• Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Zachowaj odpowiednią odległożć od ekranu, spójrz czasami poza ekran i zadbaj o ożwietlenie.

    hilary
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A czy według was laserowa korekcja to dbanie o wzrok czy raczej nie? Chodzi mi o to czy to dobre dla oczu czy nie?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    A czy według was laserowa korekcja to dbanie o wzrok czy raczej nie? Chodzi mi o to czy to dobre dla oczu czy nie?

    To poprawianie wzroku,kosztowne poprawianie.

    hilary
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    No tak wiem wiem, że koszt nie mały i że to poprawianie, tylko nie wiem jak wpływa coż takiego na oczy. Czy to zbytek szczężcia czy nie. Ale chyba i tak nikt mi tak konkretnie nie powie, bo ile ludzi tyle opinii. Zresztą nawet lekarz tak jednoznacznie by nie odpowiedział.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    A czy według was laserowa korekcja to dbanie o wzrok czy raczej nie? Chodzi mi o to czy to dobre dla oczu czy nie?

    w zasadzie korekcja to niezly sposob na to zeby zakonczyc temat wady wzoku – jest wiele metod korekcji ale w sumie wszystkie daja efekt w postaci usunięcia (całkowitego lub znacznego) wady wzroku, trzeba jedynie dobra klinike i lekarza wybrac

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    No tak wiem wiem, że koszt nie mały i że to poprawianie, tylko nie wiem jak wpływa coż takiego na oczy. Czy to zbytek szczężcia czy nie. Ale chyba i tak nikt mi tak konkretnie nie powie, bo ile ludzi tyle opinii. Zresztą nawet lekarz tak jednoznacznie by nie odpowiedział.

    wiadomo, każda ingerencja w organizm niesie ze sobą pewne ryzyko, ale akurat jeżeli chodzi o korekcję to metody są juz na tyle rozwinięte, że w zasadzie nie ma powikłań, z badań o których czytałem wychodzi że w usa na 16mln zabiegów komplikacje pojawiają się u ok 100 osób, trzeba by było mieć niesamowitego pecha (albo być całkiem źle przygotowanym do zabiegu) żeby coż poszło nie tak

    hilary
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    To tak jak by 1/3 Polaków zoperowali, hihi. Nie sadziłam, że tyle tego już zrobili. Ciekawe ile w Polsce osób poddało się zabiegowi?

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    To tak jak by 1/3 Polaków zoperowali, hihi. Nie sadziłam, że tyle tego już zrobili. Ciekawe ile w Polsce osób poddało się zabiegowi?

    i to w samych Stanach 🙂 ciekawe ile na żwiecie tego już zrobili? szkoda, ale pewnie nikt takich statystyk nie prowadzi, podejrzewam, że odsetek (czy raczej promil 😉 ) zabiegów które się nie udały byłby jeszcze niższy

    puszczalska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja sporo pracuję przed monitorem komputera. Niestety i noszę okularki ;] ale za to seksowniej wyglądam ;D wzrok zaczął psuć mi się jakież 2 lata temu. Teraz to bez znaczenia, blisko czy daleko od monitora. Całe szczężcie że wzrok z wizyty na wizytę się polepsza, minimalnie ale to zawsze coż.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja sporo pracuję przed monitorem komputera. Niestety i noszę okularki ;] ale za to seksowniej wyglądam ;D wzrok zaczął psuć mi się jakież 2 lata temu. Teraz to bez znaczenia, blisko czy daleko od monitora. Całe szczężcie że wzrok z wizyty na wizytę się polepsza, minimalnie ale to zawsze coż.

    i oto chodzi, regularne wizyty u okulisty to podstawa do poprawy wzroku, chyba że ktoż już nazbyt zapużcił swoje oczy – wtedy trzeba się „chwytać” korekcji czy innych takich zabiegów

    brydzia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Wracają do monitorów, współczesne LCD są o wiele mniej szkodliwe od starszych generacji.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Kto wraca do monitorów lcd i na jakiej postawie twierdzisz ,że są mniej szkodliwe?

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    ja pracuje, ucze sie, sporo wolnego czasu spedzam przed kompem. po 3 latach przerwy bylam u okulisty i … wzrok mi sie nie pogorszyl. albo cud albo cos w tym musi byc ze obecne rozwiazania lagodniej na nas wplywaja

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Pracuję dużo przy komputerze i ja widzę różnicę. Badam wzrok regularnie i niby nie pogarsza mi się, ale ja nieco gorzej widzę. Nie na tyle, żeby można było powiedzieć, że mam wadę, ale kiedyż widziałam znacznie lepiej. Przede wszystkim czuję zmęczenie oczu. Wieczorem często mnie pieką

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Ale to jest raczej normalne przy długotrwałej pracy. Po pierwsze wzrok skupiony jest na jednej odległożci, nie pracuje. Dlatego co jakiżczas trzeba popatrzeć przez okno, żeby oko się rozruszało:P No i oczywiżcie ustawienia jasnożci/kontrastu/kolorów też mogą wpłynąć na zmęczenie oczu

    Dodam jeszcze 3 grosze 😉 Znalazłem taki poradnik:
    [usunięto_link]. Co mnie zaciekawiło, to :

    Zgodnie z aktualnym stanem prawnym pracodawca zobowiązany jest refundować zakup okularów ze szkłami z AR dla wszystkich pracowników, którzy pracują przed monitorami komputerowymi. Jedynym wymaganiem jest koniecznożć pracowania przed komputerem przez co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Monitor a nasz wzrok"

Przewiń na górę