• Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Żaden wstyd 😉

    NiEtYkAlNa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 476
    • Pasjonat

    poprawka to nic zlego, kazdemu moze sie zdarzyc.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    na dziennych przez 3 lata zdalem 1 przedmiot bez poprawki hahaha
    ale ja jestem po prostu bardzo leniwy ;p
    a i tak nie bylem zly, srednio przedmiot osoba zdawala za 3-5tym razem ;p

    na zaocznych wiekszosc robie w zerowkach opierdzielajac sie jeszcze bardziej niz na dziennych ;p

    ale tez mi nie zalezy na ocenach, byle zaliczyc

    a co do samodzielnego utrzymywania, utrzymanie sie samemui mieszkanie tez samemu w kawalerce to rzecz prawie niemozliwa, co innego wynajmowanie mieszkania z dziewczyna albo kumplami, wtedy to raczej lajt ;p
    jesli ktos mialby sie utrzymac samemu to (zalozmy ze wybiera wariant skromnego zycia i zaokraglijmy dla ulatwienia):
    wynajecie mieszkania 1000 miesiecznie
    jedzenie i picie 500
    studia 500 miesiecznie
    duperele, ubrania, kosmetyki itp – reszta

    czlowiek po maturze jak znajdzie robote za 2 koła to ma spore szczescie
    nie jest wcale tak latwo ;p
    ja zarabiam te 2 kola, mieszkam ze stara, dokladam jej sie do rachunkow raczej skromnie i wcale mi nie zostaje nic oszczednosci po miechu ;p

    oczywiscie, dla chcacego nic trudnego, ale nie jest wcale tak latwo no i trzeba chciec ;p

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    dokładnie poprawka to nic złego i kazdemu może sie zdażyć

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Zgadzam się z Miszczem. Czersi, Twój facet musi mieć wyjątkowe szczężcie, że ma tyle, żeby utrzymać się sam. Miszczu podał i tak dożc niską stawkę, 1000 zł miesięcznie to ja płacę na swoje mieszkanie razem z rachunkami i innymi pierdolasami. A jak ktoż wynajmuje, to jeszcze najemcy trza coż w każdym miesiącu odpalić. oO Zależy, jakie warunki. Ale tak, generalnie to jest tysiąc zlotych.
    Natomiast większożć ludzi po maturze, ba! W ogóle większożć ludzi zarabia najniższą krajową. Czyli starcza mu na samo mieszkanie – jesli mieszka i utrzymuje się sam, jak to Czersi sobie bardzo chwali. A gdzie tu jakież jedzenie, dojazdy do szkół/uczelni, ubrania, kosmetyki i inne potrzeby?

    także uważam, że ocenianie faceta, po tym, że mieszka z rodzicami jest troszkę nie fair. w naszym kraju ciężko jest o dobrą pracę. wiem, bo mój znajomy szuka teraz, a ma wykształcenie i dożwiadczenie zadowowe. ciężko tez jest utrzymać się samemu. co innego, gdy rzeczywiżcie ma się jakiegoż lokatora, dziewczynę, lub znajomych i to z nimi dochodowo dzieli się wszystkie opłaty.
    jak poznałam mojego faceta, to tez mieszkał u rodziców (22 lata), pracował i dokładał się do opłat – tak, jak Miszczu. nie widziałam w tym nic złego

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    mellodiv, masz dobre podejżcie i znasz realia. Jak się np. zarabiać 1200 zł to ciężko zamieszkać samemu…

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Wiecie co,jest w tym troche racji bo nie wziełam pod uwage tego,ze on nie płaci za mieszkanie,ale za to odkłada jakąż kasę co miesiąc.
    Mimo wszystko nadal uważam za porażkę ludzi którzy studiują i ciągną od rodzicow,ani takiemu studiowanie nie wychodzi zbytnio,ani nie pracuje.Zwykłe darmozjady.Moim zdaniem wcale nie jest tak ciezko o prace,ja złozyłam kilka cv i chyba za czwartym czy piatym juz sie dostałam,a nie mam zadnego doswidczenia zawodowego,prawa jazdy tez nie.Mój chłopak co prawda dostał sie po znajomosciach troche,ale chyba kazdy by skorzystał gdyby mógł.Rozumiem jak ktos szuka pracy,pracuje gdzies dorywczo itd.a nie jak siedzi z zalozonymi rekami,tym bardziej jesli sie studiuje zaocznie.Potem ktoż taki skonczy studia,nie ma zadnego doswiadczenia,nigdzie nie pracował i narzeka,ze jest tak ciezko o prace.Ja mam zamiar jak skoncze studia miec juz dosyc bogate CV,mam nadzieje,ze mi sie to uda.
    A co do poprawek to studia sa rózne.Rozumiem,że na jakimż prawie czy budowie maszyn jest bardzo ciezko,sporo osób odpada lub rezygnuje po pierwszym roku,sa ogromne problemy z zaliczeniem jakiegos przedmiotu,ale sa tez studia łatwiejsze typu roznego rodzaju filologie np. i tam miec poprawki to chyba trzeba sie mocniej postarac.

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Czersi, bo studenci zaoczni, którzy nie chcą pracować i rodzice im płacą czesne to dno 🙄

    Destiny
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    szansę? to trochę głupie.
    Chociaż fakt, że wtedy patrzyłabym na niego inaczej – byłby dla mnie raczej takim… fajtłapą, ciapą.
    Kobieta bez prawka jak najbardziej ale facet??
    To nie oznacza wcale ze taki facet nie mialby u mnie szans.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    no ale widzisz czersi, że w przyszłożci nie ma tak łatwo że sie za mieszkanie nie płaci, i to jeszcze jakie ceny około tysiaca :/
    Twój facet ma naprawde łatwo jeżeli tego nie musi robić.

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Jak się ma własne to się nie płaci tyle 🙂

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    szansę? to trochę głupie.
    Chociaż fakt, że wtedy patrzyłabym na niego inaczej – byłby dla mnie raczej takim… fajtłapą, ciapą.
    Kobieta bez prawka jak najbardziej ale facet??
    To nie oznacza wcale ze taki facet nie mialby u mnie szans.

    Czyli kobieta może nie mieć, ale facet już tak? 🙄

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    ja mam własne i płace czynsz. no chyba że Twój facet sobie chate na własnej działce wybudował 😀 dodajmy do tego rachunki… no tysiak się zbiera.

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    @mellodiv wrote:

    ja mam własne i płace czynsz. no chyba że Twój facet sobie chate na własnej działce wybudował 😀 dodajmy do tego rachunki… no tysiak się zbiera.

    Włażnie

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Nie chatę,a dom jednorodzinny.Sam nie wybudował niestety 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co sądzicie dziewczyny o facetach bez prawa jazdy?"

Przewiń na górę