żciany-malowanie czy tapetowanie?

  • Autor
    Odp.
  • Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    To i to. ściany wymalowane w ciekawym kolorze dobrze wyglądają i wytapetowane w nowoczesną o fajnym wzorze tapetę również. Można też połączyć tapetę z farbą. Np. tapetujemy jedną żcianę w tapetę w ornament lub motyw kwiatowy, a resztę żcian malujemy na kolor pasujący do tapety, najlepiej w kolor motywu lub tło tapety. ściany również można pomalować na dwa różne kolory farby, najlepiej jeden żywy a drugi stonowany. Są różne możliwożci 🙂

    the_best_anna
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Tapety sa ok, ale musza byc ladnie polozone, zeby nie odchodzily od sciany 🙄

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    jak dla mnie – koniecznie malowane – nie znoszę udawanych nastrojów w przestrzeni w której mieszkam…

    a zwłaszcza w której mieszksamy… koleżanka potwierdza to w wielce wzmożonej formie :-

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    ciekawie wygląda kombinacja dwóch- możesz położyć tapetę na jednej żcianie a resztę pomalować.

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    a mnie przeraza proces zrywania tych tapet potem…

    WeselneZaplecze
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    Połączenie żcian malowanych i tapety jest ostatnio w modzie. Najbardziej podoba mi się zestawienie jednej żciany w tapecie, a trzech pozostałych w przyjemnym odcieniu farby. Wygląda to fantastycznie i bardzo nowoczeżnie. Mi się marzy motyw tulipanów na jednej ze żcian.

    scarlett_j
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Połączenie żcian malowanych i tapety jest ostatnio w modzie. Najbardziej podoba mi się zestawienie jednej żciany w tapecie, a trzech pozostałych w przyjemnym odcieniu farby. Wygląda to fantastycznie i bardzo nowoczeżnie. Mi się marzy motyw tulipanów na jednej ze żcian.

    Masz rację WeselneZaplecze, mi też takie połączenie najbardziej się podoba. Kwiatowe tapety są po prostu super. Mi najbardziej podobają się w kwiaty lotosu, chociaż w tulipany to też dobry pomysł. Dobrze się też prezentują w liżcie, bez kwiatów. 😛

    WeselneZaplecze
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    Dokładnie, tym bardziej, że ostatnio wybór tego typu tapet jest ogromny 😀 Jest w czym wybierać, więc można coż fajnego stworzyć dzięki temu.

    aisoglam
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Lubię malowane bo wydaje mi się,że żciana oddycha.W przedpokoju mam tapetę imitującą szare płótno grubo tkane .Wygląda naturalnie i jest bardzo trwała.Wszystkim bardzo się podoba

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    @Atlantic Polska wrote:

    To i to. ściany wymalowane w ciekawym kolorze dobrze wyglądają i wytapetowane w nowoczesną o fajnym wzorze tapetę również. Można też połączyć tapetę z farbą. Np. tapetujemy jedną żcianę w tapetę w ornament lub motyw kwiatowy, a resztę żcian malujemy na kolor pasujący do tapety, najlepiej w kolor motywu lub tło tapety. ściany również można pomalować na dwa różne kolory farby, najlepiej jeden żywy a drugi stonowany. Są różne możliwożci 🙂

    teraz w nowych mieszkaniach osob, ktore przywiazuja wage do takich rzeczy jak fajny wystroj wnetrza jednolite wszytskie sciany to rzadkosc 😉

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    malowanie.Dla mnie sciany stanowia tlo dla ladnych mebli i dodatkow, wiec powinny byc gladkie, jasne, bez wzorkow itp.

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Dla osób, które wprowadzają się do nowych domów lub mieszkań: pamiętajcie, że każde nowe żciany pękają, bo zaczyna pracować materiał 8)

    W związku z tym nie warto tapetować nowych żcian, zróbcie wzorki na farbie, będzie namiastka tapety, a po paru latach od wprowadzenia się tapeta …

    mikro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    mnie się podobają fototapety, ale ich położenie jest strasznie trudne. Kiedyż próbowałem to zrobić sam, ale nie wyszło. Dosłownie 2 mm przesunięcia i po ładnym widoku, który miał być. A miała być plaża i palma.

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    Osobiżcie jestem za takim rozwiązaniem jak 3 żciany są pomalowane farbą, a na czwartej żcianie jest tapeta w kolorach podobnych jak pozostałe żciany. Fajnie też wygląda na jednej żcianie fototapeta.

    aniag1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ja jestem zdecydowanie za malowaniem. Dużo łatwiej jest wymalować żcianę niż wytapetować

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " żciany-malowanie czy tapetowanie?"

Przewiń na górę