• Autor
    Odp.
  • kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    witam 🙂 moim problemem jest otóż to, ze podczas brania tabletek antykoncepcyjnych przytyłam troszke ( zwiększyło sie sadełko i wraz z nim oczywiscie piersi ) a teraz chciała bym sie tego pozbyc w jakis łagodny i zdrowy sposób 🙂 wspomnę ze cwicze 5 razy w tygodniu (pożladki,zgrabną sylwetke i płaski brzuch) po 15-20 min. :> lecz nie wiem czy to wystarczy na zgubienie tej malej i zbednej warstwy gdyz ćwiczenia na brzuszek i sylwetkę sa z elementami jogi i nie sa chyba az tak efektywne… moze doradzicie co moge dolozyc do tych ćwiczen 🙂 jakas zielona herbatka?dieta? prosze o szczere odpowiedzi 😀

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Przymierzam się też do tego Kasiussa;) zeby kilka kilo przed zimą zrzucic.
    Zaczynam od codziennych porannych ćwiczeń i od wyeliminowania słodyczy, alkoholu i poźnego jedzenia……
    Tyle ze tak przesuwam z tygodnia na tydzien;)
    Choc jestem psychicznie nastawiona ze od tego poniedziałku działam:)))

    kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    od dzis biore sie za robote 😉 kolezanka z innego forum przesłała mi Aerobiczna „szóstke” Weidera co jest naprawde ciekawe 😀
    a no i oczywiscie staram sie nie jesc wieczorami ….lecz to troszke dla mnie trudne 😛

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Dla mnie też szczególnie, że zwykle chodzę bardzo późno spać…….

    [email protected]
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 1332
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    od dzis biore sie za robote 😉 kolezanka z innego forum przesłała mi Aerobiczna „szóstke” Weidera co jest naprawde ciekawe 😀
    a no i oczywiscie staram sie nie jesc wieczorami ….lecz to troszke dla mnie trudne 😛

    Kurcze a ja nie wiem co to jest Aerobiczna „szóstka” Weidera ???
    możesz mi to troszkę wyjażnić?

    kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    Jest to zestaw ćwiczeń na miężnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich miężni brzucha.
    Ćwiczenia „szóstki” wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie miężni „szóstka” składa się z szeżciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia miężni na 2-3 sek.
    😀

    [email protected]
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 1332
    • Maniak

    Już chyba wiem o co chodzi widziałąm to chyba kiedys w tv. Cos mi sie kojarzy ze dla początkujących ten moment napięcia mieżni i przytrzymania jest bolesny:(

    Ćwiczysz tak teraz??

    jakubek
    Keymaster
    • Tematów: 41
    • Odp.: 1043
    • Maniak

    kochane Panie czy na faceta te ćwiczenie też działa ❓

    kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    dzis cwiczyłam czwarty dzien.czuje jak napinaja sie miesnie podczas cwiczen 🙂 i wydaje mi sie, ze to jest dosc efektywne.w pierwszym dniu robisz tylko jedna serie po 6 powtorzen ( 6 cwiczen), a z kazdym nastepnym wiecej 🙂
    na mezczyzn to chyba tez dziala 😀
    moze zamiesic tu te cwiczonka?

    jakubek
    Keymaster
    • Tematów: 41
    • Odp.: 1043
    • Maniak

    tak tak Kasiulaaa bardzo proszę

    [email protected]
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 1332
    • Maniak

    kasiulaa czekamy na zestaw ćwiczeń, robimy sobie fitnes club tutaj 😉

    kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    Aerobiczna „szóstka” Weidera.
    Jest to zestaw ćwiczeń na miężnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich miężni brzucha.
    Ćwiczenia „szóstki” wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie miężni „szóstka” składa się z szeżciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia miężni na 2-3 sek. Ćwiczenia „szóstki” wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez szeżć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całożciowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
    Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilożć serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.
    I tak :
    1 dzień – 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    2,3 dzien – 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    4,5,6 – dzień – 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    7,8,9,10 – dzień – 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    11,12,13,14 – dzień – 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    15,16,17,18 – dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    23,24,25,26 – dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    27,28,29,30 – dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    31,32,33,34 – dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    35,36,37,38 – dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
    39,40,41,42 – dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

    UWAGA!!! Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po szeżciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartożć dla motorycznego pobudzenia miężni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.

    Opis ćwiczeń wykonywanych w jednej serii:

    1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w czężci piersiowej (czężć lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednoczeżnie unosimy jedną nogę w górę zginając czężć udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie p****żcie do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.
    ________________________________________

    2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednoczeżnie do obu nóg.
    ________________________________________

    3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.
    ________________________________________

    4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.

    5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia miężni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

    6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane

    kassiulaa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    w miejscu kresek były rysunki lecz tu ich nie widac 😉

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Kasiula a moze da rade zamiescic rysunki???
    Bo to obrazowo by rozjasnilo jak te cwiczenia maja wygladac

    jakubek
    Keymaster
    • Tematów: 41
    • Odp.: 1043
    • Maniak

    Tak Tak Kasiula postaraj się a jak nie dasz rady to pyrgnij mi na maila ja się postaram to gdzież dla Nas zamieżcić

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak to zrobic? :D"

Przewiń na górę