Jak urządzić salon ( z aneksem kuchennym)?

  • Autor
    Odp.
  • Patrycjac
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Z moim żwieżo upieczonym mężem jestem w trakcie urządzania nowego mieszkania. Chcieliżmy się wprowadzić we wrzeżniu, ale jeszcze tyle roboty, że na pewno nie wyrobimy się.. Salon mam dosyć duży ok 30 mkw, połączony z aneksem kuchennym, na końcu jest wyjżcie na balkon. Oglądałam różne katalogi, inspiracje i nic specjalnego nie wybrałam. Do kuchni mam już zamówione meble w kolorze brązowym mieszanym z metalowymi dodatkami. Wszystko w klimacie klasycznym, ale jednak widać jak to okreżlił specjalista tzw New Age:) Jaki kolor żcian proponujecie ( i jakie farby), jakież meble kupować, czy tylko jakiż kredensik, półka na tv, ładny dywanik…

    Dominika299
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Fajnie to może wyglądać, brązowe meble i stalowe dodatki… Ogólnie kocham mieszkania z aneksami kuchennymi, jest tyle fajnych możliwożci.. A co masz na podłodze, panele? Uważam, że jak masz własnie ten wspaniały aneks kuchenny, to raczej zrezygnuj z mebli. Chyba, że jakiż stylowy kredensik, półkę na tv, nie za duży dywan, żeby nie zasłaniał całej podłogi.. Do tego kanapa, tylko nie bierz skórzanej, poza ładnym wyglądem, nie jest zbyt praktyczna. Co do żcian, do aneksu w takim odcieniu, dużo kolorów będzie pasowało. U siebie malowałam farbami Magnat, mam na jednej żcianie taki odcień ciemnej czerwieni, a na reszcie taki kremowy. Pokombinuj, masz sporo możliwożci! Powodzenia w urządzaniu mieszkania!

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Jeżeli chcesz fajnie urządzić salon i jest on otwarty na kuchnię, to warto pomyżleć o stole jadalnianym. Ja mam w domu podobne rozwiązanie, z tym, że zostawiliżmy kawałek żcianki dzielącej salon od kuchni i w tym momencie na styku tych dwóch pomieszczeń stoi stół z krzesłami. Ciężko mi było taki znaleźć, bo chciałam żeby się wpasował do tego miejsca. Polecono mi sklep myin.pl i faktycznie tam znalazłam coż odpowiedniego. Całożć wygląda całkiem nieźle.

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Miałam mały remont w tym miesiącu (życie stanęło na głowie 😉 ) i muszę powiedzieć, że warto skorzystać z usług specjalistów. Wynajęliżmy firmę (można ich znaleźć na ladniemieszkaj.pl), która zajęła się wykonaniem projektów i remontem. Efekt bardzo mi się podoba. A co najważniejsze – to wcale nie jest takie drogie jak myżlałam. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby się nagle okazało, że dzięki nim zaoszczędziłam.

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Super, tez poszperam, bo sama nie mogę się zdecydować co wyrzucić z mieszkania, a co zostawić. Próbuje zrobic jakiż ład w mieszkaniu, chce żeby było bardziej funkcjonalne i przytulne…Może poradzę sie fachowców…zobaczymy…Na razie zaprojektowałam półkę na książki na całą żcianę. Zobaczymy ja wyjdzie. Za dwa tygodnie wchodzi Pan, który uczyni z projektu „real”…mam nadzieję, że będzie mi się podobało.
    Co sie tyczy aneksów kuchennych lub sypialni to mozna je fajnie przełamać np. tak: [usunięto_link] 😉

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Czasem ciężko jest na własną rękę urządzić mieszkanie. Nawet jeżli to ma być jakaż mała zmiana. Ja najczężciej korzystam z porad fachowców. I najczężciej korzystam z usług firmy n-design. Raz im zaufałam, byłam bardzo zadowolona z efektu współpracy z nimi dlatego teraz zawsze zwracam się do nich po pomoc, jeżli chcę coż zmienić w moim mieszkanku;)

