• Autor
    Odp.
  • Monaw
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    po raz kolejny blog ciufci zainspirował mnie do dyskusji. Stwórzmy ranking złych bajek – takich, których lepiej nie pokazywać ani nie czytać dzieciom.

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    wszystkie te telewizyjne o przemocy
    Dragon Ball?

    Swoją drogą dawno głożno było o Teletubisiach ;D

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    teraz w kinie pużcili 'Włatcy móch’ dla dzieci od lat 12.
    matki z dziećmi przychodzili na ten film, a napewno nie jest to bajka dla takich maluchów. co piąte słowo to przekleństwo. paranoja…

    Kingus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Też wyeliminowałabym „Włatcy Móch”, wszelkiego rodzaju bajki typu „Harry Potter”.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja obstawiam „Johny’ego Bravo” (laski,pulsujące sexy-wg mnie nie dla dzieci;) ).

    A ogólnie to anime-nie są najwłażciwszymi kreskówkami dla dzieci.Przynajmniej nie dla tych najmłodszych.

    Muminków też nie polecałabym-do tej pory mam traumę związaną z pojawiająca się w nich Bukom 😆 Każdy kogo spytam,twierdzi,że Buka była straszna… 😆

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    owszem, byla…ale gyby rodzice oprocz tego, ze sadzali cie przed tv, przeczytali ci muminki, wiedzialabys, ze to, ze jest straszna wynika z tego, ze jest nieszczesliwa.

    zatem: polecam tlumaczenie dzieciom pewnych rzeczy, a nie sadzanie ich samych przed tv.

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    mnie też kiedyż buka straszyła, później zrobiło mi się jej najzwyczajniej żal.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    jejku nawet by mi do głowy nie pryslo ze mozna tak psu zrobic, ci ludzie sa jacys pomyleni mysla ze zwierzeta nic nie czuja:/

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    owszem, byla…ale gyby rodzice oprocz tego, ze sadzali cie przed tv, przeczytali ci muminki, wiedzialabys, ze to, ze jest straszna wynika z tego, ze jest nieszczesliwa.

    zatem: polecam tlumaczenie dzieciom pewnych rzeczy, a nie sadzanie ich samych przed tv.

    Mój strach przed Bukom nie wynikał zapewne z niezrozumienia jej intencji,ale z mrocznych okolicznożci ,w jakich się pojawiała. Muszę przyznać,że pomimo iż Muminki oglądałam,to zawsze odczuwałam jakiż lęk w związku z ta bajką…do dziż pamiętam odcinek,w którym Muminek schował się w cylindrze i wyszedł stamtąd jako fioletowy potworek. Bardzo się wystraszyłam(miałam jakież 5 lat). Ta bajka była dziwna-taka tajemnicza i momentami mroczna… może faktycznie lepiej czytać dziecku bajki,pozwalając im samodzielnie wyobrazić sobie postaci i wszystko,co się dzieje.
    Moje dzieci Muminków na pewno oglądać nie będą! 😉

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    Ja też się bałam Buki, ale włażnie dlatego chciałam oglądać Muminki- lubiłam taką małą „adrenalinę”, a nie była ona szkodliwa- mogłam normalnie spać i nie miałam żadnych traum. Poza tym zawsze było mi żal biednej Buki 🙂

    Co do takich bajek- 4fun tv niewskazane i cartoony 😉 , japońskie bajeczki (o filmach animowanych nie wspominając), wittch (tez niewskazana wg. mnie)

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Jedna z moich koleżanek wpadła w wir pracy. Miała problemy osobiste, rozwiązując je nie miała za wiele czasu dla syna (3 lata )
    Sadzała przed tv. Z czasem dzieciak zaczął „migać” oczkami bardzo.
    Po wizytach u lekarza okazało się, że oglądając bajki przeróżne, na cartonie, jetixiem, że dziecko nie radząc sobie z emocjami tak reagowało.
    Od tamtego czasu oglądał 15 min dziennie bajek i miganie ustało.

    To taka historia z życia wzięte ku przestrodze

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    ano, przecież od dawna wiadomo, że dzieci przed telewizorem nie powinny siedzieć za długo..

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    ja odradzam wszelkie anime.
    zresztą kiedyż tak z doskoku obejrzałam bajkę i gdyby nie animacja, to można by z tego zrobić niezły film od lat 16 .
    może nie będę się długo rozpisywać nad fabułą, ale chodziło o to, że było pełno agresji i seksu(może nie już konkretne sceny, ale teksty to na ten temat niezłe leciały).

    po co dziecko ma oglądać tv, lepiej mu poczytać.

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Dziwne..ja wychowałem się na dragon Ballu, Johnnym Bravo, Laboratorium Dextera i innych takich kreskówkach, i nie uważam, żebym był spaczony. Anime są żwietne, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że są anime zarówno dla dzieci, ale też dla dorosłych , no i poza tym to inna kultura. Wychowywanie dziecka na TV jest głupotą, tak samo jak kupowanie mu komputera, żeby miało zajęcie. Najlepiej czytać mu książki, kupić klocki lego i zainteresować czymż. Anime…jak najbardziej. Gierki…okej…ale godzinka, nie dłużej. Naukowo udowodniono, że widząc przemoc w grach i telewizji pracuje zupełnie inna czężć mózgu, niż w trakcie kiedy myżlimy o przemocy, lub się jej dopuszczamy. Gry i telewizja nie powodują agresji, tylko złe wychowanie.

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    Hmmm ja się Buki nie bałam ponieważ najpierw mi przeczytali tą bajkę i wiedziałam o co chodzi.
    Ale pomijając Muminki, Tabaluga też jest straszny dla takiego malucha, szczególnie ten Bałwan co chce zniszczyć 'ciepłą krainę’.

    Doszukiwać się można w każdej bajce czegoż złego, jak na przykład Teletubisie zostały okrzyknięte jako 'złe’ ale póki ktoż tak nie powiedział dzieciom pozwalano oglądać. A taki Franklin niby wszystko fajnie, pomaga, ratuje, jest miły ale znajdzie się ktoż kto uzna że bajka 'zła’.
    Pamiętacie Chip And Dail?? Przecież oni tak szybko mówią że nie raz nie wiadomo o co chodzi a dziecko się tego uczy.

    Ja tam uważam że najlepiej jest czytać bajki, dziecku rozwija się wyobraźnia – dobrze też porozmawiać dlaczego tak a nie inaczej się skończyła i co się wydarzyło. Sprawdzić czy dziecko rozumie.

    Bajki Disneya tez zawsze mają jakąż mroczną postać taka Cruella de Mon to może sprawić że przez całą noc dziecko nie zażnie…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " złe bajki"

Przewiń na górę