• Autor
    Odp.
  • muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    ja w taką pore roku bardzo mało sie maluje…oczywiscie tusz kredka i puder 😉 co innego jak musze gdzies wyjsc do ludziii wtedy wiecej czasu mi to zajmuje;) ale mam tak ze nie wyjde z domu bez pomalowanych rzęs

    Roxana
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 145
    • Zapaleniec

    Dla mnie raczej kobieta powinna mieć makijaż, nie tapete a delikatny makijaż. Bez niego wygląda jak dla mnie szaro i bez wyrazu. Kobieta musi mieć pomalowane oko aby uwydatnić spojrzenie ( niektóre dziewczyny nie muszą).

    Ja osobiżcie nakładam luminizer i lekko pudruje się a cienie mam brązowe albo róże, oczy i błyszczyk bezbarwny.

    bzdura1313
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    mnie to zajmuje kilka minut, coż koło 10. matujący podkład, jasny, opalizujacy, rozżwietlajacy cień, czarny tusz, puder. no i jakiż jasny błyszczyk. czasem maluje oczka ciemnym srebrem i podkreżlam czarną kredką, to wyglada seksy 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

    Kwiat we wlosach
    Member
    • Tematów: 51
    • Odp.: 590
    • Zasłużony

    ja ostatnio kupiłam sobie puder do twarzy raczej fluiu i zaczynam dodawac do mojego makijazu czyli do maskary fluid:) to wszytsko i to wszytsko zajmuje mi 30 minut długo maluje osbie oko:D oj dłuugo

    Serrafina
    Member
    • Tematów: 42
    • Odp.: 527
    • Zasłużony

    Makijaż. Niezależnie wieczorowy czy dzienny ma kilka etapów, zmieniają się tylko szcegóły. Najważniejsza jest pielęgnacja przed i po.

    A. Przygotowanie do makijażu.
    1. Na zewnętrznej stronie dłoni rozetrzyj mleczko i nałóż na twarz. Myj nim twarz jak mydłem, zetrzyj wszystko wacikiem.
    2. Przetrzyj twarz tonikiem.
    3. Nałóż krem specjalny, tj. pod oczy, na przebarwienia itp.
    4. Nałóż krem odpowiedni do pory dnia.
    B. Makijaż – baza.
    1. Jeżli to długie wyjżcie nałóż bazę matującą (np. DAX).
    2. Podkład rozżwietlający, nie jest konieczny, ale polecam, cera zyskuje promienny, lekko opalony wygląd (np. GG Oriflame).
    3. Podkład, zawsze ton jażniejszy od karnacji! Rozprowadź na twarzy i wtłocz nawilżoną gąbką do podkładu.
    4. Nałóż korektory.
    5. Pędzlem rozprowadź puder pyłkowy.
    6. Wykończ bazę rozprowadzając na kożciach policzkowych i tam, gdzie czegoż „za dużo” puder w perełkach lub róż.
    C. Makijaż – finał.
    1. Wybierz dwa cienie do powiek (jażniejszy i ciemniejszy), jasny nałóż na całą powiekę (pod brwi, delikatnie pod okiem, aż po linię od zewnętrznego kącika pozakończenie łuku brwiowego), ciemny rozprowadź na zewnętrznym 3/4 zgięciu powieki i wykończ kącik (nad i pod okiem).
    2. Kredką do oczu obrysuj oko (całe lub 3/4 u góry, rozszerzając ku zewnętrznemu kącikowi, 1/3-2/3 na dole) przy zewnętrznych kącikach nie łącz linii i delikatnie wyjdź linią za oko.
    3. Delikatnie popraw linię brwi (cieniutkie krótkie kreseczki) i uczesz brwi.
    4. Wytuszuj rzęsy (poziome ruchy szcoteczki nz zewnątrz).
    5. Przyjrzyj się twarzy. Perłową kredką zaznacz kąciki oczu i łuk pod brwiami.
    6. Białą kredką obrysuj linię ust i rozetrzyj.
    7. Obrysuj usta konturówką.
    8. Nałóż szminkę.

    Gotowe, całożć trwa 15-20 minut.
    ❗ Uwagi ❗

    1. W lato w dzień rezygnujemy z fluidu, tylko puder pyłkowy i ewentualnie korektor.
    2. Kolory, jakie do oczu i włosów to chyba wiemy, jakie tonacje też, więc tylko ogólna zasada. W dzień sugerujemy się kolorem oczu przy wyborze kolorystyki, na wieczór makijaż musi pasować do kreacji.

    D. Zmywanie makijażu.
    1. Plynem do demakijażu oczu zmywamy tusz wacikiem.
    2. Mleczkiem (jak w A), usuwamy resztę makijażu.
    3. Tonizujemy skórę.
    4. Nakładamy serum lub krem specjalny.
    5. Nakładamy krem odpowiedni do pory dnia.

