Internet Satelitarny

  • Autor
    Odp.
  • Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Czy ktoż korzysta z tej formy dostępu do sieci? Słyszał opinie lub miał jakież dożwiadczenia?

    Poszukuję rekomendacji o tej opcji, gdyż zastanawiamy się nad instalacją rutera.

    Będę wdzięczna za opinie.

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    to rozwiązanie ma plusy i minusy. Plusem jest to że wszędzie masz zasięg nawet tam gdzie inni nie dają rady. Minus. Jeżli masz młodszego brata który katuje gry to sobie nie pogra.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Nam internet potrzeby jest w domu do bieżącego kontaktu ze żwiatem. Poczta, informacje, forum.
    Problemem jest to, że nie ma w okolicy żadnego operatora, a bezprzewodowy internet od operatora sieci komórkowej nas nie satysfakcjonuje. Gdybyżmy mieli każdemu z domowników zakupić modem, to miesięczne koszty znacznie by podskoczyły- NIE OPŁACA SIę.

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    ja ogólnie powtórzyłm ci to co słyszałem, nie jestem sprcjalista w tym temacie. a co znalazłaż w sieci na ten temat?

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    nie mart się dla mnie też :). A tak poważnie trochę ich mało. nawet niechce patrzeć jakie mają ceny. pewnie troche duże ale coż za coż 🙂

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    ciekawy artykuł nie wiedziałem że TPSA wchodzi w internet satelitarny.

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    mi np tp odmówiła przyłączenia do sieci. powiedzieli mi że jestem nie rentowny. brakuje miejsca w centralce. Wszyscy na około mają a ja nie mogę :(aktualnie sprawdzam orange ale to wszystko chodzi jak złów. szybciej przebiegne na około domu niz strona się odpali

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    mi np tp odmówiła przyłączenia do sieci. powiedzieli mi że jestem nie rentowny. brakuje miejsca w centralce. Wszyscy na około mają a ja nie mogę :(aktualnie sprawdzam orange ale to wszystko chodzi jak złów. szybciej przebiegne na około domu niz strona się odpali

    to dzwoń na błękitną linie i rezerwuj sobie port w szafie ONU, albo wnoż o to by zmienili szafę 😉

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Dialog i te inne dziwne firmy raczej mnie nie interesują. Internet satelitarny jest dobrym rozwiązaniem, nie wiedzieć czemu w naszym kraju jedynie jest tak mało popularny. Na zachodzie Europy to na żwiecie, to powszechnie stosowana forma podłączenia do sieci.

    I zapomnieć należy o stereotypie, że są kłopoty jeżli pogoda kiepska.

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    ale niestety nie u nas. małe firmy czy hotelik gdzies na uboczu pewnie by na takim rozwiazaniu skorzystał ale ludzie nie wiedza ze jest taka mozliwosc

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Bierze się to z tego, że bardziej popularny jest internet od operatorów komórkowych … aktualnie tańsze w wykorzystywaniu.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    net satelitarny strasznie drogi jest, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt, czytałam o tym i wychodzi na to że głównie chodzi o wysyłanie danych z komputera do satelity – trzeba mieć dobry nadajnik – dobry znaczy niestety i drogi :/, a samo odbieranie sygnału – zwykły talerz jak to do satelity

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Bierze się to z tego, że bardziej popularny jest internet od operatorów komórkowych … aktualnie tańsze w wykorzystywaniu.

    No nie wiem czy jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, w przypadku rodziny 4 osobowej, gdzie każdy chciałby mieć dostęp do netu w domu.

    Są 4 komputery i co? 4 modemy? 4 abonamenty???

    W przypadku zainstalowania satelitarnego płacisz jeden abonament.

    Poza tym, internet mobilny był swego czasu również luksusem, na który niewiele osób mogło sobie pozwolić. Z czasem zyskał na popularnożci i moim zdaniem tak również się stanie w przypadku satelitarnego.

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Odnożnie 4oosobowej rodziny – cztery komputery, jeden abonament 😉

    wystarczy stworzyć w domu serwer i z kompa rozsyłać internet dla pozostałych mieszkańców …

    i nie powiesz mi, że to nie jest tańsze rozwiązanie od internetu satelitarnego ?

    Troszkę wiedzy i chęci – wszystko można zrobić 🙂

    Brokk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    zakladaż że każdy ma dostęp do netu przez kabel albo operatora komurkowego. jest wiele miejsc w polsce gdzie jednego i drugiego nie ma. i co wtedy?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Internet Satelitarny"

Przewiń na górę