• Autor
    Odp.
  • kinia347
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    w moim mieszkaniu nie dawno pojawił sie ekspres do kawy moccamaster który robi pyszną i zdrową kawę dzieki specjalnemu parzeniu i filtrom jaką wy pijecie kawę i na co zwracacie uwagę kupując ekspres ?????

    panna zuzanna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Ja nie wyobrażam sobie dnia bez kawki z mleczkiem, oczywiżcie jacobs

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    Raptor lubi kawę z ekspresu ciżnieniowego (lub jak niektórzy mawiają: podciżnieniowego 😆 ). Namber łan jest dla mnie Lavazza, choć zielony Jacobs i Astra też są ok. Nie lubię Segafredo, Nescafe i Tchibo. Mogę chlapnąć zarówno espresso jak i kawkę ze żmietanką. Obowiązkowo cukier. Czasem dolewam do niej kilka kropel Baileys’a. Gdy mam czas i chęć robię coż takiego: Espresso i obok w kieliszku 3 warstwy: Baileys, miętowy likier i spienione mleko. Wypijam to na raz i jest git 🙂

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    a ja mrozona z bita smietana i galka lodow waniliowych……….

    Niebieska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja też uwielbiam taka kawkę jak eBoska, ale to zwykle w jakiejż kawiarni, kiedy tylko mam okazję. Muszę jednak przyznać, że bardziej w tej kawie lubię dodatki niż samą kawę 8) Na co dzień nie pogardzę zwykłą rozpuszczalną z mlekiem i cukrem.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    Ja kawe mrozona robie sama w domu u mnie tego schodzi na litry ale ostatnio porzucilam ten ze zacny napoj ze wzgledu na ilosc kalorii;( wiec juz teraz sporadycznie……

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Koniec lata, konie mróżenia:)czas na gorącą z mlekiem z ciżnieniowego ekspresu:)

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    mrozona kawa jest swietna w kazda pogode o kazdej porze roku…a zima w szczegolnosci…

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Zapomniałam. Jak macie dłuższą chwilę na kawę to posmakujcie ze szczypta kardamonu albo papryczki. Jeszce z amaretto jest genialna.Odrobiną amaretto:)

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    nienawidze kawy z czymkolwiek ani zadnej smakowej dla mnie to fuj ale wiem ze ludzie pijaja takowe i sobie chwala….

    nadia83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    U mnie też codziennie 2 kawki muszą być – jedna na rozbudzenie rano, a druga ok. godz. 17, kiedy łapie mnie znużenie :). Moja ulubiona do Jacobs Velvet z delikatną pianką + mleko. Smakowe też uwielbiam, np. z dodatkiem amaretto lub advocatu :).

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Raptor lubi kawę z ekspresu ciżnieniowego (lub jak niektórzy mawiają: podciżnieniowego 😆 ). Namber łan jest dla mnie Lavazza, choć zielony Jacobs i Astra też są ok. Nie lubię Segafredo, Nescafe i Tchibo. Mogę chlapnąć zarówno espresso jak i kawkę ze żmietanką. Obowiązkowo cukier. Czasem dolewam do niej kilka kropel Baileys’a. Gdy mam czas i chęć robię coż takiego: Espresso i obok w kieliszku 3 warstwy: Baileys, miętowy likier i spienione mleko. Wypijam to na raz i jest git 🙂

    Kawa z Baileys’em, pycha, uwielbiam.

    floga
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    a ja preferuję zwykłą Nesce z mlekiem…a wlasciwie mleko z kawą:-)

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    ja lubię żwieżo zmieloną i zaparzoną moccę…..:)

    conis
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Uwielbiam pić rano dużą, żwieżą kawę z dodatkiem mleka. Od czasu do czasu kiedy spotykam się ze znajomymi na mieżcie lubię sobie zaszaleć i kupić duży kubek kawy z dodatekiem cynamonu i wanilii. Przepyszne 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kawa jaka lubicie"

Przewiń na górę