Naturalne i domowe metody na zaparcia

  • Autor
    Odp.
  • sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Problemy z zaparciami mam od dawna, próbowałam chyba wszystkiego, ale od kilku lat unikam herbatek i tabletek przeczyszczających, bo po jakimż czasie bez tego ani rusz… Przeczytałam w internecie o tym jak naturalnie to poprawić. Kupiłam 6 szt. kiwi, obrałam i zmiksowałam, zrobiła się papka. Wyszło mi ok. 2,5 szklanki. Wypiłam jedną i na drugi dzień byłam 2 razy w kibelku:)) Więc znowy wypiłam i znowu poszłam :))Nie że biegunka, tylko tak poprostu jak być powinno:) Tak więc pomyżlałam o Was bo kiedyż tu duuuużo osób miało z tym problem:) Spróbujcie:)

    malwina7788
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Dużo jabłek jeżć 🙂 i może jakież activie

    Nederdel
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Na mnie działa też kawa z mlekiem i cukrem, ale może to dlatego, że za często nie piję kawy. Czężciej aplikuję sobie za to np. buscopan – pomaga na trawienie, więc i pożrednio zmniejsza ryzyko zaparć.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Już chyba gdzież to napisałam.Mnie pomagały suszone żliwki,namoczone na noc w szklance ciepłej wody.Wypić przed żniadaniem kilka minut i do tego sporo błonnika i problem powinien być z głowy.

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Wszyscy mówicie o jakiż produktach spożywczych :] wiec wychodzi na to że odpowiednia dieta działa cuda (tylko że z waszych rozmów wynika że każdemu pomaga coż innego). O zbawiennym działaniu Buscopanu była już mowa 🙂 u wszyscy wiemy że działa :).

    Aluka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Na mnie bardzo dobrze działa kawa 😛
    I oprócz tego owsianka, otręby, siemię lniane, żliwki…
    Czasem, jak już nic nie pomaga to jakiż dodatkowy błonnik.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    …ja nie miałam nigdy stycznożci z zaparciami tylko z biegunkami, więc nie pomogę, ale sama nie wiem co jest gorsze, mieć zaparcie i zatruwać organizm czy mieć biegunkę przy WZJ i osłabiać organizm?(stosuję chemoprewencję i nie wiem czy w tym przypadku też ona może działać)

    maszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Siemie lniane – pod wpływem ody rozpulchnia się w jelitach i czyżci nawet najbardziej niedostepne zakamarki 😉

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Kiedy nie pomagają inne metody naturalne, zwykle stosuję siemie lniane, ale picie tego oleistego wywaru nie jest zbyt fajne…;/ nie sądziłam,że można wypróbować buscopan na tego typu sprawy, zazwyczaj biorę go kiedy dostaję @ i nawet mi do głowy nie przyszło, że można się rarowac nim także w innych sytuacjach.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    siemię lniane na pewno jest dobre, faktem jest że nie można tego tematu ignorować, bo to zatruwa organizm i jelita tak długo nie wytrzymają

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja ostatnio i błonnikuję się i jem jakież takie rzeczy które podobno pobudzają perystaltykę jelit a mam problemy z zaparciami. chyba wiem, co jest przyczyną – brak ruchu, ale nie mam kasy na zapisanie się na zajęcia a za zimno na bieganie czy aktywnożć w samym centrum miasta :/

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Trenuj w domu 😉

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Z takim domowych ćwiczeń to ja polecam skakanke 🙂 po pierwsze niesamowita radożć z namiastki dzieciństwa, po drugie żwietnie działa na sylwetkę, wystraczy 10-15 minut dziennie, kondycja poprawia się bardzo szybko, więc łątwiej będzie zacząć biegać, kiedy znów nastanie sprzyjająca pogoda. Jedyny minus to taki, że sąsiedzi piętro niżej mogą mieć małą rewolucję;)

    A w jeżli chodzi o kawe, to na mnie działa tylko rozpuszczalna. po takiej naturalnej, sypanej w ogóle mnie nie rusza…myżlicie, ze to może przez to, że kawa rozpuszczalna ma w sobie chemiczną domieszkę??

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    faktem jest że kiedy za oknem szaro człowiek więcej siedzi na kanapie przed TV, perystaltyka jelit jest bardzo ważna a często ten temat ignorujemy-sama zresztą ignorowałam co doprowadziło do koniecznożci stosowania chemoprewencji 🙁

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    hm…tam siedzę i się zastanawiam, w jaki sposób żwieca może pomagać..to ćwiczenie wydaje się być takie yyy statyczne…wiem, że działa na miężnie brzucha..i podbijam pytanie..próbował ktoż??? 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalne i domowe metody na zaparcia"

Przewiń na górę