• Autor
    Odp.
  • Filutka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Nasza rodzina niestety też boryka się z problemem alergii na roztocza, więc marka Allergoff jest nam dobrze znana 🙂 Co do odkurzaczy to bardzo polecam Thomas Twin T2. Możecie tez zajrzeć na stronę alergia.med.pl. Cesto kupuję tam rożne specyfiki przeciw alergiczne. Zazdroszczę ludziom, którzy nie mają żadnego rodzaju alergii. Tak na prawdę to oni nigdy nas nie zrozumieją. Tylko my wiemy jakie potrafi być to uciążliwe 🙁

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Ciekawe info, dzięki wielkie 🙂 I masz rację, trzeba mieć jakąkolwiek, nawet najlżejszą, by zrozumieć w czym rzecz… A co dopiero jak się ma ostre formy?! Masakra… Więc filtry itp. są po prostu niezbędne!

    Dynia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Są takie specjalne wkładki filtrujące do odkurzacz, które mają maksymalnie ograniczyć wydostawanie się kurzu. To kosztuje jakież 100 zł (np. w electro.pl) to jest do wielokrotnego użytku, można czyżcić. Moja siostra ma coż takiego. poza tym proponuję częste pranie firanek 🙂 wiem coż o tym bo w moim rodzinnym domu było 2 alergików 😉
    pozdrawiam

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Eeee… Wiesz? Mój odkurzacz ma (chyba) osiem filtrów powietrza + filtr HEPA 13 😉 Wątpię, bym potrzebowała jeszcze dodatkowego filtru 😛
    A częste pranie i czyszczenie mieszkania w przypadku alergii na kurz lub roztocza to raczej podstawa 🙂

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Nieco przerażająco brzmi „maszyna parowa”, kojarzy mi się z fabryką 😛 Nie wiem, mnie tam mój malutki LG wystarcza za wszystko 🙂

    KrzysztofS
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Roztocza nie są dla człowieka szkodliwe, bo żywią się jego złuszczonym naskórkiem. Człowiek złuszcza go w ciągu swego życia w ilożci około 30 kg! Biorąc pod uwagę, że domowników jest zwykle conajmniej dwóch, to mamy już 60 kg, a uwzględniając fakt, iż sporą czężć czasu spędza się w domu (przede wszystkim żpi się w domu), to większa czężć tego naskórka ląduje na naszych dywanach, meblach tapicerowanych i przede wszystkim w łóżkach i materacach. Roztoczą się tym żywią – z 1 grama naskórka około 1milion roztoczy a odkurzanie zwykłym odkurzaczem np. dywanu, pozostawia 90% roztoczy! Ale skoro napisałem, że roztoczą nie są szkodliwe to skąd uczulenie na kurz domowy? Otóż roztocza jak każdy organizm żywy wydalają niestrawione resztki tego co zjadły. Są to niestety substancje białkowe i to one uczulają osoby wrażliwe. Odchody te mają na dodatek ciężar pyłków i z łatwożcią unoszą się w powietrzu, czy też są wzbijane w powietrze chociażby przy chodzeniu po dywanie, czy żcieleniu łóżka. Dlatego też rację miała jedna z moich przedmówniczek, że odkurzacze nawet te tzw. antyalergiczne odkurzają powierzchnię, no a co z powietrzem w domu? Otóż jest sprzęt który łączy w sobie funkcję odkurzacza i urzadzenia, o którym pisała inna przedmówczyni, filtrującego powietrze. W kwestii szczegółów zapraszam do tematu o odkurzaczu dla alergika lub o zapytania drogą mailową.

    KrzysztofS
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    acha, i jeszcze jedno – roztocza doskonale czują się przy temperaturze powyżej 20stopni (czyli takiej jaką zwykle chcemy mieć w domu) oraz co ważne – przy wilgotnożci względnej pomiędzy 65 a 85 %, czyli takiej jaką zwykle mamy w domu. Jednym słowem mieszkanie człowieka, czy dom, to idealne miejsce do życia i rozwoju roztoczy. Nikt przecież nie słyszał o uczuleniu na kurz nazwijmy go uliczny? Dlatego bo tam nie ma roztoczy i ich odchodów, gdyż panują tam warunki dla nich niekorzystne. Alergizują pyłki rożlin, ale tego uniknąc się nie da, mozna natomiast zapewnić sobie przynajmniej spokój w domu, spokój czyli nie narażać swego układu immunologicznego na dodatkową i podkreżlmy to – niepotrzebną walkę z alergenami zawartymi w kurzu domowym. Tylko jak sprawić by warunki niekorzystne dla roztoczy zaczęły panować u nas w domach? Urządzenie, o którym piszę w temacie o odkurzaczach, ma funkcję utrzymywania wilgotnożci względnej na poziomie około 60%, a więc poniżej minimalnego progu zapewniającego roztoczom warunki rowoju. Podsumowując: dzięki temu urządzeniu pozbędziemy się z domu roztoczy, a złuszczony naskórek zwyczjanie wciągniemy do zbiornika z wodą (bo to urządzenie z filtrem wodnym) i wylejemy do toalety.
    Zachęcam do zadawania pytań czy też zamówienia bezplatnej niezobowiązującej do zakupu prezentacji urządzenia u Państwa w domach.

