Trądzik – znacie coż skutecznego?

  • Autor
    Odp.
  • somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    moją zmorą stał się ostatnio okropny trądzik – pojawia się już na plecach i na dekolcie, nie mówiąc już o twarzy, gdzie zadomowił się na dobre. dodam, że okres dojrzewania mam już za sobą, więc nie wiem, jaka może być tego przyczyna. znacie jakież dobre żrodki, które mogłyby mi pomóc?

    Zenobia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    wizyta u dermatologa

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Pierwszy krok to wizyta u dermatologa. Do czasu wizyty można wspomóc się pastą cynkową czy mażciami na trądzik,np. Brevoxyl, Benzacne.

    missor
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    U mnie problem z trądzikiem także pojawił się po okresie dojrzewania. Po kilku tygodniach „testowania” mażci, kremów zdecydowałam się na wizytę u dermatologa. Okazało się, że była to grzybica (za jej wywołanie odpowiedzialny był niemały stres), z twarzy przeniosła się na dekolt, plecy, a nawet głowę. Leczenie nie było ani kosztowne ani długotrwałe.

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    Stres i dieta również odgrywają bardzo istotną rolę jeżeli chodzi o trądzik,wygląd naszej cery więc tutaj należy zawsze mieć to na uwadze. Poza tym same kremy mogą okazać się nieskuteczne,tym bardziej jeżeli jest to trądzik złożliwy,wtedy najlepsza opcja to udać się do dermatologa.

    Kejtix
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    O tak! Dermatolog to strzał w 10 kę… natomiast jeżeli nie ma się „wulkanów” można spróbować regularnie oczyszczać buźkę czyli codziennie na wieczór. Najlepiej kupić sobie takie gąbeczki do mycia twarzy i zmyć tapetę jakimż fajnym antybakteryjnym mydełkiem, później demakijaż oczu, maseczkę oczyszczającą trzymać max 10-15 mint. (maseczke 2x w tyg- nie codziennie) w inne dzni zamiast maseczki jest w aptece preparat na trądzik „Afronis” i można przemyć-zdezynfekować twarz, na koniec krem nawilżający. To jest szczególna opcja dbania o buźkę 🙂

    Monika746
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja polecam mażć DUAC. Jest na recepte, ale lekarze rodzinni nie robia zadnych problemow przy przepisywaniu. Wiem, bo sama od paru lat go stosuje i nie wyobrazam sobie zycia bez niego. Po paru dniach juz widac znaczna roznice. Ja mam chyba jeszcze tradzik( bo mam 20 lat) spowodowany dojrzewaniem, ale mysle, ze tez sie sprawdzi u Ciebie.

    danaplis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja polecam oczyżcić organizm – trądzik to tylko objaw czegoż co dzieje się w naszym wnetrzu, skóa wyrzuca na zewnątrz toksyny. Jedzcie dużo owoców i warzyw, zrezygnujcie z produtków pochodzenia zwierzęcego a możliewe, że już a miesiąc albo dwa pożegnacie trądzik.

    ________________________________
    Zapraszam na [usunięto_link]

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Metod jest masa, ale nie każdemu muszą one przypasować…

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    Zgadza się,ale już na temat trądziku napisano chyba wszystko co można było- idź do lekarza bo nikt ani nic innego nie pomoże,żadne oczyszczanie z toksyn,to dopiero późniejszy etap,krok,ale zacznij od wizyty u dobrego dermatologa.

    elizaca
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    dermatolog w zależnożci o trądziku i jego stopnia dopasuje leczenie, które pewnie też nie będzie krótkie, więc nie ma co zwlekać:)

    Ageczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    włażciwe odżywianie i unikanie słońca !

    vanilla79
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja ostatnio używam mażci z kwasem azelainowym i muszę Wam powiedzieć, że cudo!

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    A słyszałyżcie o kremie Qcera? Moja siostra stosowała i pozbyła się trądziku 🙂 szybko się wchłania i matuje ładnie skórę 🙂 Słyszałyżcie może o nim?

    KatarzynaG
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Na mały – odpowiednia dieta, pielęgnacja, a na duży tylko izotek.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Trądzik – znacie coż skutecznego?"

Przewiń na górę