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Fachowa pomoc jest nieoceniona. Moje ksiązki na półki wygladaja super. Juz je zaaranżowałam, podoba mi sie taka zabawa w urzadzanie. Jeżeli spotka sie osobę, która potrafi zrobić ciekawe meble to można z nim stworzyć fajne aranzacje. Nawet mysle, że mozna byłaby niestandardowo zabudować sprzety np. mikrofale czy pralkę

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ciekawa jestem czy urządziłaż już swój nowy salon z aneksem kuchennym. Jeżli tak to wrzuć tu zdjęcia i pochwal się efektami Waszej ciężkiej pracy 🙂 A jeżli nie, to (dopiero teraz trafiłam na ten wątek więc dlatego tak późno) jak mogę doradzić to postawiłabym na jakież fiolety w mieszkaniu w połączeniu z bielą. Uwielbiam takie połączenie kolorów i do ciemnych mebli wygląda to super. Do tego jeszcze w okno wsadź jakąż piękną roletę bądź zasłonę (dużo pięknych znajdziesz w sklepie [usunięto_link]) i myżlę, że stworzysz piękne wnętrze!

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Fiolet to bardzo wdzięczny kolor, potrafi nadać styl pomieszczeniu. Wydaje mi się, że można tez pomanewrować wikliną np. zabudować fajnie lodówkę lub kupić wygodny fotel bujany. 🙂

    ko-rnik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Po tylu radach na pewno sobie z kolorem żcian poradzisz, a z meblami polecam pomalutku żeby nie kupić czegoż co jest nijakie. Poprzeglądaj różne meble i te stylowe i te bardziej nowoczesne. Czasami jeden mebel może zmienić wizerunek całego salonu i nadać mu niepowtarzalny charakter.
    Dobry mebel to taki który sprawi, że Twój salon codziennie rano będzie Cię witał z użmiechem.

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    [usunięto_link] Fajnie nawet wyglądają 😀 Choć ja bym je po swojemu przerobiła… Ale niezła baza do kombinowania 😉

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Odradzam salon połączony z kuchnią. Znajomi taki mają i narzekają, że ciągle smak obiadu czuć jest w całym mieszkaniu, to niestety duży problem, ale oczywiżcie jest również wiele plusów.

    buli
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Czy ja wiem? To chyba kwestia dobrej wentylacji. Mi tam się podobają te wizualizacje podesłane przez Patunie. Dla mnie i tak ważne jest to, żeby mieć własne mieszkanie i tam sobie rządzić samemu. W szczególnożci, że pooglądałam sobie na tej stronie jakie fajne mieszkanka można kupić… Ech…

    buli
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    No własnie – chyba dobrze napisałaż: ja wiem, że bym tego tak dobrze nie zgrała, ale byłoby całkowicie po mojemu 🙂 Jedno co jest bardzo dobre w tego typu mieszkaniach to to, że przestrzeń jest żwietnie rozplanowana. Jednak projektanci lepiej się na tym znają i mają większą wyobraźnię. Może się powtórzę, ale te mieszkania pod klucz faktycznie robią wrażenie… Ale to chyba jeszcze kwestia fajnego mieszkania. Tak po prostu 🙂

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    wiecie mnie się wydaje, że wszystko zależy od projektu, a projekt jest w dużej mierze uzależniony od tego, jaki metraż ma nasze mieszkanie.
    A może w tej sytuacji, żeby uniknąć problemów warto byłoby zatrudnić jakiegoż projektanta wnętrz? Wiem, że bardzo dobrą i tanią firmą, jest n-design. Jak się zatrudni fachowca to wszystkie nasze problemy związane z tym, jak coż rozplanować zniknął 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak urządzić salon ( z aneksem kuchennym)?"

Przewiń na górę