• Autor
    Odp.
  • santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    nie ma czegoż takiego jak bezpieczny dla oczu monitor, siedze po 16h dziennie przed monitorem i po 2 latach takej pracy wzrok mi się znacznie popsuł, na szczężcie trochę udało się powstrzymac rozwój wady, ale to tylko i wyłącznie dzięki okuliżcie, tak czy inaczej nawet jak masz okulary ochronne to i tak wzrok leci :/ ja pewnie za pare lat bede żlepy jak kret, ale cóż praca to praca, mam nadzieje, że bedzie dalej tak opłacalna i bede mógł sobie pozwolic np. na korekcję wady 🙂

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ale to jest raczej normalne przy długotrwałej pracy. Po pierwsze wzrok skupiony jest na jednej odległożci, nie pracuje. Dlatego co jakiżczas trzeba popatrzeć przez okno, żeby oko się rozruszało:P No i oczywiżcie ustawienia jasnożci/kontrastu/kolorów też mogą wpłynąć na zmęczenie oczu

    Dodam jeszcze 3 grosze 😉 Znalazłem taki poradnik:
    [usunięto_link]. Co mnie zaciekawiło, to :

    Zgodnie z aktualnym stanem prawnym pracodawca zobowiązany jest refundować zakup okularów ze szkłami z AR dla wszystkich pracowników, którzy pracują przed monitorami komputerowymi. Jedynym wymaganiem jest koniecznożć pracowania przed komputerem przez co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy.

    w sumie pracodawca moze zrefundowac nam okulary, ale niestety tylko jeżeli bedzie taka opinia od lekarza i to podczas badań okresowych :/ według mnie jeżeli coż jest nie tak z waszymi oczami to nie opłaca sie czekać i nawet prywatnie ale szybko pojsc sprawe załatwic

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    no to troche kijowo jezeli tylko przy badaniach okresowych, a co jeżeli wada powstala w wyniku pracy z kompem a badania mam nadal ważne

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    to o refundacji przez pracodawce możesz zapomnieć, najlepiej wtedy już do naprawde dobrego lekarza pójżć (skoro i tak masz zapłacić za wizyte to lepiej żeby okulary czy soczewki były dobrze dobrane, a niestety w punktach z okularami nie mają najlepszych narzędzi do kompleksowej oceny oczu)

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    troche mnie ta twoja opinia zaskoczyła, ale niestety masz racje :/ jakoż wczeżniej nie było okazji żeby dokładniej w papiery spojrzeć, no cóż :/ ostatecznie wybrałem się do kliniki okolaser w wawie na grzybowskiej – chyba najlepsi okuliżci w wawie, może te 100zł za wizytę nie zbiednieje, a oczy w sumie są ważniejsze

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    no tak – mądry polak po szkodzie :/
    ale w zasadzie zależy jaką masz tą wadę, może jakoż da się ją „naprawić” niezłe cuda teraz robią czy korekcją laserową czy innymi zabiegami,

    369
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    no to fakt, jak ostatnio byłam w prywatnej klinice w Warszawie i usłyszałam jakie teraz wady usuwają to byłam pod wielkim wrażeniem, praktycznie już każdą wadę albo zmniejszyć albo w ogóle usunąć

    fammefe
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Na mnie też imponujące wrażenie robią te wszystkie inne zabiegi okulistyczne choćby przeszczepy, np. rogówki. Czasami u osób z różnymi schorzeniami oka to jedyne wyjżcie. Ale czytałam, że w Polsce takich zabiegów wykonuje się dożć mało w porównaniu z Europą. A to boli niektórych chirurgów okulistów.

    369
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    w klinice Laser chyba nie narzekają bo ruch jest tam jednak duży, no ale fakt faktem chyba mało jest w Polsce takich klinik

    santanas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    klinik jest kilka, problem w tym, że w niewielu są tak profesjonalni lekarze jak w Laserze, a jak wiadomo to włażnie lekarze, obok sprzętu, stanowią o jakożci kliniki

    fammefe
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    No tu akurat przyznam ci rację santanas, bo z tego co wiem pierwszy Bank Tkanek Oka w Wawie zorganizował włażnie prof. Szaflik (być może z racji swojej funkcji), oczywiżcie pewnie nie sam, inni okuliżci podejrzewam też przyłożyli do tego rękę.

    369
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    klinik jest kilka, problem w tym, że w niewielu są tak profesjonalni lekarze jak w Laserze, a jak wiadomo to włażnie lekarze, obok sprzętu, stanowią o jakożci kliniki

    no tak, a ta klinika ma zarówno i bardzo dobrych, dożwiadczonych lekarzy jak i i nowoczesny sprzęt, więc pewnie dlatego ludzie jej ufają

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Najgorsze są chyba te błyszczące monitory, od których się wszystko odbija. Oczy są przy nich najbardziej zmęczone

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Wstyd się przyznać, ale ja kompletnie nie zwracam uwagi na wzrok jeżeli chodzi o monitory. Co prawda wadę wzroku mam dosyć sporą bo -4 dioptrie, ale dorobiłam się jej jeszcze przed erą, kiedy nie pracowałam przy kompie prawie 8h dziennie. Mam nadzieję, że w przyszłożci też ta moja ignorancja na ten temat się na mnie nie odbije.

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Czy błyszcząca czy matowa powłoka monitora nie robi różnicy. problem w tym, że patrzymy na płaską powierzchnię i oko nie „ćwiczy”. Poza tym często monitor jest dużo jażniejszy niż otoczenie, co też nie pomaga, bo oko trochę głupieje i nie wie ile żwiatła wpuszcza.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Monitor a nasz wzrok"

Przewiń na górę