Bolesne ząbkowanie

  • Autor
    Odp.
  • rupka
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Doradźcie mi, w jaki sposób pomóc mojemu dziecku, któremu włażnie wychodzą piątki. Boli go bardzo i ma podwyższoną temperaturę. Te żele do dziąseł to nie bardzo działają. Pozdrawiam.

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Podobno niektórym pomagają schłodzone gryzaczki, ja mojemu dziecku musiałam podawać Ibufen, tylko to przynosiło jej ulgę. No a przy okazji żwietnie zbijało gorączkę, która towarzyszyła przy każdym jednym ząbku…

    lillka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Tak, tak tylko Ibufen, bo naprawdę łagodzi ból. Ja wcale nie smarowałam żelami dziąsła, tylko dawałam ibufen i super łagodnie nam ząbkowanie przeszło.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Nie pamiętam nazwy. Smarowałam mojemu dzieciakowi takim żelem w malutkiej tubce. Ta tubka była kolory fioletowego. Pomagała. Nawet ja z żelu tego korzystałam jak mi 8 wychodziły 🙂

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    xyz ten żel to Calgel 🙂 używam go przy Anuli i pomaga
    co do Ibufenu nie powinno sie go podawać dłużej niż 3-4 dni to nie jest wyjżcie faszerować dizecko lekami w końcu to lek i to całkiem mocny jak dla dziecka.
    polecam schłodzone gryzaki, żel do ząbkowania, coż do gryzienia:) ( np. skórkę od chleba wg nowego schematu żywienia gluten można podawać od 5 miesiąca)

    barola
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Też jestem włażnie na etapie ząbkowania, kilka dni temu mojej córce wyszedł pierwszy ząbek. Obyło się bez płaczu, niestety teraz się zaczęło na dobre. W nocy budzi się z płaczem i muszę z 2-3 razy wstawać i smarować jej dziąsła Calgelem.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    u nas nie było wiekszych problemów, oczywiscie zaopatrzyłam się w stos mażci, ale nie wiem czy one w ogóle pomagały czy nie… na kilka dni przed wyjżciem pierwszych ząbków mały miał podwyzszoną temperaturę, ale potem już poszło gładko…
    jeżli któraż z mam chciałaby poczytać to [usunięto_link] jest artykuł o ząbkowaniu

    karlita
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    nas to dopiero czeka …. ehhh jestem ciekawa jak to będzie

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    raczej te mamy, które mają czas są w mniejszożci 😉 pamiętam jak na początku nawet nie miałam czasu iżć do wc 😉 kiedy mały spał to ja też wolałam się zdrzemnąć, bo w nocy co chwilę wstawałam na karmienie, a jeżć to on potrafił dłuuugooooo 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    to też muszę poczytać więcej, bo u nas akurat paskudne przeziębienie 👿

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    dzięki ananeczko, poczytam, co prawda już u nas lepiej niz wczoraj, ale wolę mieć tą wiedzę na wszelki wypadek…

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    nie, z tego typu leków używamy ibufen D, podejrzewam, że jedno i drugie ma ten sam skład

    paulinnna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    nie, z tego typu leków używamy ibufen D, podejrzewam, że jedno i drugie ma ten sam skład

    Oba leki zawierają 100 mg ibuprofenu na 5 ml zawiesiny, tak więc najważniejszy składnik czyli ibuprofen jest w tej samej dawce.
    Nie wiem jak to wygląda w ibufenie D, ale plusem ibumu jest malinowy smak, który dzieci lubią 🙂

    limette
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Te wszystkie przeciwbólowe typu Ibufen to trochę niebezpiecznie nadużywać. Ja stosuję Viburcol N lek homeopatyczny a więc w 100% bezpieczny ( można go stosować od 1 dnia życia dziecka) w postaci czopków. Sprawdził się przy kolkach i sprawdza się przy ząbkowaniu, przy infekcjach też 🙂

    paulinnna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Te wszystkie przeciwbólowe typu Ibufen to trochę niebezpiecznie nadużywać. Ja stosuję Viburcol N lek homeopatyczny a więc w 100% bezpieczny ( można go stosować od 1 dnia życia dziecka) w postaci czopków. Sprawdził się przy kolkach i sprawdza się przy ząbkowaniu, przy infekcjach też 🙂

    Moim zdaniem jeżli nie przesadza się z dawkowaniem i stosuje sie żcisle do tego co jest napisane w ulotce, to będzie okej. Znajoma usłyszała od pediatry, że dając raz na noc nie robimy dziecku żadnej krzywdy.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bolesne ząbkowanie"

Przewiń na górę