• Autor
    Odp.
  • iwyl
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 120
    • Zapaleniec

    Hejka.
    Na pewno nie chorujesz na tzw Wielką Depresję, ale masz epizod depresyjny wywołany przez traumę jaką przechodzisz.
    Rozumiem co czujesz, musisz być silna i odnaleźć wiarę w życie.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    [usunięto_link]
    zapraszam do tego tematu, tam jest opisany problem z jakim ja obecnie sie borykam, duzo ciezszy niz twoj, z pewnoscia wyjdziesz z tego, juz samo to co piszesz jest na to doskonalym dowodem

    Renare
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Wiem,jak Ci ciężko. Naprawdę wiem: przeszłam depresję i nerwicę, i fobie. Jest coraz lepiej. Z tego można wyjżć. Praca jest ciężka, ale się opłaca. I nie łudź się, że wyzdrowiejesz w ciągu roku. Trzy lata to minimum, nastaw się, że przyjdą momenty zwątpienia, że wrócą objawy. Ale już będziesz miała narzędzia do walki z tym. Poszukaj jakiejż grupy oprócz terapii indywidualnej, lepiej jest z grupą, bo nie dożć, że masz ich wsparcie, to jeszcze nie do przecenienia jest fakt, że nie tylko Ty z tym walczysz. Służę radami, jeżli chcesz.

    Hamster
    Participant
    • Tematów: 63
    • Odp.: 415
    • Pasjonat

    Pytanie do chorych na depresje? Czy czasami slyszycie obce glosu lub szeptanie?

    martitaxx
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Czytałam w Sensie, że trzeba znaleźć jakież zajęcie na depresję takie na którym trzeba się skupić przeczytajcie może coż pomoże [usunięto_link]

    sexi woman
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    już nie potrafię się cieszyć…
    umieram…
    boleżnie…
    dusza zaplątała się w nieszczężliwa miłożć…
    Dlaczego nie da się kontrolować uczuć??????!!!!!!!!!!!!

    Gusia3D
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Udaj się do specjalisty, żeby sobie pomóc. Sama nie dasz sobie rady, problem będzie się tylko pogłębiał, dotykał coraz szersze grono Twoich bliskich i znajomych . Osobiżcie polecam Ci psychoterapię metodą Gestalt, która pozwala dotrzeć i wzmocnić swoją żwiadomożć, a oto przecież w tym wszystkim chodzi. Mogę polecić dobry gabinet Gestalt w Krakowie, ale w innych miastach, też pewnie znajdziesz godnych polecenia specjalistów.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    eee tam ci specjaliżci! polecam raczej życiowe spotkania na poziomie czuj mnie – a ja Ciebie 😯

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Myżlę że wizyta u psychologa nie zaszkodzi…
    Mi na kiepskie humory pomaga spacer po lesie kabackim – na szczężcie od kąd przenieżliżmy się do Józefosławia to mam jakiż kontakt z naturą. Trochę ruchu na żwieżym powietrzu może zdziałać cuda

    kasia.zawadzka1979
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Znam problem alkoholizmu, niestety ze swojej rodziny. W prawosławiu mówi się, że wszystko to co najgorsze się dzieje to włażnie przez alkohol. Może warto zwrócić się do Boga, żeby pomógł Wam ten problem rozwiązać…

    Hamster
    Participant
    • Tematów: 63
    • Odp.: 415
    • Pasjonat

    Nie ma nic prostrzego aby się pozbyć tej depresji. Myżl pozytywnie i medytuj. Twoje główne przekonania są destruktywne. Podaj swój e-mail to przeżlę Ci mój odczyt jak medytować.

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Można też spróbować przeczytać dobry poradnik, ksiazkę terapeutyczną. To na prawde działa. Słyszeliscie może o bajkach terapeutycznych?

    Loona
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    nooo tak jesień za pasem to i stany depresyjne się odzywają. faktycznie czasami dobra ksiazka pomaga w wielu problemach, ale jak ktos nie umie sobie z tym poradzić powinien siegnac po pomoc, rodziny, przyjaciół czy w końcu pomoc medyczną.
    loulou a te bajki terapeutyczne to niby dla dorosłych? o czym one są?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    No własnie loulou jakież przykłady bo za oknem coraz zimniej i ciemniej:)

    kasia2812
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    na pewno dużą wagę ma to żebyż nie była sama z tym problemem wsparcie rodziny przyjaciół jest bardzo ważne ta codziennożć doprowadza nas do depresji i momentów załamania fajnie gdy trafimy do dobrego specjalisty który weznie sobie do serca to co nam dolega wysłucha pomoże i może nie wyżle od razu do szpitala gdzie jeszcze bardziej się zdołujemy też moja najbliższa osoba
    miała załamanie nerwowe….jeżdziliżmy od lekarza do lekarza diagnozy leki czasem nietrafione
    ale rodzina to podstawa więc trzymaj się to nie wstyd mieć depresję 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " depresja"

Przewiń na górę