• Autor
    Odp.
  • seterka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Nie jestem zbyt przekonana co do jabłek, one chyba sa jednym z czynników powodujących zaparcia.
    U mnie podobne rezultaty daje mleko 🙁
    O buscopanie jednak mogę pozytywnie sie wypowiedziec.

    mella
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    przy jednorazowym zatwardzeniu robię przez dwa dni dietę błonnikową – taką błonnikową bombę. owsianka, suszone morele… do tego duża porcja kiwi i gotowany brokuł. ale dla osób mających nieustanne problemy z trawieniem polecam spróbowanie takiego preparatu propolis plus mikstura – poprawia trawienie i reguluje pracę narządów wewnętrznych.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Nie jestem zbyt przekonana co do jabłek, one chyba sa jednym z czynników powodujących zaparcia.
    U mnie podobne rezultaty daje mleko 🙁
    O buscopanie jednak mogę pozytywnie sie wypowiedziec.

    czy jeżli mam WZJ i biorę asamax to mogę brać od czasu do czasu buscopan?

    kreollis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Jeżli ktoż lubi chodzić na basen, i jest tam też sauna, to można skorzystać- również przyspiesza przemianę i proces wypróżnienia (poza tym pomaga oczyżcić organizm). Na mnie działa:)

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    sauna nie dla mnie – niestety moja cera naczynkowa nie pozwala mi na saunę :/

    co do żwiecy to nie wiem, ale na pewno pozycja jogi pt: pies z głową w dół trochę pobudza perystaltykę 😉

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    najważniejsze to zmienić dietę, a nie tylko łykać suplementy czy jakież inne leki , czopki itd. potem się dziwimy że tyle osób ma choroby związane z jelitami i bierze mesalazynę

    magat2
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    siemie lniane, żliwki, jabłka, winogrona, czerwona herbata, a w trudnej sytuacji szybko powinna zadziałć kawa i papieros-kilka wdechów-o ile ktos nie pali. Ja nie palę ale jak juz spróbuję to działa na mnie przeczyszczająco.

    zelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Jaa się zastanawiam nad marką Vitalio, ponoć 100% naturalny produkt, a chemikaliów nie chcę łykać. Może po prostu powinnam jeżć więcej warzyw zawierających błonnik? 😕

    konnabiegunach
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    Radzę uważać na tabletki przeczyszczające, bo jak się od nich uzależnisz to zgroza. Polecam picie duzych ilożci wody, mleka z otrębami pszennymi i lekko zmielone siemie lniane oraz suszone żliwki.

    arleta_kobieta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Na mnie najszybciej działa rozpuszczalna kawka z duża ilożcią mleka albo jabłka:).

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    kawa i papieros to zestaw w większożci przypadków ale u mnie nie działa…

    zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    ciepła woda z miodem 😉

    martatroc
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 92
    • Stały bywalec

    O wodzie z miodem naturalnym też słyszałam. Podobno aby uniknąć zaparć jak najczężciej trzeba jeżć zupy.

    konnabiegunach
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    Lekko zmielone siemię lniane należy dodawać do jedzenia, salatek, owsianek itp.

    MACROVITA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Na zaparcia najlepiej zażyć olejku rycynowego. Używamy go na włosy, rzęsy czy paznokcie a tak naprawdę jego pierwotne zastosowanie jest na zaparcia.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalne i domowe metody na zaparcia"

Przewiń na górę