• Autor
    Odp.
  • Kolla1981
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    U mnie sprawdza się imbir. Nie stosuję żadnych lekarstw tylko piję herbatkę imbirową z utartego korzenia. Czasem dodaję do niej sok z malin, a czasem sok z cytryny i miód. Mocno rozgrzewa. Bardzo Wam polecam, ostatnio na herbatce przeleciała mi grypa (tu był komplet: herbatka imbirowa + łóżko)

    s7onko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Ciepłe mleko z czosnkiem i miodem ! Brzmi okropnie, ale pomaga!!!

    Natalka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    boże jest tu tyle porad, że nie wiem która zastosować na moje przeziębienie 🙂

    babusek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Porządnie się wygrzać , wypocić , kilka dni w łóżku a jak katar nie daje żyć unikać kropli do nosa bo niszczę żluzówkę .Można za to nabyć drogą kupna w aptece fajne preparaty ziołowe które dobrze oczyszczają zatoki i zmniejszają katar .Mnie przypadł do gustu sinulan , i aż jestem zdziwiona jego skutecznożcią .polecam

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Syrop z czosnku: zmiażdżyć kilka ząbków, a do powstałej masy wcisnąć sok z dwóch cytryn całożć zalać niewielką ilożcią przegotowanej, schłodzonej wody. Miksturę przekładamy do ciemnego słoiczka, odstawiamy na kilka dni, odcedzamy. Pijemy 3 razy dziennie.
    Mleko z miodem i czosnkiem: do szklanki ciepłego mleka dodajemy łyżkę masła i łyżkę miodu całożć doprawiamy dwoma ząbkami rozgniecionego czosnku.

    benitta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Syrop z cebuli działa bardzo dobrze, tylko potrzeba czasu żeby był gotowy do spożycia – nie można tak od razu. Do tego czosnek, miód, cytryna, sok z malin i wygrzewać się w łóżku….imbir podobno też fajnie działa na przeziębienie, to można wkroić trochę do herbaty.

    magda70045
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    ja tez nie nawidze byc chora 😉

    sok z malin polecam 🙂

    witaminki brac na wzmocnienie 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Domowe sposoby na przeziębienie"

Przewiń na górę