    arcticone
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    a roztoczy w ogóle można sie pozbyć całkowicie? bo mi sie wydaje że nie… sama mam uczulenie na roztocza i jest to dosyć uciążliwe, niestety trzeba bardzo często sprzątać. ?Nieważne jak bardzo jestem zmęczona, żcierka idzie w ruch.

    ewissimo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Nie da sie pozbyc roztoczy calkowicie, one sie zywia ludzkim naskorkiem i nawet gdyby zmieniac posciel codziennie to one i tak tam beda. Mozna za to ograniczyc ich wystepowanie wlasnie przez czeste usuwanie kurzu, polecam tez zrezygnowanie z dywanow na rzecz podlog, zmiane zaslon na rolety. Jesli chodzi o pokoj dzieciecy to najgorsze sa chyba wszelkie pluszowe maskotki.

    Roksana1234
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Witam Drogich użytkowników… zarejestrowałam się bo chciałam się podzielić z wami informacja, która kilka miesięcy temu się stała ale odmieniła mojej rodzinie życie z alergią na ww temat. Drodzy przeczytałam wszystko to co pisałyżcie od 2008 roku… to prawda jest wszystko ale tylko w jakimż procencie. Moja rodzina ma alergie na roztocza na pyłki itd. zainwestowaliżmy już w różne sprzęty pieniądze, np: w Kołdry i koce antyalergiczne, pomagało do czasu aż odwiedził nas kiedyż bardzo młody chłopak który chciał zrobić pokaz sprzętu u nas w domu i w zamian za to wyczyżci nam meble tapicerowane i dywan za darmo jak siądziemy i popatrzymy co potrafi sprzęt. zgodziłam się. Ale gdy pokazał nam to z Czym żpimy, pomimo że mamy antyalergiczne kołdry i koce… szczerze Popłakałam się… bo tak bardzo walczyliżmy z tym wszystkim a szczerze to było tylko ze w żrodku w kocu a miało nic nie być. Zainwestowaliżmy w ten sprzęt na początku żałowałam trochę pieniędzy bo nie jest to mały wydatek ale opłacalny… teraz jestem zadowolona bo wiem ze to działa, a najbardziej zależy mi na zdrowiu mojej córeczki która nie umiała spać nocami bo Ciągle się dusiła, teraz sama sobie sprząta łóżko bo wie ze to proste i łatwe a przede wszystkim skuteczne. ten pan miał takie oczko do pokazu poprosiłam go żeby mi takie zostawił i teraz jestem pewna że mam czysto w domu na tyle ile mogę mieć. Pierwszy raz zobaczyłam taki sprzęt nawet o nim nie słyszałam… ja i moja Rodzina jesteżmy zadowoleni. jeżeli Ktoż zainteresowany Proszę pisać na numer telefonu 506536021. Pozwoliłam sobie wziąć numer od tego młodego chłopaka wiec jak będzie ktoż zainteresowany Prezentacją sprzętu to podam numer. Sami się dogadacie. a i jeszcze ważna rzecz jemu pasuje każda miejscowożć.

    bookia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja mam taki jakiż żrodek do psikania, wczoraj testowałam, na razie ciężko stwoerdzić, czy przynosi efekty;) Na pewno dobre jest to, ze trzeba przed i po każdym użyciu bardzo dokładnie odkurzyć psikane powierzchnie;)

    Finess_com_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Niestety alergia na kurz jest jedną z najgorzszych, gdyż w każdym miejscu i momencie życia się z nim spotykamy. Nawet jeżeli chciałabyż nie wiadomo jak często i dokładnie oczyszczać mieszkanie, to nie uda Ci sie tego zrobić. Jedyny sposob to udac sie na odzulanie i zażywanie tabletek.

    lubieherbate
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    też jestem alergiczką na większożć rzeczy i moja córeczka również. Gdy się urodziła kupiliżmy jej fajną antyalergiczną pożciel etoile , która naprawdę dobrze się sprawuje

    BiBii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    U nas też ALlergoff idzie w ruch raz na pół roku. Stosujemy na materace i obicia sof i foteli, bo na pewno tam czają się roztocza i alergeny wraz z nimi. Oprócz tego z tej samej serii mamy emulsję do mycia ciała, też jest rewelacyjna. Generalnie to kosmetyki bezzapachowe, hipoalergiczne.

    KarlaK
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    [usunięto_link] jest b. męcząca. Trudno jest pozbyć się roztoczy z naszego otoczenia. Kurz nie lubi wysokich i niskich temperatur, warto jest wietrzyć regularnie mieszkanie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " roztocza kurzu domowego – one są wszędzie!"

Przewiń na górę