• Autor
    Odp.
  • kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Z tego co wiem,to wiele rodziców,a tak na wszelki wypadek wola podac dziecku lek przeciwzapalny na tej zasadzie zeby goraczka sie nie pogłebiła.

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Ja bym jednak nie dawałbym leków tak „na wszelki wypadek”. Nie tędy droga. leki jak sama nazwa wskazuje są od leczenia. Wskazaniem do podania leku są wyraźne sygnały w stylu ból i gorączka.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    No dokładnie,ja jestem tego samego zdania co Ty.
    Ale to tak jak w przypadku dorosłych,dzisiaj wezme tabletkę,bo jutro ma spażc cisnienie…

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Nie wolno przesadzać z lekami, a wtedy będę dobrze skutkować. Podawane zgodnie z zaleceniami i normami skutkują najlepiej.

    lauren
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja bym jednak nie dawałbym leków tak „na wszelki wypadek”. Nie tędy droga. leki jak sama nazwa wskazuje są od leczenia. Wskazaniem do podania leku są wyraźne sygnały w stylu ból i gorączka.

    znaczy teoretycznie źródła mówią żeby podawać powyżej 38C, niektórzy podają wczeżniej myżląc „za nim zadziała” tyle, że lek ten działa w miarę szybko.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    No własnie wczesniej o tym pisałam.Ja podaje ibufend ,wtedy kiedy widze ze goraczka narasta i przekracza juz własnie te 38 stopni.

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Z tego co zauważyłem u dzieci leki przeciwgorączkowe w miarę szybko działają. Z wiekiem to się trochę zmienia. A przede wszystkim po nadużywaniu leków. Dlatego nic na siłę.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ja nie byłabym za próbowaniem zbicia gorączki samą kąpielą, tym bardziej, że tu trzeba uważać żeby woda nie była zbyt zimna. Przy ząbkowaniu dobrze jest podać od razu coż przeciwzapalnego.

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Zgadzam się. Tym bardziej przy ząbkowaniu, w czasie którego zdarza się zapalenie dziąseł itp. Najlepiej zbijać gorączkę i jednoczeżnie leczyć.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Z tego co zauważyłem u dzieci leki przeciwgorączkowe w miarę szybko działają. Z wiekiem to się trochę zmienia. A przede wszystkim po nadużywaniu leków. Dlatego nic na siłę.

    No tak,ale wiadomo,ze organizm dziecka tez inaczej bedzie reagował na te wszelkie leki przeciwzapalne.Zwłaszcza ze nie jest tak przyzwyczajone do nich jak organizm dorosłego.

    nastka501
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Moja mała jeszcze nie ząbkuje, ale już się boję.

    happymamma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Muszę przyznać że bardzo ciekawa ta strona którą podałaż Agula26m, też mam problem z ząbkowaniem u mojego malucha. Dzieki za dobre rady i za linka-napewno sie przyda pozdrowionka;p

    agula26m
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Muszę przyznać że bardzo ciekawa ta strona którą podałaż Agula26m, też mam problem z ząbkowaniem u mojego malucha. Dzieki za dobre rady i za linka-napewno sie przyda pozdrowionka;p

    Cieszę się, że mogłam jakoż pomóc 🙂 Dziż pojawiła się nawet nowy odcinek tego filmu o rozwoju niemowlaka a w nim na przykład o rozwoju wzroku u malucha (kiedy widzi nieostro, kiedy zaczyna rozróżniać barwy) i w jakim języku gaworzą niemowlaki 😉

    Nadanka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Ja ostatnio podałam Viburcol po szczepieniu dziecka, bo był taki marudny, iż myżlałam, że oszaleje a i On sam się męczył. Podziało, bo po nim zaczął się uspokajać i nawet zasnął już bez płaczu.

    Gloria25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Dlaczego piszecie, aby Viburcol podawać w OSTATECZNOśCI? Przecież to są czopki homeopatyczne, które można bez żadnych obaw stosować nawet u kilkudniowych dzieci. Czopki nie uzależniają, nie podrażniają żołądka, ani układu pokarmowego – słowem nie wyrządzają dziecku najmniejszej krzywdy!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bolesne ząbkowanie"

Przewiń na górę