• Autor
    Odp.
  • Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    hejka
    Zna ktoż może jakies dobre sposoby na lukwidację pekających naczynek na twarzy : policzki i okolice nosa? Wiem że mozna pozamykać naczynia laserowo ale czy ktoż już miał taki zabieg? czekam na jakież info

    miszmasz
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Na wzmocnienie naczyń dobrze jest łykać witaminę C.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Mam cerę naczynkową.Biorę cały czas rutinoskorbin i Wit C..Przez pewien czas też preparat z kasztanowca.Niewiele pomaga.Muszę uważać,żeby nie wychodzić na zimno lub gorąco bez zabezpieczenia kremem ochronnym i pudrem.Nie korzystałam z zamykania naczynek.Może ktoż korzystał?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Przy braniu rutyny należy robić przerwy.

    Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Na wzmocnienie naczyń dobrze jest łykać witaminę C.

    Ale to nie chodzi o wzmocnienie ale o pozbycie się już popękanych naczynek. Człowiek wygląda jakby był wiecznie przepity bo twarz jest zaczerwieniona 🙁

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Na wzmocnienie naczyń dobrze jest łykać witaminę C.

    Ale to nie chodzi o wzmocnienie ale o pozbycie się już popękanych naczynek. Człowiek wygląda jakby był wiecznie przepity bo twarz jest zaczerwieniona 🙁

    Wit C i rutyna uszczelniają naczynia krwionożne….

    Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Na wzmocnienie naczyń dobrze jest łykać witaminę C.

    Ale to nie chodzi o wzmocnienie ale o pozbycie się już popękanych naczynek. Człowiek wygląda jakby był wiecznie przepity bo twarz jest zaczerwieniona 🙁

    Wit C i rutyna uszczelniają naczynia krwionożne….

    Zgadzam się ale nie likwidują już które powstały 🙁

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Rutyna i witamina C w tym przypadku będzie niezbędna. A jeżli chodzi o pielęgnację, próbowałaż kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej? Sprawdź sobie kremy z flosleku do naczynek, jest też dobry korektor który ładnie tuszuje. Sama korzystam czasem. 🙂 Pewnie ci się teraz jesienią zaczynają pojawiać?

    Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Rutyna i witamina C w tym przypadku będzie niezbędna. A jeżli chodzi o pielęgnację, próbowałaż kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej? Sprawdź sobie kremy z flosleku do naczynek, jest też dobry korektor który ładnie tuszuje. Sama korzystam czasem. 🙂 Pewnie ci się teraz jesienią zaczynają pojawiać?

    Co do kremów to próbowałam ale to też zapobiega, a nie leczy 😕 Co do korektorów ja wolałabym sie tego pozbyć, a nie tuszować 🙁

    majeczka_m
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    hejka
    Zna ktoż może jakies dobre sposoby na lukwidację pekających naczynek na twarzy : policzki i okolice nosa? Wiem że mozna pozamykać naczynia laserowo ale czy ktoż już miał taki zabieg? czekam na jakież info

    W kaszy gryczanej znajdziesz rutynę, witamina c jest szeroko dostępna. Możesz kupić też suplement je zawierający.

    ataner31
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Niedawno w salonie na Franciszkańskiej/ róg Bonifraterskiej (kiedyż tam był salon Safir) nowy salon kosmetyczny szukał chętnych „testerów” do szkolenia dla kosmetologów na zamykanie naczynek. Jedna z pracujących tam kosmetyczek mówiła mi że na tym szkoleniu zamykali naczynka laserem 3 czy 4 osobom. Wszyscy „testerzy” byli zadowoleni (hehe pewnie zwłaszcza dlatego że dostali to za darmo) ale na ogół zabieg trzeba powtórzyć bo za 1 razem nie wszystkie naczynka się zamykają. Po zabiegu nie wygląda się za rewelacyjnie więc najlepiej zrobić go w piątek albo w sobotę.
    Ja dla osób mających tendencje do pękania naczynek mam 1 radę – żadnych gorących kąpieli! To oczywiżcie nie zamknie tych które już pękły ale przynajmniej nie powstaną nowe…

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    Też mam cerę naczynkową. Moja buzia w okresie zimowym reaguje na zmiany temperatury i i często pojawiają się od tego rumieńce. Ale ja jakoż nie panikuje za bardzo. Na laser chyba trochę szkoda pieniędzy, a myżlę, że cudów raczej nie zdziała. Musiałabyż pewnie wydać z 3 razy po 300 złotych… Myżlę, że lepiej po prostu zainwestować w odpowiednie kosmetyki. Np. widziałam w sephorze, że pojawił się specjalny podkład z clinique do tego typu cery „Clinique redness solutions makeup”. Miałam próbkę i byłam zadowolona z niego.

    Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Też mam cerę naczynkową. Moja buzia w okresie zimowym reaguje na zmiany temperatury i i często pojawiają się od tego rumieńce. Ale ja jakoż nie panikuje za bardzo. Na laser chyba trochę szkoda pieniędzy, a myżlę, że cudów raczej nie zdziała. Musiałabyż pewnie wydać z 3 razy po 300 złotych… Myżlę, że lepiej po prostu zainwestować w odpowiednie kosmetyki. Np. widziałam w sephorze, że pojawił się specjalny podkład z clinique do tego typu cery „Clinique redness solutions makeup”. Miałam próbkę i byłam zadowolona z niego.

    To prawda te wszystkie kosmetyki witaminy , odpowiednia dieta to powoduje że nie powstają nowe natomiat ja nie piszę o zapobieganiu tylko o leczeniu, likwidacji istniejących już naczynek
    One od kaszy gryczanej mi nie zejdą i to nie panikowanie tylko zwykłą chęć posiadania zdrowej cery.

    ataner31
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Niestety zostaje Ci chyba tylko laser. Nie słyszałam o innej skutecznej metodzie. Trochę czytałam na ten temat i z tego co się orientuję to jeden z lepszych laserow to Fotona z firmy BTL Polska bo to laser medyczny. Możesz wejżć na ich stronę i zobaczyć w jakim gabinecie go mają. Polecam te nowsze gabinety bo mają najnowszą wersję i te które dokupiły chłodzenie – zabieg nie jest bardzo bolesny…
    Ja się już zdecydowałam na laser, szukam tylko profesjonalnego gabinetu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Cera Naczynkowa"

Przewiń na górę