2012 Koniec świata Co o Tym Myżlicie?

  • Autor
    Odp.
  • Honey184
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Włażnie w tym roku ma dojżć do przebiegunowania Ziemi i prawdziwego Armagedonu. Jest kilka elementów zastanawiających, jak choćby zakończenie się w tym roku Kalendarza Majów. Istnieje wiele przekazów i proroctw podających włażnie ten rok jako początek „wielkiej zmiany”, która czeka Ziemię. Czy chodzi na pewno o przebiegunowanie? Tego do końca nie wiadomo. Wiele osób podejrzewa, że włażnie w tym roku może dojżć do uderzenie potężnej asteroidy.

    Tajemniczy lud Majów zamieszkiwał Amerykę środkową i w zasadzie nie wiadomo, skąd się pojawił i jak zniknął. Majowie pozostawili po sobie imponującą wiedzę matematyczną i astronomiczną, a warto przypomnieć, że potrafili posługiwać się liczbami rzędu miliardów. Do obserwacji nieba astronomowie Majów nie stosowali żadnych przyrządów, a mimo to bezbłędnie przewidywali różne zdarzenia, jak na przykład zaćmienie Słońca czy Księżyca lub zrównanie dnia z nocą. W wielkim mieżcie Chichen Itza wznoszono prawdziwe obserwatoria, które pomogły Majom stworzyć niezwykle dokładny kalendarz słoneczny. Problem w tym, że w rok 2012 ten kalendarz po prostu się kończy.

    Na ten niepokojący fakt zwrócił uwagę belgijski pisarz, Patryk Geryl. Razem z Gino Ratinckx’em napisali książkę „Proroctwo Oriona na rok 2012”, która stała się wydarzeniem w Europie Zachodniej. Patryk przekonywał, że wręcz identycznie jak u Majów informacje o przebiegunowaniu Ziemi w roku 2012 znalazł również w zapiskach starożytnych Egipcjan, a nawet w wierzeniach Sumerów.

    Według Geryla co 11 i pół tysiąca lat nasza gwiazda przeżywa stan hiperaktywnożci, której nie są w stanie przewidzieć współczeżni naukowcy, ale która była znana starożytnym astronomom. Słońce zaczyna wtedy emitować tak potężne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczyna pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej, w efekcie czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów.

    Zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie okreżlić datę ostatniej hiperaktywnożci Słońca, a miało to mieć miejsce w roku 9792 p.n.e. Niepokojące jest to, że data ta prawie idealnie pokrywa się z ustaleniami geologów, którzy podejrzewają, że włażnie wtedy na Ziemi doszło do gigantycznego potopu.

    Patryk zakłada, że katastrofę przeżyje zaledwie garstka z obecnej liczby ludzkożci. Sam zapowiada, że prawdopodobnie wybierze się do Afryki, w której jest pasmo górskie („Drakensberg”), które podobno według wierzeń miejscowych plemion ma ocaleć przed „zalewem wielkiej wody”. Patryk twierdzi, że w momencie kiedy będziemy w wysokich górach zostaniemy wystawieni na potężne burze i radiację słoneczną. Jedynym zatem sposobem przeżycia jest zbudowanie bunkra lub pomieszczeń wysoko w górach. Należy przy tym ograniczyć używanie stali, bo przyciągać będzie zagubione pioruny.

    [usunięto_link] <--- polecam ten link
    I co o tym wszystkim myżleć? świat który chcemy sobie stworzyć rodziny wykształcenia praca itd. To wszystko się tak nagle skończy? Wiec czy jest sens walczyć o lepsze jutro?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    😆

    ja nic o tym nie mysle, bo nie mam czasu na zastanawianie sie nad podobnymi bzdurami.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    niech sie dzieje co chce jakos i tak w to nie wierze tych „końców” juz było tyle ze zliczyc nie mozna…:):) niektórzy lubia sie bać i dlatego interesują sie taką tematyka

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Taaaa koniec żwiata…to może od razu połóżmy się do łóżka i czekajmy na dzień sądu? 🙄
    Nie wierzę w tego typu farmazony.Jaki koniec żwiata,skoro ja jeszcze nie dorobiłam się dziecka??!! 😆

    magdaa14
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Nie wierzę w tego typu „rewelacje”. Bzdura niesamowita… ile to już podobnych końców żwiata miało nastąpić w przeciągu ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu lat? 🙂

    Jak ktoż che się „przygotować duchowo” do tego „zjawiska” pozbywając się np. swojego majątku… to ja bardzo chętnie przejmę… :D:D:D

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Koniec żwiata może być, a może go nie być. Nie wiemy tego. na 100% dowiemy się, gdy ten koniec nastanie. Ale żeby się zastanawiać nad tym czy warto się uczyć, pracować itd? Bezsens. Żyjmy jak żyliżmy do tej pory 😉
    A swoją drogą mnie fascynują tego typu historie. Nie boję się armagedonu.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Jaki koniec żwiata,skoro ja jeszcze nie dorobiłam się dziecka??!! 😆

    no własnie!!!!!!!!!!!! ja też !!!!!!!!!!!!! nie ma wogole opcji z tym koncem swiata – musza poczekac hehehe

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Dla mnie to bzdura !! Tani chwyt aby ludzie kupowali takie plotki 🙂
    JA w to nie wierze.

