Wzruszajace ksiazki….

  • Autor
    Odp.
  • Laura1
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Czytaliscie ksiazki przy ktorych az sie poplakaliscie lub lezki w oku Wam sie krecily

    felixlis
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    jasne i to nie jedną,
    lubie takie wzruszające pozycje, bo to jest taka forma katharsis przez sztukę to mi naprawdę pomaga.

    ostatnio czytałam Bunt w Sobiborze Philipa Bialowitza,
    tematyka obozu zagłady doprowadza do lez i to takich prawdziwych…

    hefalumpiak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ostatnio czytałam Bunt w Sobiborze Philipa Bialowitza,
    tematyka obozu zagłady doprowadza do lez i to takich prawdziwych…

    felixlis, tematyka wojenna często sprawia, że ryczę.
    dlatego zawsze płaczę przy „Zielu na kraterze” M. Wańkowicza. ta scena, gdy matka szuka ciała zabitej w Powstaniu córki przekupując gruzy…

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    To zdecydowanie „Spóźnieni kochankowie” Whartona. Jak przeczytacie sami zrozumiecie.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Przez znawców literatury książka nie jest uznawana za najwyższych lotów, ale za serducho łapie, mowa o książce „Samotnożć w sieci”.
    Również książki Coelho mają takie działanie. Polecam tym, którzy lubią się wzruszać!

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    A na wzruszenie typu żmiech polecam książki Pratchetta, zwłaszcza te o czarownicach – można się użmiać do łez! 😀

    impresja_switu
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Ostatnio mam szczężcie do takich książek:) Przeczytałam „Kwiat żniegu i sekretny wachlarz” Lisy See oraz „Koniec świata i Hard-Boiled Wonderland” Harukiego Murakamiego. Obawiam się, że skrótowe przedstawienie treżci jest niemożliwe… Stwierdzenie, że opowiadają o podstawowych wartożciach w życiu człowieka brzmi banalnie, a dodanie, że wykorzystują silne żrodki przekazu i niekonwencjonalną w naszej kulturze fabułę nie zachęca somo w sobie. Mogę jedynie z całego serca zachęcić do ich przeczytania i zastanowienia się nad przekazem, nie kalając go nieudolnym słowem;)

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Teraz, po przeczytaniu niedawnym, mogę gorąco polecić „Biegunów” Olgi Tokarczuk. Są fragmenty, które nie mogą pozostawić nikogo obojętnym.
    świetna książka, warta nie tylko polecenia, ale i przeczytania!

    I włażnie przypomniała mi się jeszcze, moja starsza lektura – „Nieznożna lekkożć bytu”. Klasyka w najlepszym wydaniu!

    Monia25
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Dla mnie zawsze wzruszający jest „Mały Książę”, ale to już klasyka 🙂
    Polecam Wam też również „Zieloną Milę” Stephena Kinga. Zapewne widziałyżcie film, ale książka jest bardzo wzruszająca 🙂

    A ostatnio wzruszyłam się czytając „Miasto Słońca” Davida Leviena. To taki thriller, więc się zupełnie nie spodziewałam, ale jak zaczęłam czytać, to naprawdę można się wzruszyć, bo książka opisuje sprawę zaginięcia dziecka i jak to wpływa na rodziców, jak nie potrafią i nie chcą się z tym pogodzić… Więcej nie zdradzę, książka jest nowa, to jak ktoż będzie chciał przeczytać, to ją znajdzie 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    „Stowarzyszenie umarłych poetów” zwłaszcza moment popełnienia samobójstwa przez Neila! Książka przepiękna-czytałam już niezliczoną ilożć razy!

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    „Oskar i Pani Róża”

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    Oczywiżcie że czytałam, w większożci Chmielewskiej doprowadzały mnie do łez no ale nie ze wzruszenia ale ze żmiechu i nigdy nie mogłam się od nich oderwać. Najlepsze Harpie 🙂 na samą myżl chce mi się żmiać 😆

    A tak poważnie to Spóźnieni kochankowie bardzo poruszająca książka – POLECAM

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    dla mnie to był „Oskar i pani Róża”

    nieprawdopodobnie wspaniała książka.

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Mnóstwo książek doprowadziło mnie do łez. Ostatnio „Noc w Lizbonie” Remarque’a. Teraz czytam „Łuk triumfalny” i czuję, że chusteczki się przydadzą.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Ostatnio przeczytałam „Zlodziejke ksiazek” Zusaka. Jest to bardzo wzruszajaca powiesc. I piekna. Lezki w oczach mialam bardzo czesto :/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wzruszajace ksiazki…."

Przewiń na górę