• Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    ja również używając komputera wieczorem mam włączoną lampkę – ponoć to pomaga..

    Zależy od miejsca lampki ,bo może i zaszkodzić poza tym jasnożć ekranu na full też nie jest korzystna dla poboru energii również.Do tego zależy też od odległożci i odżwieżania,temperatury otoczenia,przydaje się również wietrzenie, odrywanie co jakiż czas wzroku oraz włażciwe żywienie.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    beta-karoten 🙂

    fammefe
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    @Kowal wrote:

    beta-karoten 🙂

    Beta-karoten poprawia wchłanianie się witaminki A.

    A co do profilaktyki to czasami niewiele można zrobić, bo niektórzy są genetycznie uwarunkowanymi okularnikami lub soczewkowcami:) hehe no chyba, że sobie korekcję laserem trzasną, to wtedy oszukają geny.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    @Kowal wrote:

    beta-karoten 🙂

    Beta-karoten poprawia wchłanianie się witaminki A.

    Nie, beta-karoten jest przekształcany w aktywną witaminę A 😉
    Jest bezpieczniejszy ,bo nie można przedawkować w odróżnieniu do witaminy A. Choć liczy się ilożć trochę inaczej tzw ekwiwalent witamin A , mówiąc językiem zrozumiałym trzeba więcej jeżć karotenów by otrzymać tyle samo witaminy A.

    fammefe
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    A widzisz i wszystko jasne;)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    I mały szczegół, jeżli palisz fajki zwiększa prawdopodobieństwo nowotworu 😉

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    myżlałby kto, że o wzrok mało kto dba a tutaj widze wiele ciekawych porad, a jak wiadomo profilaktyka najważniejsza, niestety w Polsce za mało ludzi to jeszcze rozumie :/

    Zosiasamosia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    no i tutaj pojawia się kwestia tego gdzie leczyć oczy? „państwowo” niby darmowo, ale ile trzeba sie naczekać :/ prywatnie chyba lepsze wyjżcie, ale trzeba też dobrego lekarza wybrać żeby nie zdarł z nas całej kasy :/

    Wiesz co ostatnio byłam z bratem w poradni okulistycznej, takiej starej przychodni działającej w ramach NFZ, czyli za friko. Oczy przebadali mu w 5 minut, przypisali szkła, a gdy pojechaliżmy zamówić okulary, dodatkowe badanie (takie komputerowe) wykazało, że ma o 0,5D mniejszą wadę.. I kto ma racje?? Osobiżcie polecam pójżć do jakiejż fachowej kliniki stricte okulistycznej, gdzie mają odpowiedni, nowoczesny sprzęt. Zapłacisz ok.100zł ale będziesz pewny że zbadali Cię dobrze.

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    szok – 0,5 D to troche duża różnica, sam nie mam zaufania do państwowej służby „zdrowia” – a i jeżeli chodzi np. o badania oczu nie trzeba płacić wcale dużo, ostatni raz jak byłem z LAserze w wawie to zapłąciłem za podstawowe badania 80zł – nie wiem ile teraz to kosztuje, ale zdrowie jest bezcenne :/

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Niby bezcenne ,a wiele osób wcale o nie nie dba dopiero jeżli coż się dzieję 😉

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    no włażnie i w tym problem :/
    niestety sama to przerabiałam, zanim nie byłam żlepa jak kret to nie dbałam o oczy, w końcu jak sie zdecydowałam to chyba tylko dzięki prof. Szaflikowi udało się wyjżć na prostą i może się zdecyduje na korekcje żeby zakończyć temat wady 🙂

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    prof. Szaflik – jakiż znany lekarz chyba, już gdzież to nazwisko słyszałem, ale nie ważne, grunt to zdrowie, a co do państwowych i prywatnych klinik to niestety państwo troche zwłaszcza okulistykę zaniedbało :/

    conis
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Mam podobny problem ponieważ bardzo dużo czasu spędzam przez komputerem ponieważ moja praca się z tym wiąże. Czy operacja przy wadzie wzrokowe -2.75 jest możliwa i ile kosztuje?

    nadia83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Mi siedzenie przed komputerem pogorszyło wzrok i nie obejdzie się bez wizyty u okulisty w najbliższym czasie, bo mrużę oczy dosłownie wszędzie 🙁

    buli
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    A jakie szkła powinny mieć okulary, żeby się tak oczy nie męczyły? Ja mam tylko antyrefleks i nie czuję, żeby było jakoż lepiej…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Monitor a nasz wzrok"

Przewiń na górę