty na oleju z jagod wawrzynu i oleju czarnuszki.Reguluje sebum, lagodzi podraznienia.Spotkalam sie z wieloma pozytywnymi opiniami na jego temat.Dobre na wzmocnienie wlosw jest przed umyciem wetrzec olej jojoba(reguluje sebum).Sprawdzone.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    nie słyszalam o tym szamponie, gdzie go mozna zakupic?

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    Nafta kosmetyczna. Fructis do przetłuszczonych włosów. problem z głowy 😉

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    Niestety Fructis na mnie nie działa:( próbowalam, ale nafta to dla mnie nowożć:) dziekuje ze podpowiedz, wypróbuje na pewno

    elisabeth1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    wczesniej wspomniane szampony mozna zakupic w sklepie
    internetowym [usunięto_link] w kategorii Szampony Naturalne.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    Juz przeszlo tydzien uzywam delikatnego szamponu dla dziecie Bambi…do wszystkich którzy maja kłopoty z przetłuszczajacymi sie włoskami to naprwde działa!!!Wstaje rano i normalnie moge pokazac sie ludziom moze włosy nie sa pierwszej swiezosci ale tez tragedii nie ma, naprawde polecam!!!

    Anitka83
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Ja też używam szamponu dla dzieci i też jest dużo lepiej. Włosy mogę myć co drugi dzień, wczeżniej musiałam myć codziennie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Przetłuszczające sie włosy-help!"

Przewiń na górę