    Dobranoc 😆

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    ja pitole, zdaje sobie sprawe ze tak pewnie powinien wygkadac piekny makijaz. ale ret to jest ciezkie do noszenia przez dzien. a gdybym np niechchacy sie drapnela to przeciez w tym miejscu bylby widoczny brak warstw makijazu

    krem pod oczy – jej odrazu by piekly,

    ja w zyciu swoim nie mialam tylu kosmetykow co trzeba na to wyglada uzyc podczas 15 minut przed wyjsciem

    a tak z innej beczki to malujac sie tak czesto to przed 40 bedziemy wygladac jak po 70tce

    Kwiat we wlosach
    Member
    • Tematów: 51
    • Odp.: 590
    • Zasłużony

    zgadzam się że makijaz psuje cere i szybciej sie bedziemy starec i ja sie zastanawiam czy dalej kupowac ten fluid same rzesy wystrcza choc ceraładniej wyglada taka jendolita ladniutka 🙂

    Serrafina
    Member
    • Tematów: 42
    • Odp.: 527
    • Zasłużony

    Jak najbardziej, ja też lubię sobie zrobić wakacje od makijażu. Czy ten opisany jest ciężki – napewno zależy od doboru kosmetyków. Po drapnięciu nie będzie rysy 😉 jeżli odpowiednio dobierzemy kolor podkładu! Ponadto cera nie niszczy się tak szybko jeżli stosujemy włażciwą pielęgnację, o której wspomniałam. 8)

    Tagster
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    a swoja droga jak sie umalujecie . na noc oczywiscie umyjecie to na drugi dzien nie macie syfow na twarzy po tej tapetce?

    Cokolwiek masz na twarzy- czy to kurz po dniu pracy, czy może tapeta- jeżeli nie umyjesz dokładnie to zawsze syfy będziesz miała 🙂 Niedokładnie lub nieumiejętnie umyta skóra mżci sie okrutnie 😉 znam to z autopsji 😉

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    u mnie to wyglada tak;
    😉 jak nigdzie nie wychodzę lub tylko do kolezanki to zero tapety
    😉 ale jak juz gdzież dalej sie zapuszczam to:

    ➡ po umyciu twarzy nanosze krem matujacy[nivea visage]
    ➡ nanosze pędzlem puder w kamieniu na całą twarz
    ➡ robie czarna kredką kreske na gornej i dolnej powiece[oko obrysowane 😉 ] potem nanoszę na powieki cień jasniejszy[kożć słoniowa] od wewnetrznej strony oka a ciemniejszym[sredni brąz ] od zewnatrz. Cieni do powiek uzywam w kolorach brązu, opalenizujacej zieleni, sliwki, kożci słoniowej, rózu[teraz rzadziej], wrzosu. Cienie dobieram do koloru bluzki oczywiżcie w miarę rozsądku 🙄
    ➡ usta maluję błyszczykiem zazwyczaj takim metalicznym ale cos od brązu z dużą ilożcia brokatu albo pomadką ochronna z nivea[pearl] albo miss sporty[shine] z brokatem
    ➡ no oczywiżcie jeszcze nanosze tusz do rzęs i grzebykiem nadaje ksztalt brwiom i tez je troszke zaczerniam kredka lub delikatnie tuszem

    całożć zajmuje mi ok 10min

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    Mi makijaż zajmuje ok 30 minut. Powieki maluje w kolorach jasnego różu albo brązu. Rzęsy maluje dwoma maskarami na pogrubienie i wydłużenie. Oczywiżcie nakładam podkład żeby makijaż sie dłużej trzymał.Brwi podkreżlam czarną kredką ale delikatnie. Usta maluje bezbarwnym żwiecącym błyszczykiem który nadaje połysk. Ostatni etap to perfum i jestem gotowa. Dłużej zajmuje mi układanie włosów. Całe przygotowanie do wyjżcia to ok 2 godziny (prysznic, makijaż i układanie włosów).

    Patrycja07
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    ja powieki maluję jasnym, beżowym cieniem. Robię delikatną kreskę na dolnej i górnej powiece brązowym cieniem do powiek. rzęsy maluję brązowym tuszem.
    Na usta nakładam delikatny, delikatnie czerwony błyszczyk i róż na policzki w kolorze brzoskwiniowym.

    malena
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    kiedy jest gorąco to wogole si enie maluje, nie mam problemow z cerą wiec nie musze niczego maskowac i łapie wszyytskie promienie slonca:) nie maluje sie codzinnie, ale jesli juz to taki lekki makijaz: tusz do rzes, cien do powiek najpiej jakis jasny i blyszczyk. Kiedy wychodze gdzies lubie miec wtedy mocniej podmalowane oko, rozswietlający puder itd. Jednak nie gustuje w ciezkich, ciemnych makijazach bo wg. mnie zrobienie takiego makijazu wymaga duzej perfekcji zeby to naprawde ladnie wygladalo

    kaprysna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    zazwyczaj jest to jakis podklad matujacy, tusz i blyszczyk/szminka.

    czasem gdy wygladam strasznie blado, to kilka razy przejade puderem brazujacym w kulkach i mozna ruszac na podboj swiata 😉

    Ordonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Tusz, czarna kredka do oczu, podkład i błyszczyk jasnorozowy lub przezroczysty

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak sie malujecie na codzień"

Przewiń na górę