ciaze w szkole

  • Autor
    Odp.
  • agusia1404
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    witam .chcialabym poruszyc temat o nastioletnich ciezarnych ,mam niecale 18 lat i ma juz w klasie 2 kolezanki co maja dzieci,oczywiscie z wpadki ale to nie zmienia faktu . zastanawiam sie jak by wygladalo moje zycie z dzieckiem i szklola:( uuuf narazie nie mam tego zmartwienia,ale chcialabym sie dowiedziec co sadzicie na ten temat.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    Biedne patologiczne rodziny albo bogate „domy”????????? Dawno takiej bzdury nie słyszałam…kazdemu moze to sie zdarzyc – trzeba tylko myslec….a za myslenie nie sa odpowiedzialni rodzice z bogatych domów czy tez brak pieniedzy w biednych rodzinach….za myslenie odpowiedzialni jestesmy my sami…no czasem tez w rachube wchodzi niestety pech

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    z jednej strony współczuję takim dziewczynom ale z drugiej to wiedziały co robią i jakie mogą byc tego konsekwencje. Co do bogatych czy biednych to raczej nie ma znaczenia, bardziej bym juz powiedziała że zalezy od towarzystwa w jakim sie obraca. To co czasami widzę i słyszę o młodzierzy to poprostu ręce mi opadają[jedna sie chwali że ile to juz miała i na każdej imprezie sex z przygodnie spotkanym, jeszcze inna na disco pozwala sie macać każdemu taka „maskoteczka”], no oczywiżcie są wżród tej młodziezy pożądniejsze dziewczyny ale niestety to juz chyba ginący gatunek

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    moje dwie kuzynki 18-letnie mają już dzieci, jedna nawet jest już po żlubie, a w klasie mam koleżankę, która od roku ma córeczkę, więc mój stosunek nie jest zbytnio surowy. Po prostu trzeba uważać na pecha ktory może nas spotkać.

    agusia1404
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    ja mysle ze to tylko pech ,nie chodzi tu o biedne czy bogate dziewczyny tylko o stosunek faceta do calej sytuacji, jezeli dziewczyna go kocha chce to z nim zrobica jezeli nie chce sexu to on ja przekona….chociaz obydwoje wiedza jakie sa tego konsekwencje ida na tzw ryzyko

    MidianOna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Wszystko zalezy od dziewczyny, jej dojrzalosci oraz oczywiscie mezczyzny, z ktorym ma to dziecko 🙂 Niektore sie zupelnie zalamia (ojj wtedy naprawde jest zle :/ ) a inne moga byc z tym szczesliwe..

    Moja znajoma urodzila dziecko w wieku 16 lat. Gdy dowiedziala sie o ciazy byla troche zalamana, ale po paru dniach stanela na nogi, usmiechnela sie i powiedziala, ze da sobie rade. Zrobila rok przerwy w nauce, opiekowala sie dzieckiem i troche zarabiala. Ten chlopak akurat skonczyl zawodowke gdy urodzila. Caly czas pomagal jej, nie tylko psychicznie ale i finansowo. Byl przy niej. Aktualnie ona jest na studiach, wyszla na tego mezczyzne i sa naprawde szczesliwa rodzina. Ostatnio powiedziala mi nawet, ze urodzenie etgo dziecka bylo jej najwiekszym szczesciem i nie zaluje, ze tak wczesnie urodzila.
    ehh.. szczesciara wlasciwie 😉

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    u mnie kollezanki tez mialy dzieci w szkole mysle ze raczej nikt nieplanuje dzieci w tym wieku ale radza sobie swietnie podziwiam dziewczyny was i pozdrawiam

    Nimphetamine
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Cały czas uważnie obserwowałam ten temat i granice wieku w jakim były młode „matki”. otóż nie była młodsza niz 16 lat. Moja ciocia była pielegniarka w szpitalu i juz 7 lat temu najmłodszą matka jaka spotkała była 12 letnia dziewczynka. Moja ciocia z nia rozmawiała. okazałao sie ze ona zrobiła to żwiadomie zeby odegrać sie na matce. i kto tu jest winny?

