Ciąża a picie kawy – co o tym myżlicie

  • Autor
    Odp.
  • somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    pracuję w jednym pokoju z koleżanką – zapaloną kawoszką – wypija po 3-4 filiżanki kawy dziennie. okazało sie, że jest w 4 tyg. ciąży i mimo iż picie dużych ilożci kawy w ciaży jest niewskazane, ona nie potrafi z nich zrezygnować i nadal wypija około 2 filiżanek dziennie. macie jakież pomysły, jak jej to wybić z głowy? ona twierdzi, że mała czarna w ciąży wcale nie jest taka szkodliwa i że jej mama piła kawe bedąc z nią w ciąży i nic się nie działo. ja już nie wiem jak jest naprawdę…

    MultiPerfumeria
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Co prawda kawa nie szkodzi aż tak bardzo,ale pita z umiarem. Dwie filiżanki dziennie podczas ciaży to zdecydowanie za dużo. Może opowiedz koleżance jakie są negatywne skutki picia kawy,może ta włażnie ją zniecheci.

    Salomika
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Wiele osob ma bardzo rozne opinie na ten temat, chociaz ja bym odradzala picia kawy, no moze ewentaulnie jednej bardzo slabiutkiej i w dodatku mlecznej. A najlepiej powiedz jej, aby porozmawiala o tym ze swoim lekarzem, w koncu specjalista powinien sie tu wypowiedziec 🙂

    patelka86
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Kofeina może być szkodliwa dla płodu. Przynajmniej tak wynika z badań
    Food Standards Agency. Jeżli kobieta w ciąży, spożywa więcej niż dwie kawy dziennie, musi liczyć się z tym, że może urodzić dziecko z niedowagą.
    A to zwiększa ryzyko przedwczesnej żmierci dziecka lub innych problemów związanych z późniejszym rozwojem. Nie mówiąc już o poronieniu.
    Ale musi też pamiętać, że kofeina jest też obecna w coli, herbacie i czekoladzie.
    Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    A może podsuń jej zbożówkę?

    Jaskolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Asiek ma dobry pomysł! Wszystkie znane mi Ciężarne Kobietki 😉 przerzuciły się na zbożowe kawy: Anatol, Inka…

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ej, no bo kurcze, ta kawka wbrew pozorom bardzo dobra jest 🙂 moje znajome włażnie też zamieniły zwyklą na zbożową w ciaży i nie miały z tym większych problemów. więcej, po porodzie, już nawet jak przestały karmić to sobie popijają anatola z mlekiem czy żmietanką.

    Jaskolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Ja tak na zmianę popijam, bo taką kofeinową 😆 też lubię. Ze zbożówek ostatnio Anatol zrobił taką o smaku waniliowym – jest naprawdę dobra.

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    ej, no bo kurcze, ta kawka wbrew pozorom bardzo dobra jest 🙂 moje znajome włażnie też zamieniły zwyklą na zbożową w ciaży i nie miały z tym większych problemów. więcej, po porodzie, już nawet jak przestały karmić to sobie popijają anatola z mlekiem czy żmietanką.

    przyznam, że zapomniałam, że istnieje coż takiego, jak kawa zbożowa – kupiłam dzisiaj koleżance tego anatola i wygłosiłam wykład na temat szkodliwożci kofeiny w ciąży. chyba ją zaskoczyłam, ale powiedziała, że nie ma wyjżcia, no i że mam rację. dzięki za rady dziewczyny – przydały sie.

    Renata78
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    podczas ciąży najlepiej pić kawę zbożową, bądź słabą rozpuszczalną. usłyszałam też od lekarza, że jeżli w czasie ciąży pije się kawe to potem podczas karmienia też można

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    i widzicie jaki cholerny egoizm z nas ludzi wychodzi jak kazdy dba o wlasny tylek i poprostu nawet nie z milosci do tego dzieciatka ale z szacunku do zycia skoro podjelas decyzje o tym ze donosisz ciaze to uszanuj je zapewnij mu to co najlepsze i wcale nie wielkim kosztem w postaci relkasacyjnych terapii dla kobiet w ciazy za 120 za godzine a poprostu zrezygnuj z tego co malenstwu moze szkodzic a potem jak juz je urodzisz a nie bedziesz karmic piersia pije sobie tej kawy i pal do woli co przyspieszy ci starzenie sie skory ale jak jej nie zalezy coz…sory laski ale szlag mnie trafia kiedy ja bylam w ciazy wcale nie powiem ze zwariowalam ze szczescia i skakalam po sufit bo jakos nie bardzo moglam to ogarnac tj nie zadna wpadka itd mowie o sobie jakos nie mialam na dzien dobry wielkiej milosci w sobie poporstu bylam w ciazy i tyle ale skoro juz w niej bylam rzucilam palenie do ktorego niestety wrocilam po ale na ten moment uznalam ze siebie truc moge ale dlaczego mam to robic dziecku z szacunku poprostu do niego …teraz mam cudowna corke i wiecie co z kazdym dniem jak na nia patrze jestem dumna ze ja nie robilam krzywdy mojemu dziecku bo takiej kochanej istocie jak mozna by bylo…

    paulus23
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Również uważam, że można wypić kawę jedną dziennie więcej raczej nie jest wskazane.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    nikt sie nie czepia niczego co sie robi z umiarem wszystko jest dla ludzi..tylko wlasnie z umiarem a czasem nawet warto z czegos zrezygnowac

    konnabiegunach
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    Ja bym jednak odradzała picie kawy.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja też odradzam picie kawy w ciąży. Kawa zakwasza,zamula organizm. Ma sporą dawkę kofeiny i nie wiadomo jak dziecko na nią zareaguje.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ciąża a picie kawy – co o tym myżlicie"

Przewiń na górę