Co robicie z nadwyżką gotówki?

  • Autor
    Odp.
  • Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Heja, mam pytanko, co robicie z nadwyżką gotówki? Pytam, bo bywa, że coż mi się uda uciułać, ale tak czy tak prędzej czy później się rozłazi. Co robicie z nadwyżkami? Inwestujecie/ Lokujecie? Jakie macie pomysły na pomnażanie pieniędzy?

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    To ja odkładam sobie.

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    A ja lokuję pieniądze na odzzielnym koncie – lokacie, z którego mam odsetki. Zbieram sobie na prawko, a potrzebuję dużo kasy bo na pewno musze duzo godzin wyjeździć. Ale jeżeli chcemy inwestować to na pewno trzeba mieć przynajmniej 1000zł na fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje. A lokaty to na każdą kwotę są.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ja tam „inwestuję” w ruchomożci… meble, lodówka… 😉 może za jakiż czas auto… bo o luźnych nadwyżkach to niestety nie ma mowy… przynajmniej dopóki muszę za studia bulić…

    Divay
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    ja z tego co kojarzę nigdy nie mam nadwyżki
    zawsze znajdzie sie coż co trzeba kupić albo pojawia sie niespodziewane wydatki
    na szczężcie tez mi tych pieniędzy nie brakuje wiec jest równowaga 🙂

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    Ja nadwyżkę ( w postaci premii np.) dzielę co miesiąc na na dwie czężci (niesymetryczne zresztą) – czężć inwestuję (po co mają leżeć, niech się mnożą 😉 ), czężć trzymam na ponadnormatwne wydatki typu spontaniczny wypad weekendowy, albo bezokazyjny prezent dla kogoż lub po prostu własne, babskie wydatki.

    Podobnie mój partner, mamy wspólne finanse i w przypadku inwestowania wychodzi nam to na dobre.

    Julia23 – fundusze inwestycyjne zaczynają się od minimalnej kwoty 200zł i każdej kolejnej wpłaty min. 50zł <-tak jest np. w Eurobanku.

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    haha nadwyzka gotowki – dobre sobie. dla mnie pojecie takie nie istnieje. kaski zaaaaaawsze za malo;) a potrzeby takie ze ło matko;)

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Jeżli już się zdarzy, że mam nadwyżkę, to raczej ją wydaje.

    MIECZ-NICK
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 476
    • Pasjonat

    JUZ zapomnialam co to nadwyzka gotowki 👿

    bart
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A to nie jest prosta odpowiedź, bo wszystko zależy od tego ile chcesz ulokować, na jak długo i jak wiele jesteż w stanie zaryzykować, a do tego trzeba mieć jakąż wiedzę. Na początek proponuję poczytać o podstawowych zasadach lokowania i inwestowania np. na ❗ , a potem, jak już będziesz umiał/umiała odpowiedzieć sobie na te pytania, dopiero p****żć do konkretów

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    ja ostatnio z moim T postanowiłam założyć wspólne konto i założyliżmy na nim dodatkowo OKO.. i tam sobie odkładamy na wakacje 🙂

    krlnk
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 269
    • Zapaleniec

    Nie wiem co z nia robie bo nigdy takiej nie mam 😛 zawsze mam jakies braki a nie 😛

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Nie mm nigdy nadwyżki 🙂 Wszystko rozwalam od razu,najczężciej na zakupy,fast foody i takie tam inne przyjemnożci… 😉 raczej cięzko nazwac mnie oszczędna osobą 🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    mnie w ogole nie mozna tak nazwac.

    moj facet na szczescie cos tam oszczedza:)))
    ja…mloda jeszcze jestem, to dobrze sie bawie.

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Nadwyżek to ja nie mam, wiem co trzeba robić z pieniędzmi, nie leżą u mnie, tylko zamieniają się w różne przedmioty. 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co robicie z nadwyżką gotówki?"

Przewiń na górę