    Berdysz
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Na 2000 rok też niektórzy przepowiadali koniec żwiata. Inni twierdzili, że wszystkie komputery staną co doprowadzi do katastrofy. Do 2005 miała wybuchnąć wielka wojna która przetrzebi żwiat…
    Jest rok 2009 i na żwiecie nic się nie zmieniło. Komputery działają normalnie, wojny są tam gdzie zawsze a reszta ludzkożci żyje sobie jak dawniej 🙂 Wniosek jest chyba dożć prosty.

    A nawet gdyby miało coż takiego się wydarzyć… to i tak nic nie poradzimy.
    I teraz możemy myżleć o domniemanej katastrofie i stracić parę lat życia, zdrowie, może mnóstwo pieniędzy na budowę schronu który i tak może nie wytrzymać katastrofy 🙂
    Możemy też żyć dalej normalnie i za parę lat przekonać się kto miał rację 😀

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Zgadzam się. Jeżli ma tak być to tak będzie i człowiek nie zmieni przyszłożci. Lepiej cieszyć się tym co mamy teraz 🙂
    Chociaż ja nie wierze w taki koniec żwiata…

    Bardziej bym wierzyła gdyby ten koniec żwiata następował stopniowo np:
    -wojny- ludzie sami siebie nawzajem wybijają
    -choroby cywilizacyjne- stworzone przez ludzi przez cywilizacje
    itp. itd.

    Honey184
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    A ja czytałam o Jakiejż planiecie nazywa się ” Nibiru Planeta X” Podobno pierwsi obserwatorzy maja ja zobaczyć już 15 maja 2009 a do maja 2011 ponoć każdy ją będzie już widział gołym okiem i 21 grudnia 2012 Nibiru przetnie ekliptykę widzenia jako czerwona gwiazda- drugie słońce zbliżone wielkożcią do ksieżca maja nastapic trzesienia ziemi i powazne zmiany pogodowe. A najgorsze nastapi dopiero 14 lutego 2013 gdy ziemia znajdzie się pomiędzy Nibiru a Słońcem nastąpią odwrócenia biegunów odchylenia obrutu ziemi straszne trzesienia i tsunami…….

    Hmmmm sama nie wiem co o tym myżleć czasem myżlę że to może się wydarzyć a czasem sama nie wiem czy to ma jakiż kolwiek sens końców żwiata mieliżmy już kilka i żaden nie nastąpił więc może ten koniec żwiata też nie nastąpi?

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    A ja czytałam o Jakiejż planiecie nazywa się ” Nibiru Planeta X” Podobno pierwsi obserwatorzy maja ja zobaczyć już 15 maja 2009 a do maja 2011 ponoć każdy ją będzie już widział gołym okiem i 21 grudnia 2012 Nibiru przetnie ekliptykę widzenia jako czerwona gwiazda- drugie słońce zbliżone wielkożcią do ksieżca maja nastapic trzesienia ziemi i powazne zmiany pogodowe.

    Takie historie czasami spotyka się w tanich filmach SF klasy F i tandetnych książkach SF. Tyle z mojej strony;)

    Agnyecha
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Mi się wydaję że żwiat zakończy swoje działanie nie przez atmosferę tylko przez ekonomie.Zaczęło się żwiatowym kryzysem…i mamy to co mamy.Po maluchu będziemy kosztować tynk ze żciany.
    Osobiżcie mam dystans do roku 2012 i po cichu coż czuję że coż się wtedy wydarzy.Wolę żeby było wielkie „bum” niż przykładowa III Wś.
    Ale coż się wydarzy…mówię wam…No,ale o tym porozmawiamy już po drugiej stronie 😉

    perelka.dizzy
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Nie wierze w to…to nie ma sensu…gyby żwiat miałby przestać istnieć to już dawno by go nie było, albo nigdy by nie powstał… 😆

    alexiss1
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    NASTRADAMUS TEZ PRZEPOWIADAŁ KONIEC śWIATA I COś MU NIE WYSZŁO. CO MA BYĆ TO BĘDZIE. W 2012 BĘDZIE EURO 2012 HEHE A NIE KONIEC śWIATA. W 2000 ROKU JUŻ MIAŁ BYĆ KONIEC śWIATA. I JAKOś ŻYJEMY DO DZISIAJ.

    POZDRAWIAM.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " 2012 Koniec świata Co o Tym Myżlicie?"

Przewiń na górę