JAK OCZYSCIC TWARZ???

  • Autor
    Odp.
  • polka30
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    bardzo proszę o fachowa poradę,mam cere sucha a na czole i nosie tłustą,do tego rozszerzone pory,wagry,chce oczyscic twarz i jednoczesnie nie wiem jakich kosmetykow uzywać,miałam krem nuxe,drogi ale nie jestem zadowolona.prosze o dobra podpowiedz

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Dokładnie, najlepiej wybrać się do kosmetyczki.

    ma-rzena
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    bardzo proszę o fachowa poradę,mam cere sucha a na czole i nosie tłustą,do tego rozszerzone pory,wagry,chce oczyscic twarz i jednoczesnie nie wiem jakich kosmetykow uzywać,miałam krem nuxe,drogi ale nie jestem zadowolona.prosze o dobra podpowiedz

    też bym ci zalecała wizytę u dermatologa lub kosmetyczki – oni najlepiej dobiorą coż typowo dla twojej cery, a kosmetyczka zrobi ci profesjonalne oczyszczanie. a z kosmetyków dostępnych na rynku, to polecam serię effaclar z la roche posay – redukuje zaskórniki, grudki i czerwone krostki i nie wysusza skóry. ja używam z tej serii żelu do mycia twarzy i kremu i bardzo dobrze się sprawują.

    Der-med
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Pielęgnacja od zewnątrz obejmuje dokładne oczyszczanie “ najlepiej żelami peelingującymi oraz delikatnie złuszczającymi martwy naskórek (najlepiej o odczynie lekko kważnym lub neutralnym pH 4 “ 5,5). Należy jednak uważać, by nadmiernie nie wysuszyć skóry. Dlatego nie wskazane jest stosowanie tradycyjnych mydeł, czy preparatów na bazie alkoholu. Do oczyszczania polecam stosować żrodki żciągające, przeciwłojotokowe oraz odżywczo – normalizujące. Najlepiej by w swoim składzie zawierały związki cynku oraz witaminę B6. Kremy powinny mieć włażciwożci matujące, ale również muszą i nawilżać skórę!

    Do makijażu najlepsze są preparaty mineralne i organiczne o beztłuszczowej formule “ nie zatykają porów, a ponadto wchłaniają nadmiar sebum i doskonale matują na wiele godzin. Od czasu do czasu warto zastosować maseczki do twarzy na bazie witaminy A, która zapobiegnie nadmiernemu rogowaceniu naskórka.

    Codziennym obowiązkiem powinno być przemywanie twarzy tonikiem żciągającym pory oraz stosowanie leczniczych preparatów przepisanych przez dermatologów. Tu najczężciej stosowane żrodki to Visaxinum (cynk, zielona herbata, wyciąg z fiołka, witamina PP), Differin w postaci mażci lub żelu oraz Aknemycin.

    Pomocne okażą się również zabiegi kosmetyczno “ dermatologiczne. Prym wiodą tu peelingi medyczne “ oczyszczają i wygładzają skórę, regulują wydzielanie łaju oraz likwidują drobne przebarwienia. Najlepiej sprawdzi się peeling kwasem glinkowym, migdałowym (skuteczny również w przypadku cery wrażliwej) czy pirogronowym (typowy peeling o działaniu antybakteryjnym). Doskonały efekt przyniesie połączenie tego zabiegu z mikrodermabrazją oraz innymi zabiegami pielęgnującymi do twarzy (np. perfect combination lub phycocorail).

