buty dla dziecka na zime

  • Autor
    Odp.
  • kitinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Witam serdecznie!
    Czy ktoras z mam moglaby mi polecić buty dla dziecka na zimę?? Zalezy mi na tym, zeby buty byly cieple i przede wszystkim, zeby nie przemakaly, bo podejrzewam, ze moja 2-letnia pociecha będzie szaleć po żniegu:) Chcialam dodac, ze córcia nie ma wykrytego płaskostopia, ani żadnych innych wad, lecz chciałabym jednak,by obuwie to zapewniało prawidlowy rozwoj stopki. Bede wdzieczna za informacje;)

    lojdiridi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    masz córeczkę czy synka?

    kitinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Córcia 🙂

    osmiorniczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    mam podobny problem, ale nie tylko z butami. Wędruje po różnych sklepach od miesiąca i jeszcze nic nie wybrałam. Mam synka całe szczężcie z niskim podbiciem, bo mam wiekszy wachlarz wyboru, mam upatrzone jedne w geoxie a jedne kozaki w ecco. A przy okazji doradźcie co lepiej się sprawdzi u malucha, szalik czy komin??

    lojdiridi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Re: buty dla dziecka na zime

    Post przez kitinka » So lis 05, 2011 12:45 pm
    Córcia 🙂

    ale ja jestem żlepa hihi napisałaż wczeżniej, że masz córeczke hihi. Ze swojego dożwiadczenia wiem, że jedna para ci nie wystarczy. Raz potrzebujesz ciepłe wizytowe buty a innym razem super ciepłe na mroźne spacer.

    Ożmiorniczko jeżli chodzi o szalik czy komin ja kupiłam swojej córce chustę BUFF, którą możesz używać jako hustę, czapkę, kominiarkę itd.

    kitinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    osmiorniczka, u mnie lepiej sprawdza sie komin, choc przy tak ostrej zimie, jaka byla w zeszlym roku to stosowalam komin, a na kurtke jeszcze zakladalam szalik 🙂

    Co do bucikow, to moja corcia ma wlasnie wysokie podbicie , zawsze mielismy problem z kumpnem bucikow. Musze wybrac sie do ecco poprzymierzac z nia te buty, mam andzieje,ze cos znajde…. zalezy mi na butach cieplych, w tym roku taka pierwsza na prawde samodzielna zima, wiec podejrzewam, ze szykuje sie zimowe szalenstwo.
    Co do drugiej pary butow zastanawiam sie…. czy druga pare rowniez kupowac taka lepsza? Czy juz na zmiane lepiej kupic buty gorsze?
    Nie chce narazic corci pozniej na jakies problemy ze stopkami, wiem, ze buty dla dziecka powinny byc porzadne, i nie ma co na nich oszczedzac.. Jak to jest u Was z ta druga para?

    mariola_920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    A zapowiadają, że zima ma być przynajmniej tak sroga jak ostatnia. Aż strach się bać. Poszukuję dla pociechy bielizny termoaktywnej jednak nie mogę nigdzie znaleźć. Byłam w kilku sklepach sportowych ale i też w dziecięcych, nie mają. Byłam z córką już na zakupach poszukiwawczych butów na zimę. Bardzo ładne i ciepłe mają w ecco, córce od razu się spodobały. Jeszcze nie kupowałam od nich butów zimowych ale może warto spróbować. [usunięto_link] wrote:

    Czy juz na zmiane lepiej kupic buty gorsze?

    Szczerze to nie ma co na zdrowiu oszczędzać. Ja robię tak, że kupuję jedne takie na naprawdę srogi mróz i żnieg. Drugie trochę lżejsze. Przecież nie przez całą zimę musi być aż tak zimno. Nie ma co przegrzewać stopy malucha.

    mariola_920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Zamiast emotikona ma być t e r m o aktywnej 🙂

    kitinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    W sumie racja mariola_920 – kupię jej na razie porządne na żnieg, zobacze jak się sprawują… chciałabym, żeby jeszcze miała takie bardziej eleganckie na wyjżcia, do sukienki, czy do płaszczyka…

    Jeżli chodzi o bieliznę termoaktywną dla dzieci… szczerze mowiac nie kupowałam jeszcze takich rzeczy swojej córci, ale może warto zobaczyć np. w decathlonie? albo innych sklepach sportowych gdzie mają także produkty dla dzieci? Myżlę, że tam raczej nie będzie problemu ze znalezieniem takich rzeczy…

    lojdiridi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    kitinka, z mojego dożwiadczenia wiem, że takie buty żnieg muszą koniecznie mieć membrane oddychającą, najlepiej goretex. Jest ona bardzo ważna ponieważ wtedy nie spoci się noga dziecku.

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Gore-tex jest ważny nie tylko w butach dziecięcych;) skoro jest wykorzystywany m.in. w produkcji odzieży „wysokogórskiej”, to tym bardziej sprawdzi się przy naszej nawet bardzo srogiej zimie;) a że dobre nawyki warto kształtować od początku, to warto zainwestować w buty dla dziecka z takim włażnie materiałem. jest szansa, że w późniejszych latach nie pójdzie na Giewont w japonkach;p

    kitinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Ta membrana goretex jest najlepsza?
    Upatrzylam jedne buciki w ecco i najprawdopodobniej jutro po pracy pojde je kupic:)

    mariola_920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Wybór buta może sprawiać mnóstwo problemów. Jak już się znajdą odpowiednie to jeszcze trzeba dopasować rozmiar 😉 Zawsze się zastanawiałam ile tak naprawdę powinno być miejsca pomiędzy palcami a czubkiem buta. Zdradzę Wam, że 1,5 cm 😉 – tak wynika z ecco broszury. Ja zawsze stosowałam metodę jednego palca, tzn dziecko dosuwało nogę do końca buta a ja sprawdzałam ile miejsca jest między piętą a końcem buta i jak zmieżcił się tam palec to ok. To tak prawie jak napisali. 🙂

    osmiorniczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    O widzisz nawet nie wiedzialam, myslalam ze 1cm. Ecco ma to do siebie ze buty sa lekkie, elastyczne, co daje swobode ruchu, a jest to bardzo wazne zeby stopa sie rozwijala prawidlowo. Wiele markom brakuje tych atutów.

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Ja też zawsze miałam problem z wyborem butów :/czy to dla siebie czy dla kogoż innego :/. Co do wspomnianego poniżej ECCO, to jest to porządna firma więc myżle że w ich buty można zainwestować. Wszystko jednak zależy czego szukasz 🙂 ale tam ogólnie jest całkiem spory wybór 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " buty dla dziecka na zime"

Przewiń na górę