• Autor
    Odp.
  • basia0615
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    hej, ostatnio mam problem z snem, nie wiem co się dzieje jestem zmeczona a nie moge zasnać a jak juz mi sie to uda to wstaje bardziej zmeczona niz jak kładłam sie spac ;/ macie jakies sprawdzone sposoby na bezsennożc czekam na rady, pozdrwiam

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Mam podobnie, ale moja bezsennożć związana jest z moim trybem życia i tym, że często pracuję do późna. Najbardziej nie lubię takich przemęczonych nocy, gdy niby żpię ale nie żpię. Czasem pomaga kubek ciepłego kakao albo samo cieple mleko.

    tiankam
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Może spróbuj się dobrze dotlenić przed snem, np. pobiegaj.

    deborah83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja mam takie okresowe problemy ze snem. Raz padam jak kamień, a innym razem jest ciąg takich dni, że za nic w żwiecie nie mogę zasnąć. Codziennie wieczór wygląda praktycznie tak samo, tzn. gorąca kąpiel lub prysznic, ciepła herbatka, książka i sen. Więc te bezsenne noce chyba wtedy jak mam większe natężenie stresu. Myżlałam też o zmianie pożcieli na jakąż bardziej przewiewną i już się praktycznie zdecydowałam na zakup wełnianej, bo ona podobno lepiej dotlenia organizm, masuje delikatnie skórę, więc krążenie jest lepsze. Może to wpłynie trochę na moje spanie…

    nipsu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    ja akurat ostatnio żpię jak zabita – mam tyle pracy na głowie, że jak tylko przyłożę głowę do poduszki, to już mnie nie ma;)
    co do pożcieli wełnianej, to polecam – faktycznie jest bardzo wygodna i ciepła. poza tym jestem alergikiem, więc przekonało mnie to, że wełna dzięki lanolinie zwalcza roztocza. mamy taką pożciel z mężem od dwóch lat i bardzo sobie chwalimy.

    deborah83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    A z jakiej wełny macie? Mnie najbardziej się podoba kaszmir. Upatrzyłam już sobie nawet jeden komplet. Zastanawiałam się nad wełną wielbładzią, ale chyba bardziej mi się podoba jasna, bo tak nowoczeżnie, czysto wygląda. Tylko zeby się jakoż strasznie nie brudziła. Ale prać chyba też mozna w sumie, nie?

    tiankam
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Ja żpie pod kołdrą z owczej wełny. Rewelacja 😉 przytula się głowę i żpi jak kamień, do tego jeżli jest zimno grzeje, że aż miło. Dużo lepiej się żpi pod taką kołdrą.

    nipsu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    ja akurat mam włażnie kaszmirową, z firmy Coconti:)
    generalnie każda (prawdziwa) wełna ma włażciwożci prozdrowotne. najsilniejsze są w przypadku wielbłądziej, ale ta jest niestety najdroższa. ale kozia i owcza też są bardzo dobre.

    murzynek333
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    a gdzie znalazlas taka posciel? na pokazie bylas??

    deborah83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    murzynek333, to jest sklep internetowy 🙂

    Magda.Mala.Mi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    A czy pod taką pożcielą nie jest za gorąco? Wydaje mi się, że zimą mogłabym się zgrzać, a co dopiero latem – wtedy sypiamy pod przeżcieradłem.

    nipsu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    no włażnie powiem Ci, że jest tak w sam raz. ja na przykład nie lubię zimnej pożcieli (więc jedwab odpada).

    tagalog
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    [usunięto_link].Mała.Mi wrote:

    A czy pod taką pożcielą nie jest za gorąco? Wydaje mi się, że zimą mogłabym się zgrzać, a co dopiero latem – wtedy sypiamy pod przeżcieradłem.

    To stereotyp. Wełna utrzymuje optymalną temperaturę. Nie jest ani za gorąco, ani za zimno. To kwestia dynamiki włókien czy coż tam. Spałam pod nią w lecie i nie było mi za ciepło.

    Hania1233
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    trening autogenny Schultza pomaga zasnac, a jesli chodzi o przemęczenie związane z maą ilożcia snu to dobry jest Floradix- to witaminki i zelazo, a fajnie dodają energii, i jak wstaję to czuję sie wypoczeta

    deborah83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    a co to za trening autogenny Schultza? nie slyszalam…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " bezsennożć"

Przewiń na górę