• Autor
    Odp.
  • Gloria25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja stosowałam kosmetyki Ziaja polecam,niedroge ale skuteczne..poza tym zabiegi u kosmetyczki od czasu do czasu tez poprawiaja cere.

    No, ale co ci pomogą kosmetyki ziaji w oczyszczaniu twarzy? Według mnie nic.
    Jak ktoż ma tłustą skórę czy jeszcze gorzej – łojotokową, to naprawdę nawet najlepsza pielęgnacja nie zastąpi dobrego oczyszczania u kosmetyczki bo te zaskórniki będę się robić coraz większe, bardziej widoczne i w dalszej kolejnożci, trudne do wyduszenia. Naturalnie odpowiednia pielęgnacj, odpowiednimi kosmetykami musi być, ponieważ utrzyma w ryzach żwiecenie się twarzy, przez co te zaskórniki będą się wolniej robić. Zapomniałam wczeżniej nadmienić o kremach, a przecież te są bardzo ważne – na dzień może to być matt cream z clareny z linii dermasebum line, a na noc np. Skin renewal complex z kwasami owocowymi.
    Odnożnie zabiegów gabinetowych to podtrzymuje swoje wczeżniejsze zdanie.

    Mimbla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja z kolei do oczyszczania twarzy używam tylko żelu do mycia firmy DCL, zmywam wodą, później żel do twarzy z tej samej linii czyli dla cery problematycznej i gotowe. Genialny jest po prostu. Zresztą już wiem, że samo oczyszczanie niewiele daje dopiero oczyszczanie, nawilżanie, a dwa razy w tygodniu peeling daje poprawę stanu skóry.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Najlepsze jest mydło 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @ladyDee wrote:

    @Kowal wrote:

    Najlepsze jest mydło 🙂

    😆 coż w tym jest, ale niestety Kowalu niektórym nie służy i nie pomaga gdy ktoż ma problemy z cerą… 😉

    Polecam żel L’Oreal przeciw zaskórnikom (odblokowujący pory) i jakiż tonik żciągający… Ale tak jak już wczeżniej wspomniano, wizyta u kosmetyczki może sporo dać i poprawić kondycję Twojej skóry. 😉

    No to mydło później krem 😀

    A na odblokowanie por gorąca woda do miseczki ręcznik na głowę i niech paruje na twarz 🙂

    Gloria25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    @Kowal wrote:

    Najlepsze jest mydło 🙂

    Ja bym tutaj polemizowała 😆 Mydło masakrycznie wysusza skórę i paradoksalnie jeżeli osoba z tłustą skórą będzie myła twarz mydłem, to skóra się jej bardzo wysuszy, a łojotok i tak będzie miała 😛
    Do oczyszczania skóry twarzy jak i do jej pielęgnacji, zwłaszcza cery mieszanej, tłustej i łojotokowej trzeba koniecznie używać odpowiednich zestawów kosmetyków. Inaczej nie da się nad taką skórą zapanować, nie mówiąc już o nakładaniu pudrów i podkładów, które zapychają pory i tych zaskórników jest jeszcze więcej!! Najlepiej stosować linie profesjonalne, jak wspomniane DCL czy chociażby Clarena.

    aska1980
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Ja wręcz powiem, że jak będziesz myła twarz mydłem to łojotok będzie jeszcze większy, bo mydło zdziera z nas powłokę hydro-lipidową przez co gruczoły chcą nadrobić braki i jeszcze więcej łoju produkują.
    Z DCL kiedyż kupiłam u dermatologa z serii do twarzy z trądzikiem aktywny żel do mycia twarzy i krem na noc. Były to pierwsze kosmetyki do walki z trądzikiem, które nie wysuszały twarzy a zwalczały pryszcze. Zarówno krem jak i żel zawierają kwas hialuronowy co sprawia, że cera nie jest wysuszona na wiór. Ale wydajnożć to one mają kosmiczną, bo żel miał coż 170ml a miałam go chyba 3 albo 4 miesiące przy myciu buzi rano i wieczorem. Tam jeszcze z tej serii do cery trądzikowej jest żel punktowy na krosty i leczniczy żel nawilżający na dzień.
    A Clareny nigdy nie próbowałam.

    wioloo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Na oczyszczanie twarzy żwietny jest program pielęgnacyjny eva natura głęboko oczyszczający. Pierwszy krok to peeling, a następnie maseczka głęboko oczyszczająca. Polecam

    Gloria25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Kosmetyki Eva Natura są za słabe, aby oczyżciły twarz i poradziły sobie z problematyczną cerą. Poza tym one moga uczulać i maja niezbyt fajny skład, a znam się trochę na składach kosmetyków, więc szczerze odradzam. Najlepiej wybierać kosmetyki profesjonalne, które nie są dostępne w drogeriach, a w salonach kosmetycznych czy klinikach dermatologicznych, bo własnie takie kosmeceutyki mają skoncentrowany skład i ukierunkowane działanie. Poza tym specjalista/lekarz/kosmetolog dobierze odpowiedni produkt do danego problemu, no i będzie on uzupełnieniem leczenia dermatologicznego czy farmakoterapii.
    Dlatego wspomniałam wczeżniej o DCL…

    Ponadto, nie czarujmy się – kosmetyki za kilka złotych nie oferują praktycznie nic, a składniki w nich zawarte sa marnej jakożci.