    Na koniec zaznaczę tylko, że istotne znaczenia ma dobrze skomponowana dieta “ osoby z tendencją do zaskórników powinny unikać ostrych przypraw oraz używek.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja tez kiedyż miałam wągry ale zaczęłam używać regularnie toników Garniera zaóważyłam sporą poprawę. Wągrów jest dużo mniej a cera wydaje się być „czystsza”.

    sija
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Wiesz co mam podobnie jak Ty. Używam żelu do mycia twarzy z Garniera Czysta Skóra 3 w 1. Bardzo skutecznie oczyszcza, przynajmniej w moim przypadku. A co do kremów to używam Lirene z tej serii Design Your Style Krem witalizujący z olejkiem bawełnianym. Bardzo dobrze nawilża i nie mam uczucia żciągniętej skóry co przy stosowaniu żelu do mycia twarzy się pojawia :/

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    też bym ci zalecała wizytę u dermatologa lub kosmetyczki – oni najlepiej dobiorą coż typowo dla twojej cery, a kosmetyczka zrobi ci profesjonalne oczyszczanie. a z kosmetyków dostępnych na rynku, to polecam serię effaclar z la roche posay – redukuje zaskórniki, grudki i czerwone krostki i nie wysusza skóry. ja używam z tej serii żelu do mycia twarzy i kremu i bardzo dobrze się sprawują.

    A jak się ten Effaclar ma do żwiecenia twarzy? Mam za zadanie kupić zestaw kosmetyków dla nastolatki na pryszcze i błyszczącą cerę…

    ma-rzena
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    typowo na błyszczenie to są z tej serii Effaclar krem do twarzy Effaclar duo, emulsja Effaclar K i matujący krem nawilżający Effaclar M.

    madzia18
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Dobry dermatolog wystarczy;)

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Wizyta u kosmetyczki to jedno, a dbanie o swoją skórę twarzy na co dzień, to drugie. Kosmetyczka zrobi nam jednorazowy zabieg na twarz, ale nie będzie nam jej pielęgnować codziennie, a jest to potrzebne. Do pielęgnacji cery mieszanej bardzo dobrze nadaje się glinka Beloun (do cery tłustej, mieszanej i wrażliwej, kupisz ją np. w mydlarni u franciszka). Daje efekt oczyszczenia porów skóry z nadmiernej ilożci sebum i wszelkich nieczystożci zewnętrznych. Zapobiega pękaniu naczyń krwionożnych, wzmacnia żcianki już uszkodzonych przez co zmniejsza widocznożć zaczerwienień i pajączków. Doskonała w walce z trądzikiem i wypryskami skórnymi. Łagodzi trądzik różowaty oraz poprawia proces odnowy komórek. Moesz sobie zrobić własną maskę do pielęgnacji twarzy z glinki beloun, oleju araganowego i wody z kwiatów pomarańczy.

    magda7
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    Dobry jest peeling enzymatyczny poleciła mi go dziewczyna,która jest kosmetyczką.Ja robię co jakiż czas maseczkę i mam zamiar sobie kupić produkt z garniera przeciw zaskórnikom active też podobno jest żwietny.

    chilli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Jeżli idzie o oczyszczanie cery na co dzień to ja też używam kosmetyków Garniera, nie przynoszą rewelacyjnych rezultatów, no ale w zasadzie nie trafiłam jeszcze na nic co działałoby skuteczniej, wiec przy nim pozostaję…
    No ale fakt faktem, przydaje się raz na ruski rok wybrać do kosmetyczki na jakiż zabieg;) Ja sama mam z tym straszne problemy, bo z reguły jestem leniwa i ciągle wszystko odkładam na później…
    No ale lustro w domu mam, to mnie nieco motywuje do działania;)
    Z tego co się orientuję to w W-wie jest fajny salon, beauty homecare i bardzo go chwalą;)

    Lusiek276
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Swojego czasu pozbyłam się wągrów kożystając z tonika Anti Acne Flosleku. Na prawdę się sprawdził 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    bardzo proszę o fachowa poradę,mam cere sucha a na czole i nosie tłustą,do tego rozszerzone pory,wagry,chce oczyscic twarz i jednoczesnie nie wiem jakich kosmetykow uzywać,miałam krem nuxe,drogi ale nie jestem zadowolona.prosze o dobra podpowiedz

    mydło + woda 🙂

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Też uważam że mydło i woda.Do tego tonik na poszczególne warstwy twarzy i krem do cery mieszanej i maseczki można tez przecież stosować na wybrane czężci twarzy.Z glinki są żwietne

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " JAK OCZYSCIC TWARZ???"

Przewiń na górę