Włoskie jedzenie – co sądzicie?

  • Autor
    Odp.
  • anna.o
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja uwielbiam zjeżć po włosku? Z tym, że koniecznie musi być winko, bo to wizytówka włoskiego jedzonka. Problem jest z przygotowaniem potraw, bo to pracochłonne, dlatego głównie jem na mieżcie u mnie w Poznaniu. Mamy taką restaurację Italia się nazywa, także polecam jeżli, któraż z was też jest leniuszkiem w przygotowywaniu potraw włoskich. Zawsze też jest szansa, że poznamy fajnego studenta z wymiany zagranicznej z włoch 🙂

    kasia2812
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    hej ja bardzo lubię kuchnię włoską makarony pizza itp. ale może znasz w poznaniu inną dobrą knajpkę gdzie można spróbować innej kuchni ❓ może turecka…chińska…indyjska może masz wypróbowane gdzie możesz zjeżć smaczne i niedrogo pozdro

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    O tak makaronii!!! Pizza może mniej a co jeszcze we włoskiej ciekawego?

    anna.o
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jak nie wiesz co wybrać to polecam Ci, bo ostatnio sama próbowałam RAVIOLI AGLI SPINACI, takie jakby pierożki w sosie żmietanowo-winnym. Jak jest Ci znana tylko polska kuchnia to możesz być miło zaskoczona nowym nietypowym smakiem 🙂

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Włoaska kuchnia wcale nie jest taka trudna w obsludze, przynajmniej jeżli chodzi o makarony 😉 Wystarczy trochę chęci i dobrze zaopatrzona lodówka 🙂

    alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Włoaska kuchnia wcale nie jest taka trudna w obsludze, przynajmniej jeżli chodzi o makarony 😉 Wystarczy trochę chęci i dobrze zaopatrzona lodówka 🙂

    Jakież sprawdzone i polecane przepisy? :>

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Ja lubię włoską kuchnię ze względu na to, że jest po prostu zdrowa 🙂 No i niesamowicie smaczna!

    anna.o
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Polecam wam najpierw spróbować prawdziwej włoskiej pizzy a potem znaleźć jakiż dobry przepis. Jak ktoż osiągnie efekt zamierzonego smaku to proszę się podzielić przepisem 🙂

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja z kolei bardzo lubie gnocchi. I najlepsze jakie do tej pory jadłam z sosem serowym to były te z Antich Caffe.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Oj aj też kiedys jadłam gnochci, i te tylko prawidziwie włoskie są najlepsze, bo jednak nawet jak sie bedzie próbowało robić takie w domu to bardzo często bardzo dostają od tych, które podają nam we włoskich restauracjach.

    Roza2012
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Kocham makarony. Włoskie szczególnie ❗

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Oj ja też uwielbiam. W sumie makaron mogłabym jeżc przez cały czas. Natomiast kocham wloskie jedzenie i jesli tylko nachodzi mnie ochota to własnie uwielbiam takie włoskie restauracje z dobrym jedzeniem.i Z kosmo zgadzam sie co do gnochi w 100%.

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Ja również bardzo lubię włoską kuchnie: makarony, pizze, calzone, risotto, kurczaki, sery, szynki i desery:) Ciężko jednak trafić na dobre włoskie restauracje. W większożci jedyną prawdziwie włoską rzeczą jest ich nazwa.

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Ja miałam neidawno okazję zjeżc w Poznaniu pizzę prawie że włoską – cieniutką, z kamiennego pieca, zamiast sosów podane 3 różne oliwy. Pyszna 🙂

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    U nas jeżli chodzi o pizze w domu to najlepiej idzie ta … własnej produkcji 🙂 zrobienie chwilę zajmuje ale dodajemy co chcemy i jest wyżmienita 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Włoskie jedzenie – co sądzicie?"

Przewiń na górę