• Autor
    Odp.
  • Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Czasem też jadam flaki wołowe po zamojsku 🙂

    Ja wiem, że flaki to niby polska potrawa narodowa znana na tych ziemiach od stuleci, ale jakoż nigdy nie udało mi się do nich przekonać. Jak już mam kupować gotowe potrawy, to chyba jednak wolę wybrać coż, co wygląda na jedzenie :D.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 482
    • Pasjonat

    Te flaczki naprawdę wyglądają apetycznie ;). Gdybyż je zobaczył- zjadłbyż z całą pewnożcią 🙂

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    wolę nie pytać na co Ci wyglądają flaczki;)

    Oraz, jakby tak pużcić wodze fantazji to do wszystkiego można nabrać obrzydzenia – nawet do kalarepki;)

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 482
    • Pasjonat

    😮 Oooo, zwłaszcza do obrzydliwej kalarepki ;)…. Fuj, fuj!

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Obrzydliwej i podstępnej – jak należniki u Leszka Kołakowskiego;)

    Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Oraz, jakby tak pużcić wodze fantazji to do wszystkiego można nabrać obrzydzenia – nawet do kalarepki;)

    Tylko że do flaków nie potrzeba nawet odrobiny fantazji, wszystko jest widoczne ;). A do warzyw, szczególnie surowych, nigdy nie nabiorę obrzydzenia :PP.

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Nie poddawaj się tak łatwo;)

    Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Jeżeli mam się nie poddawać w kwestii przekonania się do flaków – to nie ma szans. Za to jeżeli mam się nie poddawać w próbach znienawidzenia warzyw, to… to nie ma szans :D.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 482
    • Pasjonat

    Eee, tam kalarepka obrzydliwa strasznie być potrafi;) a o szpinaku już nie wspominam. Po trzykroć: fuj! fuj! fuj!

    Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    No dobra, szpinak nie należy do moich ulubionych warzyw, ale nie wiem, co masz do kalarepy :P. Nie mówiąc już o ogórkach (nie z Niemiec), pomidorach, rzodkiewce, marchewce, brokułach… długo można by wymieniać.

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Wczoraj czytałam znakomity artykuł w Polityce o apokaliptycznym tytule: Atak plonów;)
    A na okładce jak byk stoi (włażciwie jak kapusta): Choroba wżciekłych warzyw.
    Zatem, Tusiak – chyba nie powiesz mi, że prasa kłamie?;)

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 482
    • Pasjonat

    Choroba wżciekłych warzyw- to brzmi ładnie ;). Lecz bakteria Coli nie atakuje chyba samych warzyw? To bakteria groźna tylko dla człowieka… czyli… Warzywa są nosicielami!! Ha!

    Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Oczywiżcie, że prasa kłamie (albo przynajmniej naciąga fakty), chociaż niekoniecznie w tym przypadku. A co do warzyw – nosicieli, to podobno wystarczy je porządnie umyć i po kłopocie. Wiem, że to jest temat dla nieumiejących gotować, ale chyba umyć warzywa każdy umie.

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Choroba wżciekłych warzyw- to brzmi ładnie ;). Lecz bakteria Coli nie atakuje chyba samych warzyw? To bakteria groźna tylko dla człowieka… czyli… Warzywa są nosicielami!! Ha!

    I te biedne kalafiorki, już od najmłodszych lat muszą przebierać swoimi kalafiorkowatymi nóżkami i roznosić te bakterie – od Niemca do Belga, od Hiszpana do Austriaka;) Na moje ucho to brzmi jak wyzysk nieletnich.

    Tusiak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Gdyby nie umierający ludzie, to byłoby zabawne, że chorobę wywołują podobno najzdrowsze żwieże warzywa, a wszyscy ciągle mówią, że to dania gotowe są niezdrowe.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " A jeżli ktoż nie potrafi gotować?"

Przewiń na górę