    Nadanka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Gloria zgodzę się z Tobą. Do Kowala niestety mydło nie jest wskazane przy trądziku i alergiach. Co do kosmetyków DCL ja wiele słyszałam dobrego od przyjaciółki i widziałam efekty po ich stosowaniu na jej twarzy. Buźka wygląda teraz tak jakby nigdy nie miała problemu z krostami i zapchanymi porami.

    Gloria25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ja teraz zastanawiam się, aby kupić sobie jeszcze krem pod oczy ten Ultra Gentle, jednak zrobię to chyba dopiero w drugiej połowie lutego, ponieważ nie mam teraz wolnego zastrzyku gotówki 😕 Jak ja nie lubię końca miesiąca 😡

    Tolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Witam Wszystkich
    Moim problemem tak jak Waszym są problemy z cerą.Stosowałam chyba naprawdę wszystko,nawet zmieniłam dietę.Ogólnie nie jest tak źle pod koniec miesiąca jest najgorzej,ale wiąże to z hormonami (miesiączką). Ale jak są to są bolące i wyglądam jak bym dojrzewała a to już dawno mam za sobą.Ktoż napisał,że pomogło mu mydło,stosowałam Mydło Jeleń nawet nawet ale troszkę wysusza mi skórę.Teraz stosuję go raz w tygodniu.
    Słyszałam kiedyż o preparacie Laktoferyna (chyba jakoż tak )i Bratek (+)nigdzie go nie można kupić chyba że przekręciłam nazwę,jeżli ktoż to stosował to proszę o kontakt. Słyszałam że to pomaga,łagodzi i wygładza może warto spróbować.

    Pozdrawiam 🙂
    T.T.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    gadasz jak moja Mała 😉 też coż robi z twarzą 😀 hej! hard.

    Tolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Dzięki 😳 ,może faktycznie,ale jestem tu nowa,słyszałam i czytałam że mój problem dotyczy 60% kobiet.Liczę na pomoc.
    Pozdrawiam
    T.T.

    Zmyslowa-Bielizna.eu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    1. Mycie.

    Pierwszym krokiem jest oczywiżcie umycie twarzy. Weź więc żel myjący i do dzieła. Pamiętaj, że żel myjący musi być indywidualnie dobrany do typu twojej skóry. Nałóż żel na skórę i masuj ją delikatnie okrężnymi ruchami, co najmniej przez minutę. Następnie spłucz twarz ciepłą wodą i osusz.
    krok
    2
    Złuszczanie.

    Złuszczanie polega na usunięciu z powierzchni skóry jej martwych komórek. Powoduje to, że skóra wygląda młodziej. Użyj peelingu odpowiednio dobranego do twojego typu cery. Nałóż peeling i wmasuj go, ale nie naciskaj zbyt mocno, by nie uszkodzić powierzchni skóry. Spłucz twarz wodą.
    krok
    3
    Odżwieżanie.

    Zanurz ręcznik w misce z gorącą wodą na minutę. Możesz go zanurzyć przed myciem i złuszczaniem, by zaoszczędzić trochę czasu. Gdy woda dobrze wsiąknie w ręcznik, wyjmij go z miski, wykręć nadmiar wody i połóż ręcznik na twarzy. Ciepło otworzy twoje pory i pomoże głęboko oczyżcić skórę. Po około 3-4 minutach usuń ręcznik z twarzy i osusz ją.

    agii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Witam wszystkich:)ja tez niestety mam takie problemy z twarza,moge polecic peeling kawitacyjny i mikrodermabrazje.Narazie robiłam zabiegi raz w nowo otwartym salonie N25 i musze powiedziec ze jestem mile zaskoczona,buzia wyglada promiennie i swiezo:)zabiegi sa przyjemnie nie czułam zadnego dyskomfortu,napewno jeszcze zrobie mikrodermabrazje i kawitacje w tym salonie bo jestem zadowolona z profezjonalizmu P Justyny i do tego te konkurencyjne ceny:).polecam te zabiegi w salonie N25 🙂
    kosmetyka-warszawa.pl 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " JAK OCZYSCIC TWARZ???"

Przewiń na górę