• Autor
    Odp.
  • nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Kobietki proszę pomóżcie 👿 Moim problemem są zaparcia no i nie wiem jak sobie z tym radzić 😳 Macie jakież sprawdzone metody ❓ Może jakaż cherbatka ❓ No nie wiem… 😳

    nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Hej nikt nie wie jak sobie radzić z zaparciami ❓ 😳

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Teraz reklamuja mase tabletek na zaparcia…mozesz tez np.pic maslanke,chociaz mi nie pomaga,ale ja to mam odwieczny z tym problem. Ostatnio pilam”Lisc senesu”-jest to herbatka na przeczyszczenie,bardzo mocna. Normalnie senes jest tylko skladnikiem tych wszystkich herbatek typu:Figura…ale wiadomo,ze sam lepiej dziala 😉 Tylko jak sobie kupisz to nie przesadzaj z piciem,bo jest naprawde mocna!!

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Jedz suszone sliwki i pij kompot z suszonych sliwek.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Herbatki, tabletki-ok. Ale tylko jak już naprawdę musisz. Może to byc xenna, normosan.
    Ale lepiej zmień dietę. Zrezygnuj z czekolady, ogranicz ciężkostrawne produkty. Jedz więcej jogurtów, jabłek i jak to już było wczeżniej wspomniane-żliwek. I oczywiżcie dużo pij. Zmiana odżywiania pomoże na 100% 🙂

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    zmiana diety sie klania: ogolnie pewnie spozywasz za malo blonnika
    * pij duuuuuzo wody niegazowanej
    * pij ziolka
    * jedz suszone owoce w szczegolnosci sliwki i daktyle
    * jedz duzo owocow i warzyw (naturalny blonnik)
    * nie jedz slodyczy(powoduja zaparcia) lub zmniejsz ilosci spozywanych slodkosci
    * jedz ryby i bialko

    to tak krotko , szczerze sama mam problemy z zaparciami , ale ja stosuje wiele lekow i dlatego a do tego po mamie to mam.

    bierzesz jakies leki? zawsze tak bylo? czy tylko od jakiegos czasu?

    ausia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 369
    • Pasjonat

    Przede wszystkim zmień dietę kochana no i spróbuj wypić herbatę rumiankową z cytryną to nie szkodzi a pomaga, powodzenia! 🙂

    nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Zaparcia pojawiły się u mnie jakież 2 miesiące temu 😳 No i nie biorę żadnych tabletek także nie wiem z czego to wynika 😳 W każdym bądź razie pije dużo wody (2 litry dziennie) ,a z herbatek to piłam figurkę no i nic mi nie pomogła 😳 W każdym bądź razie spróbuje pić rumianek no i postaram się zmienić dietkę 😀 Dziękuje dziewczynki za odpowiedź, jesteżcie kochane 😀

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    acha jedz otreby pszenne- super wymiota ci jelita.

    mam tylko nadzieje ze nie jestes osoba otyla..?

    nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Nie nie jestem 😀 Waże 59 kilo 😳 Dzięki za radę

    xadria
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 6
    • Bywalec

    Proponuje aby iżc do gastrologa on ustali ci diete, bo z srodkami takimi jak zioła,tabletki można przsadzic bo ni będzisz sie juz nomalnie wypróżniac( twoj ogranizm uzależni sie od nich).postaraj sie usiążc codziennie
    na sedesie i zmusic do wypóżnienia o tej samej porze np. po żniadaniu.

    arbuz
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    kup sobie jakież tabletki na zaparcia, z tego co pamiętam to bardzo pomagało, tylko uważaj ile bierzesz, bo mnie np. bo jednej czyżciło 🙁 myżlę, że połowa wystarczy.

    kredka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Kiedy chodziłam codziennie pieszo na zajęcia miałam znacznie lepszą przemianę materii. Teraz niestety nie mam na to czasu i problem zaparć wrócił. Więc chyba oprócz zmiany diety trzeba ruszyć czasem swą szanowną panią ;p 😀

    Avicularia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Uważajcie moje drogie na Xenne, bo jest troszkę przereklamowana!!!
    Powoduje powstanie nieprawidłowo wytworzonych mas kałowych czyli biegunkę, a jak mamy biegunkę to organizm łatwo wpużcić w anemię, bo wtedy najbardziej przyswaja tłuszcz i cukry a nie białka i inne drogocenne substancje…poza tym powoduje przekrwienie w okolicy miednicy mniejszej, stad jest nie polecana dla kobiet w ciąży, a co za tym idzie nasila objawy żylaków i hemoroidów… ogólnie mówiąc…fuj…
    Ja stosuję naturalny preparat Loclo, Miżkowi też czasem daję bo faceci tez czasem maja z tym problem jak są leniwi…hihi
    Tu podaje link do mojego nowego sklepiku, a wszystkie zaintersowane osoby zapraszam na bezpłatną porade terapii naturalnych 😉
    [usunięto_link]

    Wiera
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Te herbatki przeczyszczające w ogóle są ponoć niebezpieczne. Figura czy xenna uzalezniają jelita, a potem bez picia ani rusz!

    Ja jestem zwolenniczką błonnika pokarmowego. ale, że trudno dostaczyc taką ilożc w diecie, to biore suplementy. Działa na długo. I czuje się lżejsza 🙂

    ps. Duuuuuuuuuużo wody!!!!!!!!!!!!!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zaparcia:("

Przewiń na górę