• Autor
    Odp.
  • apc-Cosmetics_com
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    ja słyszałam, że wypicie codziennie rano na czczo szklanki przegotowanej wody pomaga. Mi co prawda to nie pomogło, ale może tobie pomoże:)

    Loloshop_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Na za parcia polecam błonnik. Wspomaga on przemianę materii, pomaga w trawieniu. Ja stosuje błonnik włażnie na zaparcia. Bardzo mi pomaga, przy czym nie czuje głodu. Każda tabletkę popijam dużą ilożcią wody i nie podjadam miedzy posiłkami, szczególnie wieczorem. W dodatku jest niedrogi. 100 tabletek błonnika z ananasem kosztuje zaledwie 16zł. na opakowaniu napisane jest żeby brać 6 do 10 na dzień. Po 2-3 przed każdym głównym posiłkiem, ale ja biorę po jednej przed jedzeniem i tez pomaga.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Na za parcia polecam błonnik. Wspomaga on przemianę materii, pomaga w trawieniu. Ja stosuje błonnik włażnie na zaparcia. Bardzo mi pomaga, przy czym nie czuje głodu. Każda tabletkę popijam dużą ilożcią wody i nie podjadam miedzy posiłkami, szczególnie wieczorem. W dodatku jest niedrogi. 100 tabletek błonnika z ananasem kosztuje zaledwie 16zł. na opakowaniu napisane jest żeby brać 6 do 10 na dzień. Po 2-3 przed każdym głównym posiłkiem, ale ja biorę po jednej przed jedzeniem i tez pomaga.

    Ale po co kupować błonnik w tabletkach jak są naturalne źródła jego pozyskania? Nie rozumiem takiej filozofii, skoro można np. na żniadanie zjeżć owsiankę, czy nawet do kotletów dodać otręby?
    To taka lekka hipokryzja zjadać błonnik w tabletach po to by pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie.

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Proponowanie tabletek, to chyba najbardziej leniwa rzecz, jaką można zaproponować drugiemu człowiekowi coż co może zaszkodzić jego wątrobie i nie tylko… Mając odrobinę czasu i chęci można samemu coż dobrego, pożywnego oraz zdrowego przyrządzić. I wcale nie są to rzeczy, które wymagają spędzenia w kuchni pół dni!

    katmat
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Moje trzy najskuteczniejsze metody na zaparcia (choć już praktycznie ich nie mam:D) to dieta w której mamy dużo produktów z dużą ilożcią błonnika (genialnie oczyszcza jelita), dużo czystej wody oraz RUCH ! 😀 polecam każdemu.

    PS. Czy ktoż moderuje te forum? Jeżli tak to wywalcie tego nade mną, bo powrzucał jakież angielskie teksty z linkami 😀 pewnie nie polak

    AiszaPerfumy_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    Znajoma kiedyż cierpiała na zaparcia. Próbowała wszystkiego, tabletki, herbatki, napary, diety i nic, zero poprawy. Zaczynała już myżleć, że taka jej natura i że już zawsze będzie się z tym męczyć. Wtedy na forum przeczytała, że sok z aloesu może rozwiązać moje problemy. No i udało się! Kupiła sok z aloesu i jej koszmar się skończył.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Wiem o czym piszecie, bo sama przez to przechodziłam. Jakoż udało mi sie wyjżc z tej okropnej dolegliwożci dzięki naturalnemu błonnikowi Jeliton. Dodaje sobie do owsianki, sałatek i odczuwam naprawde dużą różnice.

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    zaparcia to koszmar.. moj facet lata do ubikacji jak tylko cos zje a ja raz na 4 dni i to z wielkim trudem. jestem teraz w ciazy wiec jakiekolwiek tablety odpadaja.. probuje roznych rzeczy ale bez skutku.. oj ciezko..ciezko..

    wiem ze suszone sliwki sa bardzo dobre ale nigdzie nie moge ich dostac..

    magdama
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Słyszałam ze dobrym i skutecznym sposobem na zaparcie jest zjedzenia na czcczo jabłka lub wypicie soku jabkowego np z Marwitu.

    hanna24
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Ja też znam wiele sposobów, ale przede wszystkim warto ograniczyć spożywanie białego pieczywa – mnie zapycha na kilka dni

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    trzeba pić dużo wody, jeżć z błonnikiem rzeczy, może probiotyków spróbować? One regulują żołądek więc i na zaparcia powinny pomóc

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja tez polecam blonnik albo otreby. Otreby sa tanie, opakowanie ok 2-3 zl nawet mozna znalezc, a skuteczne. Ja dodaje otreby gdzie tylko moge – do platek na sniadanie, do jogurtu, nawet do kotletow mielonych:) jeszcze dobra jest surowka z buraczkow albo suszone sliwki na te sprawy.

    fionka01
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    ja stosuje też błonnik – wiadomo musi ob byc stosowany z wodą –

    ma też on jedna zalete zapycha żołądek i chce się mniej jeżć 🙂

    majka_em
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Błonnik, otręby, odpowiednia dieta, picie wody, to wszystko sa dobre sposoby, ale dziewczyny, prawda jest taka, że podłoże zaparć może być różne. Mnie się zdarzały podczas wyjazdów. Nie byłam w stanie załatwić się w innym miejscu niż moja własna łazienka. Miałam blokadę i koniec. Pojechałam na wakacje i miałam brzuch jak balon, chciało mi się, ale nie mogłam… Nie chcę się wymądrzać, ale moim zdaniem najlepsze są po prostu czopki. I nie ma czego się bać, ja do dzisiaj mam schowaną paczuszkę (eva/qu) i jak tylko gdzież jadę, to biorę je ze sobą. Ale nie te glicerynowe. Te akurat są takie najbardziej delikatne (nawet kobiety w ciąży mogą je stosować więc są całkowicie bezpieczne), działają po 15 minutach z zegarkiem w ręku.

    michalina_mech
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Czopki uratowały mi dobre samopoczucie… jakkolwiek to brzmi, taka prawda. Nareszcie mój brzuch nie wygląda jak balon, a spodnie bez problemu mogę zapiąć. Zaparcia to fatalna dolegliwożć, nie wiem jak wy, ale ja nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. I okazuje się, że czopki nie są takie straszne. Oczywiżcie niektóre.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalne i domowe metody na zaparcia"

Przewiń na górę