• Autor
    Odp.
  • hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    cyk cyk cyk czas leci masz rację ale jestem pewna że większożć z nas już wybrała 🙂 mam tu dla was jeszcze artykulik na temat ofe liderami jest moje CU do tego ing i generali ale najlepiej same przeczytajcie nie ma nudnych tabel tylko język dla ludzi więc sam artykuł bardzo ciekawy 🙂 [usunięto_link]

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    faktycznie po ludzku napisany 🙂
    jak to dobrze zewsząd się dowiadywać, że dobrze się wybrało 😛
    kochane CU 🙂
    a dziż już koniec możliwożci wybierania… ciekawe jakie żniwo zbierze ZUS i te żredniaki? 🙁

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    mimo wszystko na pewno sporo osób jednak zostało wylosowych przez zus taka prawda że ludzie często zaczynają interesować tymi sprawami po fakcie …na szczężcie w tym przypadku zawsze można zmienić fundusz na taki jaki się samemu chce nawet, w momencie gdy jest się już emerytem 🙂
    swoją droga ciekawe kto będzie wypłacał emerytury w tym roku podobno niezła afera się w tym temacie wytworzyła ❓

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no bo nic w sumie nie jest tak długofalowo do końca ustalone.
    w tym roku pierwsze emerytury wypłaca OFE, ale to będą tzw. okresowe emerytury. za 5 lat, jak już więcej osób będzie ten problem dotyczył (bo w tym roku łapią się tylko kobiety urodzone w 1949 roku), to już mają być jakież zakłady emerytalne, które będą wypłacać dożywotnie emerytury razem z ZUS i OFE… zobaczymy co z tego wyjdzie… jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę zostawiają…

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    masakra, ale przynajmniej wiadomo co w tym roku będzie sie dziać a co za rok?? moja mama przechodzi za rok na emeryturę i znowu ten cyrk się powtórzy eeeh dobrze że przynajmniej w dobrym funduszu jest bo jeszcze tego by brakowało

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no tak jak pisałam – najbliższe 5 lat to OFE… później się okaże…
    teraz ponoć prezydent zawetował tę ustawę… to już w ogóle będzie jakiż cyrk… nie mam pojęcia, jak tylko coż znajdę to od razu napiszę…

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no ja też tak myżlę Ano 🙂
    to mnie trochę uspokaja, zważywszy na to, że to prawda o tym wecie… ciekawe co teraz wymyżlą nowego 😕

    Zaza
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    włażnie się boję co wymyżlą…. i ile to się może jeszcze ciągnąć…. a jakby tego było mało wybór funduszu przede mną ;/

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    zaza a uniknęłaż losowania?

    Ja ze swoich dożwiadczeń radze wszystkich lepiej wybierać samodzielnie.
    Dwa lata z PZU Złota jesień było pomyłką.

    Teraz też mam CU. Co prawda nigdy nic nie wiadomo i oni również mogą się wysypać ze swoimi inwestycjami, ale póki co chyba idzie całkiem dobrze.

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    a teraz… uwaga uwaga…

    otóż prezydent zawetował ustawę o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych, a nie ustawę o emeryturach kapitałowych, którą podpisał w grudniu ubiegłego roku!!!

    więc chodzi o ustawę, która dokładnie miała okreżlać system funkcjonowania zakładów emerytalnych, bo system dożywotnich emerytur kapitałowych ma ruszyć w 2014 roku.

    nienawidzę serwisów informacyjnych za tę głupią nieżcisłożć… czy na prawdę dla dziennikarza nie ma różnicy czy napisze „ustawa o emeryturach kapitałowych” czy „ustawa o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych”??? 😡

    bati
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    dziennikarz najpierw musialby wiedziec o czym pisze :p 😉
    im wiecej sprawdza tym pozniej „news” pojdzie w eter – a my mozemy conajwyzej panikowac 😉

    czyli weto odnosi sie do systemu majacego dzialac dopiero za 5 lat ???

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    no to proszę kolejny news o emeryturach 😀

    [usunięto_link]

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    bardzo ładnie to brzmi.
    może faktycznie nie byłoby to głupie, gdyby można było wypłacić żrodki zgromadzone na OFE…
    ciekawe, co trafi do włażciwej ustawy 🙂 bo projekty to zawsze piękne 😛

    Zaza
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    i ciekawe kiedy się w ogóle tej ustawy doczekamy 🙂 a w jakim kształcie to już zupełnie inna kwestia

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    taaa… a w którymż z tych artykułów wypowiadał się jeden z tych PiSowskich geniuszy, że nie ma co się spieszyć, skoro to za 5 lat dopiero…

    pewnie… lepiej odkładać w nieskończonożć, „niech następna ekipa coż z tym zrobi, po co my mamy to kończyć, żeby jeszcze było na nas, że źle…”

    mentalnożć polskich polityków jest przerażająca…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " chyba sie starzeje….."

Przewiń na górę