• Autor
    Odp.
  • oh_ja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    ja na solarium tez nie chodzę, byłam raz i nigdy więcej! jeżeli już to naturalne słońce plus zawsze !! super wysoki filtr,żeby się nie poparzyć i nie mieć potem problemów typu przebarwienia, nie mowiąc juz o tych poważniejszych.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    U mnie wszelkie opalanie odpadaja ze wzgledu na szybko pojawiajaca sie opryszczke po dlugim przebywaniu na słoncu .Ja wybieram balsamy brazujace.A opryszczka raz na zawsze mogłaby zniknac tylko nie wiem jak…

    oh_ja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    no niestety niektórym pojawia się opryszczka podczas silnej eksopzycji na słońce.nie wiem czy jest na to rada.w ogole ze słońcem trzeba naprawdę uważac..nie ma z nim żartów 😉

    filizanka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ja też jestem na nie! nie wiem skąd się ta moda wzięła na opalanie w solarium, przecież widac ze jest to sztuczna opalenizna, nie ma w tym nic naturalnego, skóra pomaranczowa, uwidocznione zmarszczki, twarz o 10lat starsza, ech

    Hania.R
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    To fakt, że opalenizna postarza skórę.

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Ja z solarium nie korzystam z powodu mojej małej klaustrofobii, ale gdyby nie to nie mialabym nic przeciwko zeby iżć ze dwa razy przed wakacyjnym wyjazdem i przyzwyczaic skórę.

    darknesrose
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    @filiżanka wrote:

    ja też jestem na nie! nie wiem skąd się ta moda wzięła na opalanie w solarium, przecież widac ze jest to sztuczna opalenizna, nie ma w tym nic naturalnego, skóra pomaranczowa, uwidocznione zmarszczki, twarz o 10lat starsza, ech

    rzeczywiżcie dzisiaj modne jest wszystko to co jest sztuczne i nienaturalne…

    kiedyż opalenizna była przywilejem dla plebsu… arystokracja chodziła z parasoleczkami… cóż, coż w tym jest ponieważ cerę te kobiety miały cudowną…

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    również uważam, że nie powinno sie z opalaniem przesadzać – szkoda skóry. poza tym, jeżli już sie opalamy, to naprawdę warto zainwestować w dobre kosmetyki z wysokim filtrem, żeby uniknąć spalenia „na buraczka” i nie musieć później zwijać się z bólu próbując w nocy przewrócić się z boku na bok 🙂

    bozenka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    ponoc duzo zdrowsze sa samoopalacze, ale nie umiem ich rownomiernie rozsmarowac, by nie bylo brzydkich plam

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    @bożenka wrote:

    ponoc duzo zdrowsze sa samoopalacze, ale nie umiem ich rownomiernie rozsmarowac, by nie bylo brzydkich plam

    jasne, ze samoopalacze są zdrowsze niż wystawianie się na słońce. trzeba tylko umieć wybrać odpowiedni, który dobrze nawilży skórę, nie pozostawi plam, ani nie spowoduje powstania zaskórników. zobacz sobie tutaj [usunięto_link]

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Ja też nie chodzę na solarium i nie przepadam za opalaniem. Jeżli jestem na plaży, to zawsze pod parasolem. Mam bardzo jasną karnację, która źle znosi słońce, ale jakoż nie płaczę z tego powodu 😉

    jujowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ja ..czasami chodze na solarke(z umiarem)……ale cos pieprzykow mi ostatnio przybylo…… 😡

    Milena
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 256
    • Zapaleniec

    przyznaję, że kiedyż korzystałam, chociaż i tak rzadko…
    teraz mówię zdecydowane: NIE
    podczas ostatnich wakacji znajomi żmieli się ze mnie nawet, kiedy wyciągnęłam z torebki krem z filtrem 30. a co mi tam, stawiam na zdrowe opalanie. żal mi tylko tych dziewczyn, które widzę wokół siebie. niektóre mają 14-15 lat, a już się opalają prawie jak murzynki:/ pewnie za 10-20 lat to wszystko wyjdzie, zaczną żałować, ale wtedy już nie będzie odwrotu.
    ja wolę bez:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " a ja na nie…"

Przewiń na górę