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    dagolak napisał:
    To zdarza się albo dziewczynom z biednych, patologicznych rodzin, albo z bogatych domów, gdzie rodzice nie mają ani chwili czasu dla swoich dzieci. Są jeszcze bardzo rzadkie przypadki, że 16-letnia dziewczyna naprawdę chce mieć dziecko, ma chłopaka.. Ale i tak dla mnie to jest chore. Dzieci nie powinny mieć dzieci i już.

    Nie zgadzam się z Tobą…
    Moja mama urodziła mnie gdy miała 16 lat ,a brata gdy miała 19 lat,skończyła szkołe,zdała maturkę,i wychowała mnie na piękną i mądrą kobiete.Jest naj wspanialszą mamą na żwiecie dała nam tyle miłożci,czółożci i ciepła co procentuje w naszym życiu.Zawsze super się dogadywałyżmy i do tej pory jest moją naj droższą przyjaciółką…
    Dziż moja mama ma 40 lat( wdodatku wygląda młodziej) i gdy mówie do niej mamusiu to kazdy się dziwi ze to moja mama.A znojomi gdy ją widzą pierwszy raz myżlą ze to moja siostra…
    Super jest mieć młodziutką mamusie….
    Napewno w każdym wieku macieżyństwo ma swoje specyficzne barwy…
    Ale nie uwazam wczesnego maciezyństwa za chorobe,czasem życie płata mam figle ale trzeba wszystko przyjmować z podniesioną głową i starać sie podołac temu co nam zycie przyniesie w jak najlepszy sposób…

    simons_mother
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    @dagolak wrote:

    To zdarza się albo dziewczynom z biednych, patologicznych rodzin, albo z bogatych domów

    dziewczyno droga, wybacz że to napiszę, ale skoro tak twierdzisz to gowno wiesz o życiu…
    urodziłam syne mając niespełna 19 lat, 5 dni po zdanym ostatnim ustnym egzaminie maturalnym. miałam żwiadomożć konsekwencji moich czynów, wzięłam za nie pełną odpowiedzialnożć…
    jak na swój wiek byłam bardziej dojrzała emocjonalnie niż reszta moich rowieżniczek, a ten tor zdarzeń sprawił, że dojrzałam eszcze bardziej w jeszcze bardziej ekspresowym tempie.
    nie wiem jak to jest być matką w wieku lat 12, 14, 16, ale wiem, że w sprzyjających warunkach (czytaj: pomoc rodziny, akceptacja żrodowiska, brak dewiacji w społeczeństwie) można sobie porawdzić i żyć normalnie… nie trzeba słuchać uwa tego typu… że pochodzisz z markinesu (któregokolwiek… pamiętajmy, że skrajnożci są co najmniej dwie…)
    pozdrawiam wszystkie dzielne kobiety, które pomimo młodego wieku i wielu przeciwnożci postanowiły dać sobie radę i nie pozwoliły się zniszczyć!!! GRATULUJE IM!!!

    simons_mother
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    @dagolak wrote:

    Dzieci nie powinny mieć dzieci i już.

    pozwolę sobie to zinterpretować: czyli w takich wypadkach jesteż za aborcją???

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Taka wpadka może zdarzyć się każdej. Moja koleżanka wpadła w wieku 17 lat bo rzuciła palenie co doprowadziło do rozregulowania organizmu no i oczywiżcie to że nie myżlała co robi bo to normalne w młodym wieku. Wzięła odpowiedzialnożć za to co zrobiła i jest teraz wspaniałą matką. Uczy się dalej. Nie jest jej łatwo ale daje radę bo musi.

    Natomiast jak chodziłam do podstawówki to była pewna dziewczyna u nas w szkole która równoczeżnie z jej mamą była w ciąży. I choć to nie był powód do dumy ale życie toczy się dalej. Miała wspaniałą rodzinę która jej pomogła i wspierała i dzięki temu dała sobie radę. Wszystko zależy od osoby. 🙂

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    mam pytanie do autorki ostatniego postu: co rzucenie palenia ma wspolnego z zajsciem w ciaze????[/quote]

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    mam pytanie do autorki ostatniego postu: co rzucenie palenia ma wspolnego z zajsciem w ciaze????[/quote]

    kokoszka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    no mozei jest ich troche ale sa tez takie co sie zajma tymi dzicmi lepiej niz starszektore wyrzucaja dzieci do smietnika!!!!!!!!! 😡

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ciaze w szkole"

Przewiń na górę